Vestel 55UD8400 HDR PLAYSTATİON 4

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Hi level 556UHL700 ile Vestel 55UD8400 aynı yazılımı kullanıyor. hi level tv yi ilk aldığımda vestel yazılımı yükleyerek hdr açmıştım. daha sonra playstation 4 bağlayarak hdr aktif hale getirmiştim daha sonra üzerine bir tane çekirdek yazılım yükledim . şimdi ps4 içerisinden hdr aktifleştirmeye çalışınca aşağıdaki uyarıyı veriyor. Daha önce vermiyordu bu uyarıyı. hangi yazılımları yüklediğimi unuttum herşey karıştı yani. Şu anda hdr zaten açık usbden film açınca hdr filimler açılıyor ondan bi sıkıntı yok tek sorun ps4 de olmuyor. rgb aktif olmasına rağmen hdr aktif değil

Screenshot_28486c8e8df1a5416.jpg

1044251ffc32a48c913f5c7942309d50.jpg

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
bu vestel tvlerde üst modellerde hdmi portu için hdr açma kapama gibi bir menü var mı . yada kumandadan böyle bir seçenek. LG tvlerde bu şekilde yapılıyor. zaten bu tvnin paneli de LG . Bu olay aynı pixellence gibi tv de pixellence default olarak açık geliyor menüde kapatma seçeneği yok .. hdr de açık fakat aktifleştirmek için bir seçenek yok tv menüsinde

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bu vestel tvlerde üst modellerde hdmi portu için hdr açma kapama gibi bir menü var mı . yada kumandadan böyle bir seçenek. LG tvlerde bu şekilde yapılıyor. zaten bu tvnin paneli de LG . Bu olay aynı pixellence gibi tv de pixellence default olarak açık geliyor menüde kapatma seçeneği yok .. hdr de açık fakat aktifleştirmek için bir seçenek yok tv menüsinde

Menü > Ayarlar > Kaynaklar yolunu takip ederek ilgili HDMI portunda gelişmiş modunu etkinleştirmeniz gerekiyor.
Ancak sizdeki durum farklı sanki.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Menü > Ayarlar > Kaynaklar yolunu takip ederek ilgili HDMI portunda gelişmiş modunu etkinleştirmeniz gerekiyor.
Ancak sizdeki durum farklı sanki.

gelişmiş yapınca değişen tek şey yuv renk modundan rgb moduna geçiş yapıyor . zaten resimde rgb aktif olarak görünüyor. normalde rgb oluca hdr açılması gerekiyor ama olmuyor . hiç vestel tv de ps4 de hdr açan yok sanırım. forumda diğer konulara da baktım hiçbir cevap yok.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
gelişmiş yapınca değişen tek şey yuv renk modundan rgb moduna geçiş yapıyor . zaten resimde rgb aktif olarak görünüyor. normalde rgb oluca hdr açılması gerekiyor ama olmuyor . hiç vestel tv de ps4 de hdr açan yok sanırım. forumda diğer konulara da baktım hiçbir cevap yok.

Sizin tv de fabrika çıkışı HDR açık gelmediği için yazılımı modifiye etmeniz gerekiyor.
Güncelleme attığınız için o dosya da değişti haliyle.

Yeniden düzenleyin ve atmayı deneyin.
MENU + 4725 > USB Operations kısmından o dosyaları güncelliyorsunuz.
Orada gerçekleşiyor gibi görünüp gerçekleşmemiş de olabilir.
Attığınız adımları tekrar gözden geçirin derim.
Olmuyorsa eğer, eski sürüme dönüp oradan HDR kullanmaya devam edin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt