VESTEL 55UD9360 Görüntü Sorunu

B Çevrimdışı

Bekir19

Yeni Üye
26 Mar 2020
11
38
Merhaba yaklaşık olarak 6 - 7 aydır kullandığım vestel 55UD9360 tv de özellikle karanlık sahnelerde resimlerde olan rahatsız edici sorun mevcut.
Servis Kaydı açıldı gelen teknisyen arkadaş tv de ''Logo yanması'' mevcut Panelin değişmesi gerekiyor diyerek atölyeye aldı yaklaşık 10 gün sonra tarafıma panel değişimi yapıldı ve yeni yazılım yüklendi denerek teslim edildi. Aynı gün yine farkettim ki sorun aynen devam ediyor. Tekrar Servisi aradım Vestelin genel merkezine bağlı servis geldi onlar panelin değişmediğini Atölyede Tv de Sorun görülmediği için herhangi bir işlem yapılmadığı bilgisini verdi. Yani Biri Panel Değişti diyor diğeri değişmedi diyor ki değişmemiş. Aydınlık sahnelerde Görebildiğim bi sıkıntı yok ancak karanlık sahnelerde sanki düşük kalite bir video izliyomuşum gibi hem pixelleşme var Hem de dalga dalga geçişler. Ve Görüntü Gerçekten Rahatsız Edici Bu Sorun Nedir? Tv değişimi istemelimiyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1-2.jpg
1-1.jpg
1-3.jpg

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Aynı TV'ye sahibim. Kullandığınız kaynak nedir? Uydu, Youtube, USB üzerinden çeşitli denemeler yaptınız mı?

Ayrıca Vestel servisi son dönemde malesef ki saçma sapan şeyler yapabiliyor. Logo yanması falan değil ki bu durum. Hadi diyelim ki o sebeple götürdünüz ve sorun olmadığını tespit ettiniz, geri geldiğinde "paneli değiştirdik" niye diyorsunuz? Elinizdeki servis bilgi fişinde yapılan işlemle alakalı bilgi yok muydu?

B Çevrimdışı

Bekir19

Yeni Üye
26 Mar 2020
11
38
Çok haklısın hocam bana bi servis fişi de verilmedi zaten. Kaynak uydu yayın kalitesi ve sinyal kalitesi %100 youtube usb harici hdd gibi birçok denemelerim oldu ama malesef durum aynı. Sıkıntı sadece karanlık sahnelerde bunu yapıyor diğerlerinde yok gibi

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Çok haklısın hocam bana bi servis fişi de verilmedi zaten. Kaynak uydu yayın kalitesi ve sinyal kalitesi %100 youtube usb harici hdd gibi birçok denemelerim oldu ama malesef durum aynı. Sıkıntı sadece karanlık sahnelerde bunu yapıyor diğerlerinde yok gibi

Üstte linki verilen diğer konuyu inceleyin. Malesef ki stream servisleri ve TR'deki uydu kanalları kalitesiz yayın yaptıkları için bu durum ortaya çıkıyor. Dolby Vision veya HDR test görüntüleri indirirseniz, yüksek bitrate'e sahip oldukları için bu tip video sıkıştırma nedenli bozulmaları görmezsiniz.

Aynı durum benim son üç TV'mde de mevcuttu.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Panel değişimi yapılmamış ve sizden video istemiş, merkez servis ise sizin talebiniz olan değişimden bahsetmiş. O TV güzel ama düşük kalite videolarda aynen bu durumlar söz konusu

B Çevrimdışı

Bekir19

Yeni Üye
26 Mar 2020
11
38
Anladım hocam Dediğiniz gibi bi HDR test vidyosu indirip deneyim. Teşekkür ederim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Panel değişimi yapılmamış ve sizden video istemiş, merkez servis ise sizin talebiniz olan değişimden bahsetmiş. O TV güzel ama düşük kalite videolarda aynen bu durumlar söz konusu
Bu durumu çözmenin bir yolu yok mu. Yani açıkcası yine vestel üretim olan yaklaşık 10 yıllılk tv ler bile neredeyse karanlık sahnelerde çok daha iyi. Bu arada siz nasıl ulaştınız servis bilgilerine:)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Anladım hocam Dediğiniz gibi bi HDR test vidyosu indirip deneyim. Teşekkür ederim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu durumu çözmenin bir yolu yok mu. Yani açıkcası yine vestel üretim olan yaklaşık 10 yıllılk tv ler bile neredeyse karanlık sahnelerde çok daha iyi. Bu arada siz nasıl ulaştınız servis bilgilerine:)
Benim kuzen Vestel çalışıyor. Ondan öğrendim. Eski olup kötü olan bişey var mıydı ? herşeyde kalite düştü.
Mega servis gelmiş Türkiye'de önde gelen Vestel servislerinden birisi hızmet sağlamış, hata veya yanlışları çok minimum servis...

B Çevrimdışı

Bekir19

Yeni Üye
26 Mar 2020
11
38
Evet servise gelen arkadaş da söyledi yani panel değişimiyle yada anakart değişimiyle düzelecek bi durum söz konusu değil. Taknik olarak tv de sorun yok ama görüntü bozukluğundan dolayı değişim öneririm tabi fabrika kabul ederse dedi. Malesef artık böyle kabulleneceğiz heralde. Vestel kaliteyi baya bi düşürmüş. Sizede zahmet verdik teşekkür ederim ilginize.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Evet servise gelen arkadaş da söyledi yani panel değişimiyle yada anakart değişimiyle düzelecek bi durum söz konusu değil. Taknik olarak tv de sorun yok ama görüntü bozukluğundan dolayı değişim öneririm tabi fabrika kabul ederse dedi. Malesef artık böyle kabulleneceğiz heralde. Vestel kaliteyi baya bi düşürmüş. Sizede zahmet verdik teşekkür ederim ilginize.
vestel değil ne yazıkki bütün markalar bu panelleri kullanmakta eşittir hepsi dandik :)

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109

Bunu aslında şöyle tanımlamak daha doğru olur. TV'lerin çözünürlükleri katlanarak arttı, desteklenen renk aralıkları arttı. Artık paneller çok daha fazla detay verebiliyorlar. Paneller ne kadar detay verebilirse, yayındaki sıkıştırmayla alakalı bozulmalar o kadar görünür hale geliyor. Aynı durum LCD'ye geçiş, HD'ye geçiş gibi dönemlerde de yaşanmıştı.

Büyük markalar, üst model TV'lerinde resim işleme kabiliyetleriyle bunu engellemeye çalışıyorlar. Ama genel olarak 4K TV'ler eskilere göre çok daha fazla kaynak seçiyor diyebiliriz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt