Vestel 65UA9600 Açılışta Ekran Sağ Alt Taraftan Gelen Kırmızılık

S Çevrimdışı

serdarkaralar 

Aktif Üye
10 Ocak 2023
66
38
Herkese merhabalar,

Tv de 3-4 gündür bu durum mevcut. Sadece açılışta saniyelik oluyor, fotoğraf çekmek imkansız, o derece hızlı. Sonra gidiyor, TV normal çalışıyor. Saatlerde film dizi izledim, o bölge normal bir sıkıntı yok. Sadece açılışta saniyelik olan bir mevzu. Geçenlerde yazılım güncellemesi gelmişti. Onunla ilgili olabilir mi? Panelle ilgili olsa izlerken de problem yaratmaz mı? Bilemedim açıkçası, sizlere sormak istedim. Belki aynı şekilde başına gelen vardır. Bu arada cihaz Sakai VA panelli. Aslında tam benim istediğim gibi, TV den genel anlamda çok memnunum.

WhatsApp-Image-2023-10-24-at-08.33.05.jpg

vesteli aradım şimdi, harici bir cihaz bağlı mı dediler, çıkarıp deneyebilirsiniz, akşam hdmi a bağlı olan digiturk u çıkarıp deneyeceğim, eğer öyleyse zaten digiturk de bozuk en son bana cihazlarını çöpe attıracaklar :)

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Amaçları cihazı çöpe atmanız. Sakın! Sonra sıkıntılı cihazın sıfır ücretini misliyle sizden talep edecekler. Denemenizden sonra bilgi paylaşırsanız sevinirim. Benim 3d özellikli 55" TV' mde benzer bir burning benzeri görüntü oluşup kayboluyor. Daha sonra yatayda en üst cofta 4 saati aşan çalışma sonrasında yatay çizgi oluşuyor. Dolayısıyla mümkün olan bir zamanda 4 saati geçen sürelerde TV' yi açık tutmayı deneyin. Eğer bahsettiğim gibi kalıcı bir görüntü arızası oluşursa panel kaynaklı olabilir.

S Çevrimdışı

serdarkaralar 

Aktif Üye
10 Ocak 2023
66
38
Amaçları cihazı çöpe atmanız. Sakın! Sonra sıkıntılı cihazın sıfır ücretini misliyle sizden talep edecekler. Denemenizden sonra bilgi paylaşırsanız sevinirim. Benim 3d özellikli 55" TV' mde benzer bir burning benzeri görüntü oluşup kayboluyor. Daha sonra yatayda en üst cofta 4 saati aşan çalışma sonrasında yatay çizgi oluşuyor. Dolayısıyla mümkün olan bir zamanda 4 saati geçen sürelerde TV' yi açık tutmayı deneyin. Eğer bahsettiğim gibi kalıcı bir görüntü arızası oluşursa panel kaynaklı olabilir.
şöyle hocam hdmi sökünce görüntü gitti açılıştaki, ancak android tv ler de kapanma tuşuna uzun basınca tam kapanıyor. bu şekilde kapanış sonrası açılışında aynı kırmızı saliselik görüntü gelmiyor, ancak tek bastın kapattın, bekleme modunda kaldı, açtın tekrar tv yi yine saliselik görüntü geldi. benim önceki yazımda belirttiğim gibi, geçtiğimiz haftasonu hanım çocuk olmayınca oturdum 8-9 saat dizi izledim :) ekran da herhangi bir bozulma olmadı

birde şöyle saliselik çıkıp kayboluyor bu kırmızılık ama garip geldi, acaba başına gelipte başlarda benim gibi olan sonrasında sıkıntı çıkaran var mı merak ettim açıkçası

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
şöyle hocam hdmi sökünce görüntü gitti açılıştaki, ancak android tv ler de kapanma tuşuna uzun basınca tam kapanıyor. bu şekilde kapanış sonrası açılışında aynı kırmızı saliselik görüntü gelmiyor, ancak tek bastın kapattın, bekleme modunda kaldı, açtın tekrar tv yi yine saliselik görüntü geldi. benim önceki yazımda belirttiğim gibi, geçtiğimiz haftasonu hanım çocuk olmayınca oturdum 8-9 saat dizi izledim :) ekran da herhangi bir bozulma olmadı

birde şöyle saliselik çıkıp kayboluyor bu kırmızılık ama garip geldi, acaba başına gelipte başlarda benim gibi olan sonrasında sıkıntı çıkaran var mı merak ettim açıkçası
Bu anlattığınıza göre hdmi' dan bağlanan cihaz ya da yazılımsal olma ihtimali daha olası. Benim bahsettiğim görüntü daha çok yanma efekti gibi görünüp kayboluyor. Benzer bir durum yaşayan üyemiz varsa muhtemelen paylaşacaktır.

S Çevrimdışı

serdarkaralar 

Aktif Üye
10 Ocak 2023
66
38
Bu anlattığınıza göre hdmi' dan bağlanan cihaz ya da yazılımsal olma ihtimali daha olası. Benim bahsettiğim görüntü daha çok yanma efekti gibi görünüp kayboluyor. Benzer bir durum yaşayan üyemiz varsa muhtemelen paylaşacaktır.
yok hocam ben de en başından beri yazılımsal olduğunu düşünüyorum, son güncelleme ile yapmaya başladı bunu zaten, öncesi de hdmi bağlıydı mesela yoktu bu durum, başka bir yer de de yazmıştım, televizyonu kapatıyorum kendi kendine açılmaya başlamıştı mesela, 3. parti uygulama dan dolayı olabileceğini siz belirtmiştiniz sanırım yanlış hatırlamıyorsam, bu sefer cihazı sıfırladım komple sildim, yine devam etti, en son kendiliğinden açılma durumu düzeldi

Geri
Üst Alt