Vestel 65UD8950 İnceleme/Önizlenim

D Çevrimdışı

demoprazol

Aktif Üye
21 May 2018
71
33
Arkadaşlar merhaba, bu haftasonu bir teknoloji mağazasında detaylı olarak 65UD8950'yi inceleme test etme ve diğer tvlerle anlık olarak test videoları üzerinden karşılaştırma şansım oldu.
Belki tam olarak sizlere, teknik bilgi verip video ya da görsellerle bir paylaşım yapamayacağım ama en azından yorumlarım belki bir kaç arkadaşın işine yarar.

Öncelikle incelediğim panel LG IPS paneldi ve görüntü modu standart olmak üzere panelin görüntü canlılığı diğer IPS panellerde olduğu gibi belli bir seviyede ve VA panellere göre çokta geride değildi.

Öncelikle benim en çok dikkat ettiğim mevzu olan düz renk performansıydı ve bu yönde tam 5 renkte test ettim. Genel olarak panelde vertical banding, dikey şeritler ya da bulutlanma, gölgelenmeye hiç bir renkte rastlamadım. Gray Uniformity dediğimiz paneldeki kusurlar yok denecek kadar azdı. Bu gerçekten benim açımdan güzel ve tercih edilebilir bir durum.

4k geniş açı yakın çekim ve 360 derece testi yaptım bu test tam olarak şu oluyor; 4 tane gökdelen düşünün ve siz en aşağıdan bunlara bakıyorsunuz ve bulunduğunuz yerde tam tur dönüyorsunuz, tvlerin en zorlandığı kamera açılarından biridir (bana göre), bu teste titremeler ve pürüzler meydana geldi ancak hz değerleri ve özellikle fiyatı göz önünde bulundurulduğunda göz ardı edilebilecek seviyede, aynı testi evde kullandığım 55pus6581'de yaptım titreme olmadan akıcı bir şekilde oynatmıştı, sanırım 100hz olmasından kaynaklı ya da başka bir şeyden bilmiyorum

Tv'nin menü geçişleri çok hızlı ancak biraz demode, video için videolara, resim için resimlere girmeniz gerekiyor, eski tip multimedia cihazları anımsattı bana, bir file manager tarzında uygulama yok içinde varsa da ben görememiş olabilirim.

Son olarak yorumum; eğer banding, DSE, Gray Uniformity gibi durumlara takılan biriyseniz bu panel (ips olanı inceledim) herhangi sizi üzmez, normal tv kanallarını filmleri rahat izlersiniz. IPS yerine sanki VA olsaydı daha mı iyi olurdu renklerin canlılığı konusunda onu bilmiyorum ama bu panelde hiç fena değildi. Fiyata gelince bence çok uygun hele ki 2 gün önce 3800 den internet üzerinden alabiliyordunuz, şuanda 4000TL olmuş vestellere zam bekleniyor mağazadan da öğrendim.

Durum bu arkadaşlar sormak istediğiniz bir şey olursa cevaplamaya çalışırım, yaklaşık 1 saat TV nin başında durdum ve inceledim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tv'nin menü geçişleri çok hızlı ancak biraz demode, video için videolara, resim için resimlere girmeniz gerekiyor, eski tip multimedia cihazları anımsattı bana, bir file manager tarzında uygulama yok içinde varsa da ben görememiş olabilirim.

Merhaba. Medya Tarayıcıda ayarlar kısmından görünümü değiştirebilirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt