Vestel 65u9500 Ses sorunu?

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Merhabalar
Daha öncesinde Vestel65u8900 kullanıyordum hem ses sisteminden hemde tv den aynı anda ses geliyordu ben hangisini istersem onu kullanıyordum tv değişti 65u9500 şuanda kullandığım tv fakat ses ayarlarını kurcaladım bir türlü hem ses sistemi hemde tv den sesi ayarlayamadım ses sistemi optik kablo ile bağlı ses sistemine geçirmek için ayarlara girmek çıkış değiştirmek gerekiyor tekrar ses sistemini kapayıp tv ye vermek istediğimde yine ayarlardan kendisini seçmem gerekiyor buda gereksiz bir zaman kaybı 65u8900 da oluyorken bunda neden olmuyor acaba varmı bir önerisi fikri olan F fikoloji A Adem Helvacı TEKNOwest TEKNOWEST

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Ona yazılım yüklenmesi şart ama kendi profillerinizi kendiniz modlama yaparsanız daha iyi olacaktır vestellerde klasik sorundur bu.

selodonanım Çevrimdışı

selodonanım 

Aktif Üye
4 Ara 2017
244
Bende de 8900 modeli var. Ses sistemine bağlayınca TV nin kumandasından ses sistemine hükmediliyor mu? Yani ses sisteminin sesi açılıp kapanabilir mi?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bende de 8900 modeli var. Ses sistemine bağlayınca TV nin kumandasından ses sistemine hükmediliyor mu? Yani ses sisteminin sesi açılıp kapanabilir mi?

Optik üzerinden edilmiyor.
HDMI üzerinden edilebilir. (HDMI CEC ile)

Aslında optik çıkışın da sesi ayarlanır istenilse ama yazılımda böyle bir şey yok.
Modlama ile de getirebileceğiniz bir şey değil.

selodonanım Çevrimdışı

selodonanım 

Aktif Üye
4 Ara 2017
244
Annemlere aldığım Telefunken 50TU5020 4K TV'nin kulaklık girişine ses sistemini bağladığım an, TV deki ses gidiyor. Tv kumandasıyla ses sistemi hükmedilebiliyor. Modlama falan yok. Orjinal yazılımı yüklü.

Bu TV de olan özellik, diğer Vestel ve türevi TV lerde neden olmuyor.

Telefunken 50TU5020 4K TV nin yazılımını üstadlar inceleyebilir mi? Diğer TV lere uyarlanabilir bence.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt