Vestel 65UD9000 ile 65U9500 arasında kaldım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
X Çevrimdışı

xenofx

Yeni Üye
8 Eki 2018
39
42
Katalogdan gördüğüm kadarıyla 65UD9000 olanda quantum renk paleti teknolojisi haricinden ekstra bir şey yok, fiyatlar aynıç Detaylı teknik özellikleri bulamadım. Özellikle quantum renk paletine taktım. bu özellik çok farkedermi ?

65UD9000 çoğu yerde satışı bitmiş, vestelin kendi sitesinde de yok.

65UD9000 mi yoksa 65U95000 mü alayım ?

Son düzenleme:
Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
34
ud serisinde subwofer arti 4 waat daha fazla hoparlör gücü var.Birde hdr10 olan bi tvde quantum renk paletide oluyor diye biliyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İkisine de para verilmez desem kabalık etmiş olmam umarım.

Adını Quantum renk paleti koydular diye tv ye ultra bir donanım takmış olmuyorlar.
UD9500 de WCG özelliği mevcut o nedenle quantum renk paleti demişler.
Daha öce de bu eleştirimi yazmıştım Vestel efendinin yöneticilerine. Samsung'un Quantumdot teknolojisine atıfta bulunacak şekilde isim koyup, o mühendisliği yakalayamazsınız. O kaba etlerinizin üzerinde oturmaktan başka birşey yapmayıp sadece isim türetmekle bir yere varamazsınız.

65'' tv ve hatta 75'' tv yapıp daha 100hz panel kullanmayı dahi düşünmüyor, anca böyle süslü püslü teknik isimler takıyorsunuz tv lere.

Dersinizi çalışın da vatandaşa adam gibi fark yaratacak modeller sunun..

65'' tv yapmış, 50hz donanımsal panel olan tv ye utanmadan bir de 1000hz yazılımsal değer biçmiş. Bravo size.

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
İlk önce adam gibi stabil ürünler üretsinler bugüne kadar alıpta pişman olduğum tek markadır !!!

X Çevrimdışı

xenofx

Yeni Üye
8 Eki 2018
39
42
İkisine de para verilmez desem kabalık etmiş olmam umarım.

Adını Quantum renk paleti koydular diye tv ye ultra bir donanım takmış olmuyorlar.
UD9500 de WCG özelliği mevcut o nedenle quantum renk paleti demişler.
Daha öce de bu eleştirimi yazmıştım Vestel efendinin yöneticilerine. Samsung'un Quantumdot teknolojisine atıfta bulunacak şekilde isim koyup, o mühendisliği yakalayamazsınız. O kaba etlerinizin üzerinde oturmaktan başka birşey yapmayıp sadece isim türetmekle bir yere varamazsınız.

65'' tv ve hatta 75'' tv yapıp daha 100hz panel kullanmayı dahi düşünmüyor, anca böyle süslü püslü teknik isimler takıyorsunuz tv lere.

Dersinizi çalışın da vatandaşa adam gibi fark yaratacak modeller sunun..

65'' tv yapmış, 50hz donanımsal panel olan tv ye utanmadan bir de 1000hz yazılımsal değer biçmiş. Bravo size.
Cevap için çok teşekkür ederim. O zaman en yakın büyük ekran markalı seçenek LG 70UM7100 serisi kalıyor PLB PLA vesair son kısmı değişik. Fiyat 6000 TL. Arada 2000 fark var. 65 ve üstü olarak ne önerirsiniz.

Mevcut olarak a101 den aldığım hilevel 55" TV var. Smartsız mb130 lu. Fena değil ama kontrast parlaklık vesair yetersiz kalıyor tabi markalı ürünler yanında, fakat fiyat yarı yarıya olunca yapacak birşey yok.

Şimdi 6000 verip LG mi alsam yoksa 4000 e vestelimi alsam. Fiyat önemli benim için. Bolca HDR 2160 veya 1080 film izliyorum. 15-30 GB arası mkv dosya olarak. Amaç bu.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cevap için çok teşekkür ederim. O zaman en yakın büyük ekran markalı seçenek LG 70UM7100 serisi kalıyor PLB PLA vesair son kısmı değişik. Fiyat 6000 TL. Arada 2000 fark var. 65 ve üstü olarak ne önerirsiniz.

Mevcut olarak a101 den aldığım hilevel 55" TV var. Smartsız mb130 lu. Fena değil ama kontrast parlaklık vesair yetersiz kalıyor tabi markalı ürünler yanında, fakat fiyat yarı yarıya olunca yapacak birşey yok.

Şimdi 6000 verip LG mi alsam yoksa 4000 e vestelimi alsam. Fiyat önemli benim için. Bolca HDR 2160 veya 1080 film izliyorum. 15-30 GB arası mkv dosya olarak. Amaç bu.

Eğer gücünüz yetiyor ise tavsiyem LG olur bu kulvarda. Vestel de size bu kullanıcı profili doğrultusunda güvenerek önerebileceğim bir model yok ne yazık ki.

X Çevrimdışı

xenofx

Yeni Üye
8 Eki 2018
39
42
Eğer gücünüz yetiyor ise tavsiyem LG olur bu kulvarda. Vestel de size bu kullanıcı profili doğrultusunda güvenerek önerebileceğim bir model yok ne yazık ki.
Son olarak um7100 lerde pla plb vesair bir kaç çeşit var ama farklarını anlayamadım. Aydınlatırsanız sevinirim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Son olarak um7100 lerde pla plb vesair bir kaç çeşit var ama farklarını anlayamadım. Aydınlatırsanız sevinirim.
Biz sevgili iletriş ile araştırdık, kaydadeğer mantıklı bir açıklama bulamadık. PLA PLB PLC üzerine UK6470 incelemelerimiz zamanında oldukça araştırma yapmıştık.

X Çevrimdışı

xenofx

Yeni Üye
8 Eki 2018
39
42
O zaman um7100 alıp bitireyim bu işi. Umarım oled yada qled almadığım için pişman olmam. Film seyretmeyi seviyorum ve oled gerçekten muhteşem ama LG 70" boyutla cezbediyor.

Herşey için teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri