VESTEL 58U9500 TV ve Para İadesi Sonrası Tavsiye İhtiyacı

K Çevrimdışı

kNucK

Yeni Üye
21 Nis 2020
6
35
İyi günler,

Forumu an itibari ile keşfetmiş olup biraz inceledikten sonra evlilik öncesi teknolojsi alışverişlerimde ihtiyacım olan teknik bilgiyi alabilmek için böyle bir oluşumun olması beni açıkçası çok mutlu etti ve aranıza katıldım. Şimdiden teşekkür ederim görüşleriniz için.

Durumuma gelecek olursak,

Geçtiğimiz günlerde hepsiburada satıcısının ve vestelin yapmış olduğu kampanya sonrası hem fiyat hem ekran büyüklüğünü göz önüne alarak fiyat performans ürünü olarak gördüğüm VESTEL 58U9500 serisi LED TV yi satın aldım.Ürün kampanya bitimi sonrası elime ulaştı ertesi gün servis kurulumu gerçekleştirdi.Ekran her ne kadar teknik olarak bu konuda bir hakimiyetim olmasada fiyatının 3149 TL olmasınında etkisiyle beni tatmin etti.Sadece tarama hızının 50hz olması sanki bir nebze bir rahatsızlık oluşturdu bende ama onada bir iki gün içerisinde alıştım diyebilirim. Televizyonun kurulumunu yaparken ekran süresi vs gibi detayları inceledim fakat pixel hatalarına karşı detaylı bir denetim yapma konusunda gelen arkadaş yetersizde bende kısa bi göz gezdirdim ve onayladım. Akşam bir dijital platformda film izlerken bir de ne göreyim siyah ekranda yeşil bir piksel !! yani evet tek bir pixel fakat görünce görmezden gelmek mümkün değil tabiki. Bu arada bu piksel her renkte görünmüyor yani günlük kullanımda siyah bir bant eğer ekrana gelmezse belirsiz. Hepsiburadayı aradım ve durumu belirttim servis çağırıp kontrol ettirmemi ve rapor almamı istediler.Bugün ise servis gelip kriter dahilinde canlı piksel hatası ve ürünün iadesi için rapor verdi. Hepsiburada ile görüşüp ürünün değiştirilmesini istediğimi, iade istemediğimi belirtsemde büyük ihtimal ile para iadesi gerçekleşir diyerek beni duruma hazırlamaya çalıştılar.Fakat şu anda aynı ürünü aynı fiyata alma şansım yok.Aynı ürün farklı satıcılarda 3400TL ye kadar düşmekle beraber yine hepsiburada satıcısında şu anda 3799 TL dolayısı ile maddi bir mağduriyet söz konusu olacak benim adıma. Biraz uzun oldu biliyorum buraya kadar benimle olanlara teşekkür ederim =) Benim sizlerden öğrenmek ve tavsiye almak istediğim 2 sorum var;

1- Bu canlı piksel durumu sizin başınıza gelmiş olsaydı ürünü aynı fiyata alamama durumunuda göz önünde bulundurarak aman tek bi piksel hatası var diyip kullanmaya devam eder miydiniz ? Bu canlı piksel durumunun ilerleyip daha kötü olma olasılığı ilk pikselden sonra artmakta mıdır ? Birde değişim konusunda daha evvel hepsiburadaya iade yerine aynı ürünün değişimini kabul ettiren arkadaşlar nasıl bir yöntem izlediğini benimle paylaşırsa memnun olurum.

2- Beim için dahada önemli olan bir diğer sorum ise madem 3149 TL den fazla bir para vereceğim bari biraz daha iyi bir ürün olsun mantığı ile 3500 - 5000 TL gibi bir aralıkta 55" ekran boyutundan küçük olmayacak şekilde tercihen LG ama başka markalarda olabilir; başka bir model önerisinde bulunabilir misiniz ? (LG,SAMSUNG,SONY,PHILIPS gibi diğerlerine göre biraz daha iyi olan markalar olursa sevinirim)

Şimdiden herkese çok teşekkür ederim elinize emeğinize bilginize sağlık.

NOT: siyah ekran üstündeki canlı piksel hatası ektedir

piksel.jpg
piksel2.jpg

S Çevrimdışı

s7eve7n

Aktif Üye
20 Ocak 2020
71
40
Ayni ürünü kullaniyorum 3299tle almistim ve gayet memnunum. Menude ilk tepkilerde biraz gecikme oluyor ama sorun teskil eden bir durum yok. Sürekli ve aktif olarak netflix youtube vs kullanıyoruz stabil ve hizli çalışıyor. I ternet tarayici kismindan medet ummayin kanser edebilir ? ama yinede iş görüyor. Tavsiye edermiyim baslarda etmezdim kullandikca sanirim alıştığım icin artik hoşuma gitmeye ve begenmeye başladım ?

Fiyat performans olarak alınacak buyuk panelli en iyi tvlerden birisi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Maddi yondern 3500tl bandinin üzerine cikabiliyorsaniz kesinlikle LG öneririm. İhtiyaçlarınıza gore ozellikleri ilan tvlere bakmalisiniz. 4k smart yada androidmi alacaksiniz ona karar verirseniz tavsiye konusunda onerilebilecek tvleri kullanan yada takip eden arkadaşlar tavsiyelerde bulunabilir

R Çevrimdışı

rasittumbalı

Yeni Üye
1 Ocak 2020
37
41
Merhaba, İlk aldığınız fiyat üzerinden veriyorlar diye biliyorum size. Eğer değişim çıktıysa hepsiburadayı arayın aradaki farkı kendileri karşılıyorlar. Bende aynı tv yi aldım benzer bir durum başıma geldi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt