Vestel 55UD8200 nasıldır?

M Çevrimdışı

makineci

Yeni Üye
14 Eki 2019
14
32
Merhaba awox 5500str tvye bakarken bir an gözüme vestel ilişti.
Bu modeli yaklaşık 600lira daha pahalıya satın aldık, 3 sene garanti ve vestel garantili olması biraz ağırbastı diyebilirim.

Ancak TV yi araştırdıkça benim pek içime sinmedi, 49"lerde kapanma sorunları yaşayanlar iade edenler vs olmuş.
Mesela ürün 2019 model ancak ayakları biraz eski modeller gibi duruyor. Y şeklinde olması daha hoş olurdu. Ayrıca slim de yazmıyor. Slim ve standart arasında çok fark olur mu?

Bizim salonumuz geniş, panelin geniş açılı olmasını isterim. Renkler, işlemcisi, kanal geçişleri, sesi nasıldır sizce?

HDR denilmiş ancak herhangi bir HDR standartı yok.

Yabancı birisi Panasonic tv ile aynı menüye sahip olduğunu belirtmiş bir videoda, paneli İPS midir VA mı? Panasonic ürünü müdür?

Ürüne dled demişler, bu bir avantaj mı?

@Adem Helvacı hocam birkaç cümle dahi olsa yorum yaparsanız sevinirim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ayrıca 49" kullanan birisi bilgisayarını bağlayıp hdr yi açınca sorun yaşamış, sorun hdmi kablosundan olabilir demiş. HDR olayı yazılımla mı ilgili acaba?

E Çevrimdışı

erkamil

Yeni Üye
1 Eki 2019
23
Aynı Tv bende de mevcut. Gerçi ben alalı çok olmadı 10-15 gün civarı oldu ancak bir problemle karşılaşmadım ve çok memnunum. HDR ve DOLBY VISION mevcut. Benim 55UD8200 LG IPS Panel çıktı. Vestelde her modelde farklı Panel kullanılıyormuş. Panelinin ne olduğunu öğrenmek için ürünün kutusundaki seri no ve barkod numarası lazım sanırım. Şu konuyu inceleyin.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
IPS panel haricindekiler geniş açı vermez. Karma üretimse IPS denk gelmeme ihtimali olabilir.

Z Çevrimdışı

zaltun 

Aktif Üye
25 May 2018
127
23
[SUP] bende bugün 55ud8200 tv yi kurulum yaptırdım.lg ips panel benim model. tvden çok memnunum şuan. Fransa Türkiye maçını izliyorum hd olarak upscale olarak çok iyi görüntü veriyor. ses gayet iyi ve yüksek. hdr deneyemedim. hdr 10+ yazıyor kutusunda. smart özelliklerini demedim. NETFLİX, YouTube ve ssiptv de problem yaşamadım. YouTube arayüzde 4k.awox U5600STR ile bence mukayese edilemez. ses olarak çok geride awox. bende ilk önce awox a yönelmiştim ama sonra iyi ki vestel almışım dedim görüntü kalitesini görünce. [/SUP]

M Çevrimdışı

makineci

Yeni Üye
14 Eki 2019
14
32
kimisi VA panel istiyor, kimisi İPS panel istiyor.

Salonu dar uzun olanlar VA istiyor sanırım?
Peki parasına göre smartı, kasası vs nasıldır?
Açıkçası ben awox taraftarıydım ancak garanti ve stabilite ağır basınca vestel tercih ettik.

[SUP] bende bugün 55ud8200 tv yi kurulum yaptırdım.lg ips panel benim model. tvden çok memnunum şuan. Fransa Türkiye maçını izliyorum hd olarak upscale olarak çok iyi görüntü veriyor. ses gayet iyi ve yüksek. hdr deneyemedim. hdr 10+ yazıyor kutusunda. smart özelliklerini demedim. NETFLİX, YouTube ve ssiptv de problem yaşamadım. YouTube arayüzde 4k.awox U5600STR ile bence mukayese edilemez. ses olarak çok geride awox. bende ilk önce awox a yönelmiştim ama sonra iyi ki vestel almışım dedim görüntü kalitesini görünce. [/SUP]
hayırlı olsun :)
tv nin ayakları dikdörtgen gözüküyor internette gerçekte nasıl? Modern duruyor mu? Yoksa 2015 model gibi mi?
HDR internette var yazıyor sadece HDR 10 olmasına sevindim.
pixellence teknolojisini denediniz mi?
kurulum yaparken ölü piksel testi/ışık sızması yapıldı mı?
İlk izlenimleriniz olumlu anlaşılan :) ne kadara aldınız?

Açıkçası ben awox taraftarıydım ancak garanti ve stabilite ağır basınca vestel tercih ettik.

hayırlı olsun :)
tv nin ayakları dikdörtgen gözüküyor internette gerçekte nasıl? Modern duruyor mu? Yoksa 2015 model gibi mi?
HDR internette var yazıyor sadece, HDR 10 olmasına sevindim.
pixellence teknolojisini denediniz mi?
kurulum yaparken ölü piksel testi/ışık sızması yapıldı mı?
İlk izlenimleriniz olumlu anlaşılan :) ne kadara aldınız?

Son düzenleme:
Z Çevrimdışı

zaltun 

Aktif Üye
25 May 2018
127
23
teşekkürler. tv nin ayağı dikdörtgen, ince ve parlak siyah. çok modern duruyor.pixellence otomatik olarak açık geliyor.hd kanallarda karelenme yok. kutuda hdr yazıyor. Web sitesinde 10+ diye görmüştüm.servis menüden ölü piksel testi yaptırdım. temiz çıktı. ışık sızması da yok.lg panel olduğu her ekrana baktığımda anlıyorum. teknosa gece indiriminden 2999 tl bonus 12 taksit ile aldım.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44

Doğru seçim yapmışsınız ?hayırlı olsun

M Çevrimdışı

makineci

Yeni Üye
14 Eki 2019
14
32
hocam merhaba, dün biraz mağazaları dolaştım açıkçası tv nin ayağına taktım ben?? çok demode duruyor Media Markta 49inc vardı.

siz hdr10 var demiştiniz ancak ürünün internet sitesinde böyle bir bilgi yok. kutunun fotoğrafı varsa yükleyebilir misiniz?

birde ürünü alalı 1 hafta oldu hala gelen giden yok.. ne zaman teslim edilir? 15 günde teslim edilen olmuş..

Z zaltun

Z Çevrimdışı

zaltun 

Aktif Üye
25 May 2018
127
23
hocam merhaba, dün biraz mağazaları dolaştım açıkçası tv nin ayağına taktım ben?? çok demode duruyor Media Markta 49inc vardı.

siz hdr10 var demiştiniz ancak ürünün internet sitesinde böyle bir bilgi yok. kutunun fotoğrafı varsa yükleyebilir misiniz?

birde ürünü alalı 1 hafta oldu hala gelen giden yok.. ne zaman teslim edilir? 15 günde teslim edilen olmuş..

Z zaltun

tv ayak tercihi de kişiden kişiye değişir.ben iki ayaklı tv lerim duruşunu beğenmiyorum. ekranın iki yerinde de gözümü yoruyor.tabi ki herkesin kendi tercihi ve beğenisi farklı olabilir. tv hakkında o kadar çok web sitesi gezdim ki hdr 10+ gördüm diye hatırlıyorum ama vestel in sitesinde bu ibare yok. belki burada ki uzman arkadaşlar net bilgi aktarır. ben genel anlamda tv den memnunum. görüntü ve ses kalitesi bekletilerimin üzerinde. birde görüntü ayarlarında gelişmiş bölümde ince ayarlar ile çok daha iyi görüntü alınabiliyor.
ben tv yi teknosa dan aldım. ertesi gün teslim oldu. siz nerden aldınız? İstanbul bilişim ise 15 gün sonra temin ediyor o firma.

Z Çevrimdışı

zaltun 

Aktif Üye
25 May 2018
127
23
Bugün tv ye android tv box ı bağladım. 4k 60hz.,dolby vision ve hdr aktif oldu. Görüntü kalitesi daha da güzelleşti.

IMG_20191020_135717835df6eb52a7a273.jpg

Z Çevrimdışı

zaltun 

Aktif Üye
25 May 2018
127
23
telefonumda Bluetooth cihazları aramasında 55ud8200 ü de görüyor ve eşleştiriyor.fakat tv nin hiçbir menüsünde Bluetooth bağlantısı ile ilgili bir ayar yada bölüm yok.bluetooth soundbar alsak eşleştirme yapabilir miyiz acaba?

Screenshot_20191026_225747_com.android.settings.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
telefonumda Bluetooth cihazları aramasında 55ud8200 ü de görüyor ve eşleştiriyor.fakat tv nin hiçbir menüsünde Bluetooth bağlantısı ile ilgili bir ayar yada bölüm yok.bluetooth soundbar alsak eşleştirme yapabilir miyiz acaba?

Screenshot_20191026_225747_com.android.settings.jpg
Ayarlar ses ses bağlantısı seçeneği vardır ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri