Vestel 55UA9600 Panel Farkları

S Çevrimdışı

shadow170

Yeni Üye
9 Kas 2021
11
30
İyi günler, aldığım Vestel 55ua9600 tv nin panellerini araştırdığımda 3 farklı model gördüm (başka varsa lütfen düzeltin) LG IPS, BOE IPS ve HKC VA olarak ayrılıyor. Benim merak ettiğim, bu modeller arasında ne kadar fark olduğu. Sonuçta VA ve IPS arasında bariz farklar bulunuyor fakat bu tv de bu farkı daraltmak için yapıpan birşey var mı? Yada LG ve BOE paneller arasında nasıl bir görüntü farkı var? Bu konuda forumda pek bir bilgi göremedim. Moderatorlerimiz de yorum yapmaktan çekiniyor, anlıyorum bu konuda sıkıntılar yaşamışsınız fakat, sitenin ismi TavsiyeForumu ama kimse tavsiye vermiyor. Millet ne derse desin siz takılmayın söyleyin içinizden geleni. Bi ürün iyiyse iyidir kötüyse kötüdür, burada yıllardır bulunan üyeler var, kimsenin derdinin reklam olmadığı belli. He inanmayan da varsa kendi bilir.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Kimisine göre uçurum kimisine göre atla deve kimisine bu mu ? Dedirten olaydır.
Renkler ve zevkler herkesin farklıdır.
burada IPS çok iyi de diyebilrim. Va çok iyide diyebilirim.
Sonuçta kendi zevkim. Bir siyah sana göre ne kadar siyah bana ne kadar siyah.
Ayrıca bu modeli kafaya takmış isen LG imm güzel, güzel ama marka güzel, bununda bazı durumları var, aynı panel yerine muadil LG ye geçilir yakında olsa belirli farklar vardır.

Mesele çekinmek değil.
Asıl mesele benim gözüm ile senin gözün birdegil.
Geçen gün bı yorum, bana uçacak kaçacak , haraketli sahneler, hdr , Dolby herşey olsun...
Dedim ne izliyeceksin?
Sadece IPTV
Dedim güle güle.
480p 1080i için ucsa kaçsa ne olur

Anlatabildim mi ?

S Çevrimdışı

shadow170

Yeni Üye
9 Kas 2021
11
30
Kimisine göre uçurum kimisine göre atla deve kimisine bu mu ? Dedirten olaydır.
Renkler ve zevkler herkesin farklıdır.
burada IPS çok iyi de diyebilrim. Va çok iyide diyebilirim.
Sonuçta kendi zevkim. Bir siyah sana göre ne kadar siyah bana ne kadar siyah.
Ayrıca bu modeli kafaya takmış isen LG imm güzel, güzel ama marka güzel, bununda bazı durumları var, aynı panel yerine muadil LG ye geçilir yakında olsa belirli farklar vardır.

Mesele çekinmek değil.
Asıl mesele benim gözüm ile senin gözün birdegil.
Geçen gün bı yorum, bana uçacak kaçacak , haraketli sahneler, hdr , Dolby herşey olsun...
Dedim ne izliyeceksin?
Sadece IPTV
Dedim güle güle.
480p 1080i için ucsa kaçsa ne olur

Anlatabildim mi ?
Gayet güzel anlattınız hocam, keşke imkan olsaydı da daha iyi bir cihaz alabilseydim fakat maalesef şartlardan dolayı uygun yakalayınca bu modeli aldım ben de. Açıkçası daha üst model bir cihaz alacaktım fakat bir teknoloji mağazasında piyasadaki en iyi cihazlarla yan yana görünce içime sindi açıkçası. Tabiki onlarla yarışabilecek kalitede değil ama sonuçta ben bunları sürekli yan yana görmeyeceğim için evde o farklar rahatsız etmez diye düşündüm. Kullanımıma gelecek olursak, ağırlıklı olarak ps5 (bulup da alabilirsem) ile kullanacağım. Onun dışında netflix vs gibi kaynaklardan birşeyler izlerim. Karasal yayın hiç kullanmayacağım diyebilirim. Görüntü anlamında oled ekranlar beni benden alıyor. Kullandığım telefon ekranı da amoled olduğu için o gerçek siyah konusu ve verdiği renkler harika oluyor. Ayrıca mağazada kıyaslayabildiğim kadarıyla Vestel, philipsin ips ekranından çok daha iyi bir görüntü veriyordu. Burada sorunum şu, o mağazadaki panel neydi bilmiyorum. Sizler de yorumlarınızda tabi ki kendi gördüğünüzü ve öznel yorumunuzu katabilirsiniz, benim sorma amacım birden fazla bakış açısını duymak. Maalesef birden fazla paneli görme fırsatı hepimizin eline geçmiyor ve bu konuda sizlerin tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz biz de.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ben şahsen ua9600 para vermem.
Senin bu aradığın özellik için. Gerçi senin bu özellik için Vestel alinmaz bile ?
Ne bilim u9600
U9700 bakarım daha mantıklı. Yanında bı android box

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Gayet güzel anlattınız hocam, keşke imkan olsaydı da daha iyi bir cihaz alabilseydim fakat maalesef şartlardan dolayı uygun yakalayınca bu modeli aldım ben de. Açıkçası daha üst model bir cihaz alacaktım fakat bir teknoloji mağazasında piyasadaki en iyi cihazlarla yan yana görünce içime sindi açıkçası. Tabiki onlarla yarışabilecek kalitede değil ama sonuçta ben bunları sürekli yan yana görmeyeceğim için evde o farklar rahatsız etmez diye düşündüm. Kullanımıma gelecek olursak, ağırlıklı olarak ps5 (bulup da alabilirsem) ile kullanacağım. Onun dışında netflix vs gibi kaynaklardan birşeyler izlerim. Karasal yayın hiç kullanmayacağım diyebilirim. Görüntü anlamında oled ekranlar beni benden alıyor. Kullandığım telefon ekranı da amoled olduğu için o gerçek siyah konusu ve verdiği renkler harika oluyor. Ayrıca mağazada kıyaslayabildiğim kadarıyla Vestel, philipsin ips ekranından çok daha iyi bir görüntü veriyordu. Burada sorunum şu, o mağazadaki panel neydi bilmiyorum. Sizler de yorumlarınızda tabi ki kendi gördüğünüzü ve öznel yorumunuzu katabilirsiniz, benim sorma amacım birden fazla bakış açısını duymak. Maalesef birden fazla paneli görme fırsatı hepimizin eline geçmiyor ve bu konuda sizlerin tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz biz de.
Teknik özellikleri herkes kıyaslar, önemli olan o modeli gidip yerinde incelemek.
Bunu da her model için yapmak zor olduğu için net bir şey diyemiyoruz.
Ayrıca F fikoloji nin de dediği gibi herkesin gördüğü aynı değil.
Dikkat edeceğiniz şey farklı olur.
Siz memnun kaldıysanız gerisi hikaye.
Ben mesela oyun için Vestel almazdım çünkü Vestel'in üzerinde durduğu bir senaryo değil bu.
Panel 120 Hertz olsa mesela o zaman bir denenebilir.

S Çevrimdışı

shadow170

Yeni Üye
9 Kas 2021
11
30
Ben şahsen ua9600 para vermem.
Senin bu aradığın özellik için. Gerçi senin bu özellik için Vestel alinmaz bile ?
Ne bilim u9600
U9700 bakarım daha mantıklı. Yanında bı android box
Yani dediğiniz doğru ama ben bu cihazı 6450tl ye aldım, eğer biraz daha iyi birşey alayım deseydim en az 9000 vermem lazımdı. Dediğim gibi mağazada da uçurum görmedim ama canlı bugün deneyeceğim, daha yeni kuruluyor. İnşallah sorun yaşamayız diye umuyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt