systemcar Çevrimdışı

systemcar

Aktif Üye
28 Ağu 2019
84
43
Ben elimdeki 65 UD 9000 modelini iade etmeye çalışıyorum.Bir dahada Vestele bulaşmam.Ha illa almak isteyenlere de tavsiyem IPS panel tercih etsinler.VA paneli açı sorunlu..
Neden iade etmek istiyorsunuz hocam. Bu tv bu kadar mı kötü. Mesela awox dan da mı kötü bu vestel, fiyatı da çok düşük.

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Neden iade etmek istiyorsunuz hocam. Bu tv bu kadar mı kötü. Mesela awox dan da mı kötü bu vestel, fiyatı da çok düşük.
İade sebebim Anakart ,TV kendi kendine kapanıyor ekran rengi kırmızıya dönüyor.İşin ilginç tarafı şu ;bu bana gelen dördüncü TV ilk gelen paneli kırık çıktı.İkinci gelenin Anakartı arızalı çıktı.Üçüncü gelenin ekranı yine kırık çıktı.Dördüncü gelenin ise yine Anakartı arızalı ve Vestel efendi bunu ısrarla yazılımla çözmeye çalışıyor.Şimdi ben bu ürünün nesine güveneyim kalitesinemi yoksa mühendisliğine mi ?? Ürüne zerre kadar güvenim yok , zaten Vestel maceram buraya kadardı bir daha asla ! Ne alırım nede tavsiye ederim.Şimdi iade etme mücadelesindeyim bakalım kim kazanacak..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

VA panelin kendisi öyle zaten, keşke araştırıp alsaydınız. :alala
Hocam hikayem yukarıda anlattığım gibi benim hikaye bambaşka yani ?

systemcar Çevrimdışı

systemcar

Aktif Üye
28 Ağu 2019
84
43
İade sebebim Anakart ,TV kendi kendine kapanıyor ekran rengi kırmızıya dönüyor.İşin ilginç tarafı şu ;bu bana gelen dördüncü TV ilk gelen paneli kırık çıktı.İkinci gelenin Anakartı arızalı çıktı.Üçüncü gelenin ekranı yine kırık çıktı.Dördüncü gelenin ise yine Anakartı arızalı ve Vestel efendi bunu ısrarla yazılımla çözmeye çalışıyor.Şimdi ben bu ürünün nesine güveneyim kalitesinemi yoksa mühendisliğine mi ?? Ürüne zerre kadar güvenim yok , zaten Vestel maceram buraya kadardı bir daha asla ! Ne alırım nede tavsiye ederim.Şimdi iade etme mücadelesindeyim bakalım kim kazanacak..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bu bana gelen dördüncü panel ikisi kırık ikisi ise anakart arızalı geldi.Anakart arızalı panellerden biri IPS paneldi.Benim durum bambaşka yani ?
Çok geçmiş olsun hocam. Ne deseniz haklısınız. Bende sileyim kafamdan o zaman vestel markasını.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hocam isabet olur biraz daha fazla ücret ödeyin Samsung yada Sony alın zaten Türkiye şartlarında başka seçeneğimiz de yok maalesef

Samsung'da sanırım Atmaca Elektronik'e üretim yaptırmaya başladı. Sunny, Axen gibi markaların üreticisi olan firma kendileri.
Forumda 55NU8000 alan bir arkadaş yaşadığı ışık sızması sonucu iade etmişti ürünü sanırım.

A Adem Helvacı daha iyi bilir.

P Çevrimdışı

patronas

Yeni Üye
9 May 2018
47
36
Samsung'da sanırım Atmaca Elektronik'e üretim yaptırmaya başladı. Sunny, Axen gibi markaların üreticisi olan firma kendileri.
Forumda 55NU8000 alan bir arkadaş yaşadığı ışık sızması sonucu iade etmişti ürünü sanırım.

Evet böyle bir durum var. Hangi modelleri üretiliyor yazmamış. Gerçi ürettirmesi sorun değilde denetliyor mu o problem. Zira ilk defa olmuyor bu tip bir durum. Daha öncede farklı markalar bizim firmalara montaj yaptırmıştı.

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43

Hocam keşke Sharp , Panasonic gibi markalarda Türkiye'de yaygın olsaydı.Huawei TV üretimine başladı.Umarim Türkiye pazarına girerler aynı zamanda Xiaomi ve diğer Çin firmalarıda inşallah bu işi yaygınlaştırırlar.Yoksa TV piyasasında durum vahim !

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hocam keşke Sharp , Panasonic gibi markalarda Türkiye'de yaygın olsaydı.Huawei TV üretimine başladı.Umarim Türkiye pazarına girerler aynı zamanda Xiaomi ve diğer Çin firmalarıda inşallah bu işi yaygınlaştırırlar.Yoksa TV piyasasında durum vahim !

Sharp daha çok panel satmayı ve patent geliri elde etmeyi tercih ediyor sanırım.
Panasonic hala varlığını sürdürüyor fakat PDP yani plazma panel üretimini bıraktı maalesef. LCD ile rekabet edemedi.
En son sanırım PDP üretimini Pioneer bırakmıştı.

P Çevrimdışı

patronas

Yeni Üye
9 May 2018
47
36
Sharp daha çok panel satmayı ve patent geliri elde etmeyi tercih ediyor sanırım.
Panasonic hala varlığını sürdürüyor fakat PDP yani plazma panel üretimini bıraktı maalesef. LCD ile rekabet edemedi.
En son sanırım PDP üretimini Pioneer bırakmıştı.
Yok hocam önce pioneer bıraktı. Mühendislerini fabrikayı falan panasonice sattı, 4-5 sene sonrada panasonic kapattı. Sharp ise amerikada yakın tarihe kadar tv satışı (üst seviye) yapıyordu şuan durumu bilmiyorum, ama avrupa ve diğer bölgelerde ortalıkta gözükmüyor ya da gözüksede giriş seviyesi oluyordu. Garip bir pazarlama stratejileri vardı eskiden beri.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt