Vestel 55UA9900 görüntü bozulması

L Çevrimdışı

Linurice 

Yeni Üye
3 Eyl 2022
13
28
Selamlar herkese. Yaklaşık 5 ay önce Vestel 55UA9900 almıştık normalde pek problem yokken bu sıralar aşırı donma, yavaşlama (sadece Android uygulamalarında olsa (ki oluyor) rami az falan der geçiştirirdim. Fakat bu sıralar kanal geçişlerinde hatta kanal listesini açarken bile can çekişiyor) gibi sorunlar baş gösterdi. Ona da tamam dedik çok fazla uygulama yüklemişizdir donanıma yüklenmişizdir müsait bir vakit format atarız fakat bugün akşam saatinde görüntüde ani bozulmalarla ve yine normalde olduğu gibi donma-kasma problemiyle baş başa kaldık. Bilgisayarlardan bildiğim kadarıyla bu sorun gpu kaynaklı görünüyor fakat yine de size danışmak istedim. Daha 6. ayını doldurmamış bir tv için böyle problemlerin olması çok üzücü.

Sorun olur olmaz video kaydı aldım ve fotoğrafları çektim. Çünkü şu an düzeldi gibi görünüyor düzgün bir şekilde çalışıyor. Teknik servis çağırıp fotoğrafları göstereceğim. Sizce bu süreçte neler olur? Kullanıcı hatası gibi bir saçmalıkla karşı karşıya kalır mıyız?

03cd97b0-5c10-4496-ad1f-7060ca5de6be.jpg
3a590264-d16b-4727-a59f-e12dbf7fd14c.jpg
05ff337c-c4c2-4531-9569-582f1ba4dda4.jpg

L Çevrimdışı

Linurice 

Yeni Üye
3 Eyl 2022
13
28
TV yi kapat mı yapıyorsunuz, yoksa uykuda mı bırakıyorsunuz?
Fişi çekip arada dinlendiriyormusunu,?
Fabrika ayarlarına aldınız mı hiç
Gün içerisinde uykuda bırakıyoruz fakat geceleri elimizden geldiğince fişi çekmeye çalışıyoruz. Tabi unuttuğumuz zamanlarda olabiliyor günlerce uykuda kaldığı. Ha ara sıra geceleri de açık kalıyor kullanılıyor o da var. Kısacası şöyle diyeyim yoğun kullanılıyor.

Fabrika ayarlarına hiç almadık. Fakat zaten 6 ay olmamış bu kadar kısa sürede format gerektirmesi normal mi?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Gün içerisinde uykuda bırakıyoruz fakat geceleri elimizden geldiğince fişi çekmeye çalışıyoruz. Tabi unuttuğumuz zamanlarda olabiliyor günlerce uykuda kaldığı. Ha ara sıra geceleri de açık kalıyor kullanılıyor o da var. Kısacası şöyle diyeyim yoğun kullanılıyor.

Fabrika ayarlarına hiç almadık. Fakat zaten 6 ay olmamış bu kadar kısa sürede format gerektirmesi normal mi?
Android sistem her zaman sorunludur, telefon, tablet, PC, TV
Bu nedenle kapatmak,fişini çekip dinlendirmek makul. Bence bu şekilde Sorun düzelecek ama devam ederse servise başvurun

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Sadece "4 çekirdek" yazıyor kendi sitesinde , ne rom var ne de ram :)
Fazla uygulama yüklenmez ,hatta hiç yüklenmez(benim görüşüm) .
Cihaz mutlaka "yeniden başlat" yapılmalı ,sadece tv değil, telefon ve tablet dahil,yani her android cihaz mutlaka "yeniden başlat" yapılmalı.

L Çevrimdışı

Linurice 

Yeni Üye
3 Eyl 2022
13
28
Sadece "4 çekirdek" yazıyor kendi sitesinde , ne rom var ne de ram :)
Fazla uygulama yüklenmez ,hatta hiç yüklenmez(benim görüşüm) .
Cihaz mutlaka "yeniden başlat" yapılmalı ,sadece tv değil, telefon ve tablet dahil,yani her android cihaz mutlaka "yeniden başlat" yapılmalı.
Hocam istediğiniz yeter ki teknik veri olsun.

Yanılmıyorsam mb170e anakart vardı. 1.4Ghz hızında Arm Cortex A55 bulunuyor 4 adet. 1.5GB ram var depolama alanı ise 4gb.

Gpu olarak mali 470mp kullanıyor.

Hatta uygulama o kadar teknik detaya giriyor ki kafası karışıp 0.3mp kamera olduğunu bile söylüyor 😄 47 derecede olan bataryası da varmış. 😀

Bu detaylara bakarsak rami ve hafizayi dahil etmiyorum giriş-orta seviye arası bir telefon gibi. Keşke bi de güncelleme alaydı da Vestel işte beklememek lazım en başından.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Hocam istediğiniz yeter ki teknik veri olsun.

Yanılmıyorsam mb170e anakart vardı. 1.4Ghz hızında Arm Cortex A55 bulunuyor 4 adet. 1.5GB ram var depolama alanı ise 4gb.

Gpu olarak mali 470mp kullanıyor.

Hatta uygulama o kadar teknik detaya giriyor ki kafası karışıp 0.3mp kamera olduğunu bile söylüyor 😄 47 derecede olan bataryası da varmış. 😀

Bu detaylara bakarsak rami ve hafizayi dahil etmiyorum giriş-orta seviye arası bir telefon gibi. Keşke bi de güncelleme alaydı da Vestel işte beklememek lazım en başından.
Ben 8/1.5 diye hatırlıyorum ram/rom olayını ama emin değilim.Diğer konular yazılım derlerken yapılan dikkatsizliktir bana göre :)

L Çevrimdışı

Linurice 

Yeni Üye
3 Eyl 2022
13
28
Ben 8/1.5 diye hatırlıyorum ram/rom olayını ama emin değilim.Diğer konular yazılım derlerken yapılan dikkatsizliktir bana göre :)
Olabilir. Direkt dahili depolamaya bakmak gerek kaç gb olduğu için. Telefonlar için yapılmış uygulamadan baktığım için televizyonda hatalı değerler vermesi çok normal.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri