Vestel 65Q9900 Görüntü Ayarları

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hocam ben 2 kere değişim istedim sağolaunlar ikiletmeden değişimi yaptılar ama gelenler de emin olun aynı. Kuruluma gelen arkadaşlar uyardı abi hepsi bu şekilde diye. Kimisinde az var kimisinde çok tavsiyem rahatsız etmiyorsa değişim istemeyin ilkini ararsınız. Bende hatta sol üstte 1 ölü piksel var kırmızı ekranda beliren. Nasıl olsa 3 yıl garantisi vae diyerek kullanacağım 2 yılın sonunda artma olursa müşteri hizmetleri gayet ilgili zaten. Ben görüntü kalitesini fiyatına göre çok beğendiğim için iade etmedim. 10bin tlye 65 inç dolby vision atmos destekli qled başka yok ne yazık ki.
Eklediğim ilk foto değişime giden tv sonraki ise şuan kullandığım
20220514_204711.jpg

20220613_214642608ec0e0103229ef.jpg
Q9900 önerme nedenimiz renklerde olan performansı zaten.
Homojenite değil.
Canlı ve parlak renkleri var fiyatındaki rakiplerine göre.
Samsung'un AU9000'leri hiç de umulduğu gibi değil mesela.
Edge LED yapıp geçmiş.

S Çevrimdışı

Shankssan

Yeni Üye
14 Haz 2022
45
37
Ürünü 2 gündür kullanıyorum. Aldıktan 1 saat sonra iade etmek için aradım müşteri hizmetlerini kabul görmedi. Benim iade sebebim de sizde ki gibi çimlerin sanki boya ile oraya konmuş gibi göstermesi, renklerin cansız mat pastel bir şekilde durması o 4k hissini vermemesi. Sanki 4k değil de 1080p he daha yakın renkler ve panel. Yapmadığım araştırmadigim Türk veya yabancı siye kalmadı. En sonunda kanaat getirdim panel ile alakali. Çok ama çok pişman oldum 55q9900 aldığıma. Yalnız bende ışık sızması vs sıfır hiç bir problem yok. Hatta qled değil de sanki oled mübarek. Ama işte siyahlar da ne kadar iyi ise hareketli ve renkli sahneler de i kadar kötü. Hele Dolby vision tamamen rezalet. Thh sürecini başlattım dün. Bakalım kim daha uyanık. Bana vision söyle aydınlık yapar böyle renk verir böyle nit değerine ulaşır diye pazarla sonra sorun yok böyle kullanın TV nin sorunu yok kendisi zaten böyle üretildi de. Ne güzel dünya. Bizlerin Parayi sokakta topladigini sanıyor galiba bu Vestel

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Vestel'in Qledlerde direct led kullanıldığı için ve fiyatının uygunluğundan tercih ettim. Önceki yorumlardaki bulutlanma testi sonuçlarını gördüm. Sanki benim panel daha iyi gibi mi yorumlarınızı almak istedim.

Öncelikle bu kadar fazla kusur çıplak gözle görülmüyor. Çıplak gözle sol üstteki ışık sızmasını, sağ üstte sarıya çalan bir bulutlanmayı ve ekranın sağ kısmında ufak bir alanda dikey banding dikkatimi çekiyor sadece, ama bu da çok dikkat ederek bakınca görülüyor. Birşeyler izlerken sıkıntı yok gibi hissettiriyor. Ancak gece karanlığında görülebiliyor ayrıca, servis kurulum yaparken fon perdeleri kapadım ama bulutlanmaları görememiştim sadece sağda ufak alanda dikey banding varla yok arası dikkatimi çekmişti. Ne dersiniz bu durumla ilgili?

336ba907932f30cf1.jpg
2dd178e6277032805.jpg
1f2c47b4c6e924056.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ürünü 2 gündür kullanıyorum. Aldıktan 1 saat sonra iade etmek için aradım müşteri hizmetlerini kabul görmedi. Benim iade sebebim de sizde ki gibi çimlerin sanki boya ile oraya konmuş gibi göstermesi, renklerin cansız mat pastel bir şekilde durması o 4k hissini vermemesi. Sanki 4k değil de 1080p he daha yakın renkler ve panel. Yapmadığım araştırmadigim Türk veya yabancı siye kalmadı. En sonunda kanaat getirdim panel ile alakali. Çok ama çok pişman oldum 55q9900 aldığıma. Yalnız bende ışık sızması vs sıfır hiç bir problem yok. Hatta qled değil de sanki oled mübarek. Ama işte siyahlar da ne kadar iyi ise hareketli ve renkli sahneler de i kadar kötü. Hele Dolby vision tamamen rezalet. Thh sürecini başlattım dün. Bakalım kim daha uyanık. Bana vision söyle aydınlık yapar böyle renk verir böyle nit değerine ulaşır diye pazarla sonra sorun yok böyle kullanın TV nin sorunu yok kendisi zaten böyle üretildi de. Ne güzel dünya. Bizlerin Parayi sokakta topladigini sanıyor galiba bu Vestel
TV yayını izliyorsanız, o yayınlar zaten 4K değil.
YouTube vs izliyorsanız görüntü de upscale olabilir.
Gerçek 4K video olmayabilir yani.
Bir de tüm geliştirmeleri aynı anda kullanmayın.
Mesela dinamik kontrastı azaltabilirsiniz.

S Çevrimdışı

Shankssan

Yeni Üye
14 Haz 2022
45
37
TV yayını izliyorsanız, o yayınlar zaten 4K değil.
YouTube vs izliyorsanız görüntü de upscale olabilir.
Gerçek 4K video olmayabilir yani.
Bir de tüm geliştirmeleri aynı anda kullanmayın.
Mesela dinamik kontrastı azaltabilirsiniz.
Yok hocam. TV yayınların da 4 k olmadığını bilmeyen yoktur galiba şu devir de. İade ettim. Amazon prime, netflix, bilmediğim daha nice uygulama, hard disk den 4k filmler, hem orjinal hemde bd olanları. Ne denedi isem kar etmedi. Gelen servis de onayladı zaten sorunu.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yok hocam. TV yayınların da 4 k olmadığını bilmeyen yoktur galiba şu devir de. İade ettim. Amazon prime, netflix, bilmediğim daha nice uygulama, hard disk den 4k filmler, hem orjinal hemde bd olanları. Ne denedi isem kar etmedi. Gelen servis de onayladı zaten sorunu.
O zaman panel sorunluydu ya da başka bir donanım.
Gözle görmediğimiz için bir şey diyemiyoruz.
Fotoğraf atsanız da emin olamayız çünkü objektifin gösterdiği gerçekten farklı oluyor.
Çıplak gözle görüp yorumlamak lazım.
Servis de kabul ettiyse, ürün sorunludur
En azından lehinize sonuçlanmış.

lospepes Çevrimdışı

lospepes

Yeni Üye
21 Ara 2022
16
24
Merhaba
Bildiğiniz gibi 65q9900de dolby vision desteği var. Bu nedenle dolby vision destekli filmlerin ve hd filmlerin görüntü ayarlarını ayrı ayrı yapmak gerekiyor. Uyduya geçtiğinizde yine görüntü ayarı yapmak gerekiyor.Bu ayarları en doğal görüntüyü almak amacıyla uğraşarak buldum siz de bir deneyin ben çok memnunum. Bu arada hareketli sahnelerden memnun değilseniz MEMC ayarını orta veya yüksek deneyin.

Dolby vision ayarları:
20220613_204631.jpg

20220613_204641.jpg

Hd ve uydu görüntü ayarları:
20220613_204725.jpg

20220613_204735.jpg
Kardeşim bendede aynı TV den var ama ben Dolby vision ayarlarını bulamadım yardımcı olurmusun

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt