Vestel 65ud8950 tv aldım paneli nedir

hylaz1461 Çevrimdışı

hylaz1461

Yeni Üye
10 Şub 2019
12
31
IMG-20190218-WA0001e5765cd8c65a03a2.jpg
Ado bey yardımcı olursanız sevinirim

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhabalar;;

65'' ürün grubunda VESTEL ailesinde bulunabilecek en güzel panele denk gelmişsiniz.
Panel üreticiniz Acer Unipac Optronics
Tamam diğer bir çok modelde olan WCG DV gibi destekler olmasa da, 10bit destekli HDR panel oldukça tatminkar bir görüntü sunacaktır size :ok

hylaz1461 Çevrimdışı

hylaz1461

Yeni Üye
10 Şub 2019
12
31
Merhabalar;;

65'' ürün grubunda VESTEL ailesinde bulunabilecek en güzel panele denk gelmişsiniz.
Panel üreticiniz Acer Unipac Optronics
Tamam diğer bir çok modelde olan WCG DV gibi destekler olmasa da, 10bit destekli HDR panel oldukça tatminkar bir görüntü sunacaktır size :ok
Çok teşekkür ederim adem bey sizde olmasanız bu iş yılan hikayesine dönecek vallahi siz beni mutlu ettiniz allahta sizi mutlu etsin ??

hylaz1461 Çevrimdışı

hylaz1461

Yeni Üye
10 Şub 2019
12
31
Dualarınızın kabul olması dileklerimle :bye
Sağol hepimizin duaları kabul olsun inşallah hocam ben size bir soru daha sormak istiyorum değerli vaktinizi çalacağım samsung TV'lerde bu kore ile Slovakya malı arasında denildiği gibi bir kalite farkı varmı hocam Slovakya malları için daha kaliteli deniliyor onlarda kendi içinde 2 ye mi ayrılıyormuş Slovakya da 1ve2 kalite olarak böyle bir olay varmı bilginiz varmı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sağol hepimizin duaları kabul olsun inşallah hocam ben size bir soru daha sormak istiyorum değerli vaktinizi çalacağım samsung TV'lerde bu kore ile Slovakya malı arasında denildiği gibi bir kalite farkı varmı hocam Slovakya malları için daha kaliteli deniliyor onlarda kendi içinde 2 ye mi ayrılıyormuş Slovakya da 1ve2 kalite olarak böyle bir olay varmı bilginiz varmı

Ooooo bunun daha Polonyası var, Malezyası var, var oğlu var :kiskis

Mitsubishi Electric Manisa da Fabrika kuruyor (Kurmuş bitmiş de olabilir) Şimdi bu fabrikada üretilecek olan Mitsubishi Electric marka klimalarda kullanılacak (Neticede montajlama yapılacak burada) Kompresörler nereden gelecek? Nereden geleceğinin yanısıra nerede üretilmiş olacak kim üretmiş olacak?

Mesela LG marka televizyonda, yine panel üreticisi olması nedeniyle LG marka panel olması kadar doğal bir şey yoktur.
Peki LG marka televizyonda Chi Mei Optronics üretimi bir panel kullanılırsa ne olur? Bu TV sizce halen LG midir?

Saçma şeyler yazıyorum farkındaysanız :))

Yazdıklarım doğru bilgiler olsa da saçma şekilde yazma sebebim şu. Bu konuda kimse size bir garanti veremez zira üretim koşullarını bizler bilmiyoruz.

Bakınız sosyal mecrada herkes profesör, herkes uzman, herkes üstat. Bu anlamda size bir anımı anlatmak isterim.

Donanımhaberde yönetici olduğum sanırım 2016 veya 2017 yılıydı o dönemlerden birinde bir üye geldi ve dedi ki ''Benim eniştem VESTEL de kalite kontrol de çalışıyor, bana dedi ki, İhraç malları duvara çarpıyoruz hiç bir şey olmuyor ama iç piyasalar dokununca bile kırılıyor''

O zamanlar 10 seneyi aşkın süre VESTEL de hizmet vermiş, Akademi salonlarında eğitim vermiş, Fanrikanın R&D bölümleri dahil neredyse ayağımı basmadığım yer kalmamış olması hasebiyle ister istemez kendisine şunu yazdım.

''Rica etsem eniştenizin ismini alabilirmiyim?, Kimmiş ve Hangi kalite kontrol departmanında hangi yöntemlerle ürün test ediyorlarmış kendisinden öğrenmek isterim zira, 10 seneyi geçen süre zarfında 100 ün üzerinde gittiğim bu fabrikalarda ben hiç bir departmanda böyle bir test yöntemi görmedim''

Tabi cevap olarak bana ''Sen ajanmısın bilader'' tarzı seviyesiz bir yazı geldi tabi yazının devamı da vardı da önemsiz detaylar onlar.

Diyeceğim o ki sevgili kardeşim, herksin her şeyi söylemekte özgür olduğu bu mecrada sizden tek ricam, Size BİLGİ olarak sunulan şeyin kaynağını sorgulamanızdır.

Size bilgiyi sunan kişinin konumu, makamı, mevkisi,eğitimi,var ise temsil ettiği firma vs vs inanın bunlar çok çok önemli bilgilerdir.

Bakınız DH de tv tavsiye bölümünde bir kardeşimiz vare DALLAS. Yanılmıuyorsam ismi Ahmet di çok da emin değilim. Bu kardeşimiz yıllar boyunca o konu başlığı altında insanlara tavsiye verdiği için ona herkes HOCAM ÜSTADIM vs diyor. Desinler elbette hiç sorun değil bunun söylenmesinde.

Sorun asıl şurada. Bu kardeşimizin Televizyon dünyası ile uzaktan yakından ilgisi alakası yoktur. Teknoloji mağazalarında gezip görsel sonuçlar ile kendi fikirlerini harmanlayarak fikir telakki eden değerli bir kardeşimizdir. Yaptığı iş yanlışmıdır? bence değildir lakin sorgulanmalıdır ''Neye göre'' diye.

kaynak olarak size kendi kişisel deneyim, tecrübe ve tespitlerini aktarmak yerine size yurtdışı değerlendirme sitelerinin verilerini sunuyorsa orada büyük sorun var demektir.

O zaman neden insanlar DH veya TF gibi forumları tercih etsin ki, zaten YABANCILAR incelemiş madem, o zaman onların görüşüne göre alalım gitsin TV yi :kiskis

Üreticinin kim olduğu, Üreticinin pazarlama stratejisi, Üreticinin fiyat politikası vs gibi etkenlerdir ürün kalitesinde sizin sorunuzun cevabını verecek olan.

Ben istesem size burada ''Bilmiyorum'' diyerek karizmamı sarsmak yerine, süslü teknik terimler ile bezenmiş güzel bir yazı yazar ve ''Papua Yeni Gine'' üretimleri birinci sınıf derim olur biter. Ama inanın bana bunun garantisini size hiç kimse veremez. :ok

Bu nedenle üretim yeri konusunda KESİN bilgi yok ise, mevcut varsayıma dayalı bilgileri de yok sayınız :ok

hylaz1461 Çevrimdışı

hylaz1461

Yeni Üye
10 Şub 2019
12
31
En doğru cevap sanırım bencede bu abi üşenmeden yazdığınız ve göstermiş olduğunuz ilgiden görüyorum ki halen memlekette çıkarı dışında bilgi veren öğrenmek isteyen insanlara yardımcı olan eğitimli ve alanında uzman insanlar varmış bu alanda size nekadar teşekkür etsem azdır hem kendi adıma hemde size danışan herkes adına iyiki varsınız ve inşallah sayınız artar zira ortalıkta aşırı bilgi kirliliği olan bir dönemdeyiz hiç bir şeyi yalansız öğrenmek ne mümkün

hylaz1461 Çevrimdışı

hylaz1461

Yeni Üye
10 Şub 2019
12
31
IMG-20190218-WA0001aebe1e4c435b497d.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

A Ado

Ad
IMG-20190218-WA0001aebe1e4c435b497d.jpg

A Ado
Ado Abi ilk resimdeki barkodla bu barkodaki ürünün paneli aynımıdır acaba benim ürün karışmışta

15508555679341607164992.jpg
bu iki üründede aynı panel varmı abi bu resimdeki bana geldi ilk resimde kini kazayla karıştırmışlar başkasına vermişler

A Ado

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt