Vestel 7 bin btu eco mod sorunu

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Öyleyse anladığım kadariyla bu islevi kullanmak mantkkli değil
sen gene bas eco tuşuna cepte dursun, belki bir faydası olur, zararı olmaz.
araçlardaki abs fren sistemi gibi düşün, sen fren yapmayı iyi bilirsen, zeminin yol tutuşuna göre freni dozajlarsan abs sistemine pek gerek kalmaz.
ama genede abs yedekte durur seni garantiye alır.
sende klimayı kullanmayı bilirsen zaten az yakar.

değişik bir anlatım oldu ama umarım açıklayıcı bir şekilde anlatabilmişimdir :)

S Çevrimdışı

Sam07

Yeni Üye
12 Ocak 2021
13
38
yukarııda sota usta işin doğrusunu anlaşılır bir dilde yazmış hocam.

sota usta çok net ve anlaşılır bir şekilde yazmışsın teşekkürler. dediğin gibi eko mod pek bir işe yarayamayan bir özellik.
cihaz ortam ısısını yakalayınca zaten eco modda çalışıyor.
kumandadaki eko moduda sanki bir özellikmiş gibi sunuluyor müşteriye.

sen klimadan memnunmusun hocam ne zaman aldın, ses durumu nasıl, hangi ilde kullanıyorsun gçrüşlerini yazarsanmutlu olurum.
yatak odası için yazın bende almayı düşünüyorum sadece vestelin var 7 lik kliması (giriş seviyesi klimalarda) görüş ve önerilerine açığız, kullanım tecrübelerini yazarsan okuruz. teşekkürler.
Hocam daha alalı bugün 4
yukarııda sota usta işin doğrusunu anlaşılır bir dilde yazmış hocam.

sota usta çok net ve anlaşılır bir şekilde yazmışsın teşekkürler. dediğin gibi eko mod pek bir işe yarayamayan bir özellik.
cihaz ortam ısısını yakalayınca zaten eco modda çalışıyor.
kumandadaki eko moduda sanki bir özellikmiş gibi sunuluyor müşteriye.

sen klimadan memnunmusun hocam ne zaman aldın, ses durumu nasıl, hangi ilde kullanıyorsun gçrüşlerini yazarsanmutlu olurum.
yatak odası için yazın bende almayı düşünüyorum sadece vestelin var 7 lik kliması (giriş seviyesi klimalarda) görüş ve önerilerine açığız, kullanım tecrübelerini yazarsan okuruz. teşekkürler.
Hocam bugün alali 4 gün oldu,iceriyi gercekten iyi ısıtıyor yani ben yatak odasina aldım 10-12 m2 civari oda dış ses gayet iyi, rahatsiz etmiyor, iç ses de gayet iyi,uyku moduna aldimmi sıfır ses,orta düzeye de aldimmi sifira yakin ses,antalyada yasiyorum bu arada,simdilik bi sorun yok, kullanım açısından,vakum olayini da hemen yaptirdim, memnunum şimdilik

Orta yada ortayüksek fan hızı 23 derece setleyin keyfinize bakın.

Haftalık iç filtre temizliğini ihmal etmeyin hem cebiniz hemde sağlığınız için.
Çok teşekkür ederim ilginiz için

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hocam daha alalı bugün 4

Hocam bugün alali 4 gün oldu,iceriyi gercekten iyi ısıtıyor yani ben yatak odasina aldım 10-12 m2 civari oda dış ses gayet iyi, rahatsiz etmiyor, iç ses de gayet iyi,uyku moduna aldimmi sıfır ses,orta düzeye de aldimmi sifira yakin ses,antalyada yasiyorum bu arada,simdilik bi sorun yok, kullanım açısından,vakum olayini da hemen yaptirdim, memnunum şimdilik

Çok teşekkür ederim ilginiz için
Güle güle kullanın.

S Çevrimdışı

Sam07

Yeni Üye
12 Ocak 2021
13
38
Yeni bilgi, Antalya bölge yetkili servisi ulasti sabah,ben müşteri temsilcisine bi arasinlar demistim,sabah aradilar,durumu izah ettim,vestelin yeni model uretilen klimalarinda eko modda üfleme düşünüyormuş, kompresör de de düşme olmuyormus,yeni modellerde böyleymiş,artik naptilar yeni modellerde bilemedim,sabah aradiklari için,uyku sersemligi cok fazla detay soramadim

Yeni bilgi, Antalya bölge yetkili servisi ulasti sabah,ben müşteri temsilcisine bi arasinlar demistim,sabah aradilar,durumu izah ettim,vestelin yeni model uretilen klimalarinda eko modda üfleme düşünüyormuş, kompresör de de düşme olmuyormus,yeni modellerde böyleymiş,artik naptilar yeni modellerde bilemedim,sabah aradiklari için,uyku sersemligi cok fazla detay soramadim
Eko modda düşme olmuyormuş yazicaktim

S Çevrimdışı

Sam07

Yeni Üye
12 Ocak 2021
13
38
Vestelden yine taptaze bilgi daha, dün servis kaydi actirmistim, dış uniteyi saglam montaj yapmadıkları için, geldiler iyice bi kontrol ettiler, sıkıntı giderildi,eco modu bu servise sordum,ve aldığım cevapla tamamen kafamdaki sorular giderilmiş oldu,vestel klkmalarda olan eco modda ünite icinde eco modun üstünde beyni olmadığı için,eco mod diye bir şey yokmuş,sadece dereceyi düşürdüğünü söyledi,ve pazarlama taktigi olduğunu söyledi ve hatta müşteri hizmetlerini arayıp birlikte soralım istersen dedi teknisyen adam doğru bi sekilde bana aktardı ve çok sınır oldum Vestel sirketin.yani bu sözde yerli gururumuz olan Vestel tamamen tüketiciyi salak yerine koyup kandirmaktadir,demekki bütün vestel grubu klimalarda eco mod olayı hikayeymis, Sota Sota nin dediği gibi orta fana al bu sekilde kullanman daha sağlıklı dedi, Sota Sota aydınlattığn için teşekkür ederim,bir çok konuda bilgi sahibi oldum,ve bir kez daha guvenemeyecigimi gosterdi Vestel sirketi(klima için) diğer elektronik aletlere daha gecmedim bile!!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri