Vestel 55UD8200 ile MEB fatih ağına bağlanma

K Çevrimdışı

koza42

Yeni Üye
1 Nis 2019
23
34
Merhaba, okulumuz için duyuru panosu olarak kullanmak için Vestel 55UD8200 televizyon aldık. Pano için internet ortamında bir panelden bilgi girişi yapılıyor ve daha sonra ilgili web sayfası televizyondan açıldığında duyuru panosu olarak işlevsel olarak çalışıyor. Bu amaçla kullanmak istiyoruz ancak televizyonla internete kablosuz ağdan erişim sağlayamadım. Vestel servisi fatih ağına erişilmez diyor ancak bu doğru değil. Çünkü fatih ağında bazı filtreler nedeniyle bazı sitelere erişim engelleniyor. Biz kablosuz ağın şifresini girdikten sonra ağa bağlandı diyor. Ancak internet erişimi yok ayarlarını kontrol edin diyor. Daha sonra sonra kendi telefonumun internetini paylaştım. Aynı şekilde bağlantı sağlandı ancak internet erişimi olmadı. Google ana sayfası dahi açılmıyor. IP ya da DNS ayarları ile ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum ama emin alamadım. Varsayılan olarak bu ayarlar otomatik yapılandırma olarak ayarlı.

Televizyonun yazılımı güncellenirse sorun çözülür mü emin değilim. Yardımcı olursanız memnun olurum.

a1a58b7c-a129-4fc9-b02a-bca2a2e2c6bd.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Hımm,acaba serttifika gerekmiyormu ağı kullanmak için,bir öğretmen arkadaşım var ,sanki bir zamanlar öyle birşey söylemişti bana :)
yani öyleyse tvye yükleyemezsiniz serttifika :)

K Çevrimdışı

koza42

Yeni Üye
1 Nis 2019
23
34
Hımm,acaba serttifika gerekmiyormu ağı kullanmak için,bir öğretmen arkadaşım var ,sanki bir zamanlar öyle birşey söylemişti bana :)
yani öyleyse tvye yükleyemezsiniz serttifika :)

Cep telefonumun internetini paylaştım. Aynı şekilde ağa bağlandı. Ancak internet erişimi yok ayarları kontrol edin uyarısı verdi. Bu nedenle sertifika hatası olduğunu net söyleyemiyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Cep telefonumun internetini paylaştım. Aynı şekilde ağa bağlandı. Ancak internet erişimi yok ayarları kontrol edin uyarısı verdi. Bu nedenle sertifika hatası olduğunu net söyleyemiyorum.
Sevgili koza42 ,bende iyi bildiğimden değil de,arkadaşımın söylediğine göre yazdım zaten :) ama tvnin kutusu varsa kutusundan,yoksa arkasındaki barkodtan fotosunu alıp burada yayınlarsan dostlarım F fikoloji veya TEKNOwest teknovest en azından yazılım konusunda yardımcı olurlar,belki yazılımla düzelebilir,eternetle kullanma şansı yokmu acaba ,en azından wifide kopma olmaz,nede olsa okul orası :)

K Çevrimdışı

koza42

Yeni Üye
1 Nis 2019
23
34
Okulda seri numarasını fotoğrafını çekip paylaşayım. Ayarlardan düzeltmem gereken bir nokta varsa, arkadaşların önerilerini paylaşmalarını rica ediyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
:ok
Ben şahsen ayarlardan olacağını sanmıyorum,ama acaba dns değiştirmeyi denedinmi,en son aklıma gelen o :)
Aslında konuyla alakalı düşüncemi de belirteyim, fikir süper ,hoşuma gitti doğrusu ,bunu arkadaşıma da söyleyeceğim,okulda ne tepki verirler bilmiyorum ama güzel düşünce doğrusu "okulda panel- ilan tahtası" gibi kullanmak :)
Peki yayın nasıl, nereden yapılıyor acaba,server mi kurulu yoksa doğrudan tarayıcıya bilgi mi giriliyor (smarttan)
Çünkü bu cevabı yazarken bile olayı aklımdan geçirdim :) ,serverden verilecek ,tv tarayıcısı arada refresh yapacak,otomatik yayınlanacak ,tabii çok basitçe düşündüm.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
491
40
Hocam aynı durum bizim okulda başımıza geldi. Bilgisayar öğretmenimizle ne kadar uğraşdıysak da internete giremedik, başaramadık. Mecburen tvyi bilgisayara bağlayıp panoyu o şekilde kullanıyoruz. Zaten chrome eklentisi kullanılarak lcd pano yapılacaksa bilgisayarsız olmuyor.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Dayımın 42fa7200 tvsindede aynı sorun vardı bağlanıyodu wifiye açmıyodu bişey. Bir kaç kere tv nin wifisini aç kapa yaptık en sonunda bağlandı her yeri açmaya başladı belki sizde de olur deneyin.

K Çevrimdışı

koza42

Yeni Üye
1 Nis 2019
23
34
Hocam aynı durum bizim okulda başımıza geldi. Bilgisayar öğretmenimizle ne kadar uğraşdıysak da internete giremedik, başaramadık. Mecburen tvyi bilgisayara bağlayıp panoyu o şekilde kullanıyoruz. Zaten chrome eklentisi kullanılarak lcd pano yapılacaksa bilgisayarsız olmuyor.
Son çare Chrome eklentisi LCD Pano uygulaması yapacağım. Ancak bir bilgisayarın sadece bu iş için kullanılması verimli gelmediği için internete bağlanarak dijitalpanotv aracılığıyla yayın yapmak birinci önceliğim. Olmazsa zaten mecburen sizin dediğiniz yöntemi uygulayacağım. Ancak yeni televizyon neden internete girmez anlamıyorum. Servis elemanları da konuya tam hakim değiller.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Son çare Chrome eklentisi LCD Pano uygulaması yapacağım. Ancak bir bilgisayarın sadece bu iş için kullanılması verimli gelmediği için internete bağlanarak dijitalpanotv aracılığıyla yayın yapmak birinci önceliğim. Olmazsa zaten mecburen sizin dediğiniz yöntemi uygulayacağım. Ancak yeni televizyon neden internete girmez anlamıyorum. Servis elemanları da konuya tam hakim değiller.
Buna katılıyorum,telefondaki "mobil ağ"ını paylaştırdın yine girmedi ,peki farklı bir paylaşım da yapıldımı,mesela başka bir telefondan mobil ağ paylaşımını demek istedim :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yazılıma buradan ulaşabilirsiniz. Kendi telefonunuzda bağlanmıyorsa ayarlar diğer ayarlar kısmından saat ve tarih ayarlarını kontrol ediniz. Olmassa ilk kurulum yapıp tekrar deneyiniz

K Çevrimdışı

koza42

Yeni Üye
1 Nis 2019
23
34
Yazılıma buradan ulaşabilirsiniz. Kendi telefonunuzda bağlanmıyorsa ayarlar diğer ayarlar kısmından saat ve tarih ayarlarını kontrol ediniz. Olmassa ilk kurulum yapıp tekrar deneyiniz
Teşekkür ederim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri