Vestel 55U9700 55’ Ekran Ayarları

O Çevrimdışı

ONOFF

Aktif Üye
21 Şub 2019
140
J jankatcapar 55u9700 görüntü kalitesinden memnun musun bende 65u9700 var ben memnunum fakat 55u9730 aldım hemen hemen 65u9700 ile herşeyi neredeyse aynı gibi görünsede görüntü kalitesi 2500 hz demesine rağmen hz görüntü kalitesi yerlerde sanki video kalitesi düşürülmüş gibi piksel piksel ve keskinlik yok çamur gibi tam bir işkence iade sürecini başlattım. Aslında 55u9700 almak istemiştim stoklarda yoktu kullanım deneyiminizi anlatırsanız sevinirim

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,508
J jankatcapar 55u9700 görüntü kalitesinden memnun musun bende 65u9700 var ben memnunum fakat 55u9730 aldım hemen hemen 65u9700 ile herşeyi neredeyse aynı gibi görünsede görüntü kalitesi 2500 hz demesine rağmen hz görüntü kalitesi yerlerde sanki video kalitesi düşürülmüş gibi piksel piksel ve keskinlik yok çamur gibi tam bir işkence iade sürecini başlattım. Aslında 55u9700 almak istemiştim stoklarda yoktu kullanım deneyiminizi anlatırsanız sevinirim
Uyarıya cevap verir misiniz. Sota Sota durumunuzu değerlendirecektir.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,508
Birden fazla üyeliğiniz var hangilerini silelim. Hepsini mi? yazısına basıyorum bir şey çıkmıyor Sota Sota diğer hesaplarımı silmişti sadece bu hesabımı bırakmıştı.
Ben kavga ve taşkınlık olmadığı sürece yasaklama taraftarı değilim bir konuda kavga küfür küçük düşürücü karalayıcı yazışma yapan var ise hiç düşünmeden yasaklarım o nedenle sizin durumunuzu Sota Sota değerlendirir.

J Çevrimdışı

jankatcapar

Yeni Üye
31 Mar 2023
13
31
Madem aynı ürünün daha büyük ekranlı cihazını kullanıyorsunuz az çok fikir sahibisinizdir. Ekran büyüdükçe veya küçüldükçe yaşanılan deneyimin değişeceğini sanmıyorum ama kendi fikrimi beyan edeyim: Özellikle hareketli ve siyah yoğunluğu olan sahnelerde pixelleşme çok bariz belli oluyor. Ekran ayarlarından ne yaptıysam da izleme deneyimini iyileştiremedim açıkçası, belki de ben bir yerde yanlış yapıyorum. Burada önerilen ayarları da yaptım ama yok içime sinmedi hiçbir şekilde. Tekrar satın alacak olsam bu cihazı tercih etmezdim

O Çevrimdışı

ONOFF

Aktif Üye
21 Şub 2019
140
Madem aynı ürünün daha büyük ekranlı cihazını kullanıyorsunuz az çok fikir sahibisinizdir. Ekran büyüdükçe veya küçüldükçe yaşanılan deneyimin değişeceğini sanmıyorum ama kendi fikrimi beyan edeyim: Özellikle hareketli ve siyah yoğunluğu olan sahnelerde pixelleşme çok bariz belli oluyor. Ekran ayarlarından ne yaptıysam da izleme deneyimini iyileştiremedim açıkçası, belki de ben bir yerde yanlış yapıyorum. Burada önerilen ayarları da yaptım ama yok içime sinmedi hiçbir şekilde. Tekrar satın alacak olsam bu cihazı tercih etmezdim

önceki yorumda eklediğim videoya baktınız mı sizde de aynı şekilde mi yada sizde kısa bir video atma şansınız var mı sanırım bende 55u9700 alma düşüncemi değiştireceğim.

ayrıca sizin ürünün özellikleri de şu şekilde mi ;

Marka: BOE
Çalışma modu: ADS, Normalde Siyah, Aktarıcı
Kare hızı: 60Hz
Çözünürlük: 3840(RGB)×2160, UHD 80PPI
Aktif Alan: 1209,6(G)×680,4(Y) mm
Anahat Dim: 1221,4(Y)×694,8(D) ×1,34(D) mm
parlaklık: 0 cd/m²
Görüş açısı: 89/89/89/89 (Tipik)(CR≥10)Sol sağ yukarı aşağı
Cam Kalınlığı: 0,50+0,50 mm
Destek Rengi: 1,07 milyar %73 NTSC
Sürücü IC listesi: COF Yerleşik 6 kaynak yongası
Kontrast Oranı: 1200:1 (Tip.) (TM)
Piksel Formatı: RGB Dikey Şerit
Ağırlık: 2,60 Kg (Tip.)

J Çevrimdışı

jankatcapar

Yeni Üye
31 Mar 2023
13
31
önceki yorumda eklediğim videoya baktınız mı sizde de aynı şekilde mi yada sizde kısa bir video atma şansınız var mı sanırım bende 55u9700 alma düşüncemi değiştireceğim.

Video göremiyorum ben şu an yorumlarda. BOE ekran üreticisi değil miydi bununla bağlantısını çözemedim. Direkt 55U9700 olarak arattığınızda Vestel’in sitesine gidip bakabilirsiniz özelliklerine şu an bu özellikleri benim bilmem mümkün değil, kitapçıktan kontrol etmem gerekiyor ki onu da yapamayacağım.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
Video göremiyorum ben şu an yorumlarda. BOE ekran üreticisi değil miydi bununla bağlantısını çözemedim. Direkt 55U9700 olarak arattığınızda Vestel’in sitesine gidip bakabilirsiniz özelliklerine şu an bu özellikleri benim bilmem mümkün değil, kitapçıktan kontrol etmem gerekiyor ki onu da yapamayacağım.

Her şeyin öncesinde birkaç tanımı düzeltmek isterim;

2500 hz denilen değer söz konusu panellerin tanım olarak ta belirtilen FAKE REFRESH değeridir. Paneller 60 hz tarama hızına sahiptir ve fake refresh herşeyin en iyi olduğu koşullarda (Video kalitesi, sıkıştırma oranı v.b.) yazılımsal olarak geçerlidir.

İkinci olarak tanımlarda sürekli olarak pikselleşme, görüntü bozukluğundan bahsediliyor. Ancak yapılan en büyük hata medya kaynağının ne olduğudur. İnternet üzerinden video mu?, sabit sürücü üzerinden video mu? TV karasal yayını mı? Bunlar değiştikçe tüm seçenekler değişir. Sonuçta sürücü üzerinden izlenen sıfır kayıplı 4k bir videonun performansı ile TV yayını üzerinden upscaling (orjinal görüntünün ölçeklendirilmesi) yapılan görüntünün performansı ve kalitesi üzerinde aynı düzeyde konuşulmaz.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Genel mantık ayarları belli bir sınırda tutmak sanırım. Çoğu ayar aynı görünüyor ama gürültü azaltma tamamen kapalı bende. Gürültü azaltmanın mantığı smooth etmek olduğu için açıldığı anda özellikle insan yüzüne maske oturtmuşsun gibi bir etki veriyor, detayları ortadan kaldırıyor. Özellikle saç tellerini ince ince değil de daha kalın göstermeye başlıyor. Dimming ise local bazlı parlaklık veriyor gibi geldi bana onun da çok etkisini gözlemlemedim. Teşekkür ederim bu şekilde de bir deneyeyim yine de 🙏🏻

Evet, 4K yayınlarda bu sorunlarla ben de pek karşılaşmadım ama tamamen yok da diyemem. Hareketli görüntüye göre ayarlasam siyahlarda sorun çıkıyor, siyaha göre ayarlasam bu defa da hareketli görüntülerde sorun oluyor. İki arada bir derede kaldım. Seyir zevkini de çok etkiliyor; ben ister istemez takılıyorum, görmezden gelemiyorum pek. Turkcell TV+ aboneliğim var TV’ye bağlama gereği duymamıştım hiç Ethernet kablosunu alıp bir de o şekilde bakacağım yine aynı şekilde mi olacak göreceğiz
Sizin sorun uydudan da kaynaklanabilir. 4K Netflix veya Disney hesabınız varsa bir de oradan deneyin. Veya aynı uydu alıcıya varsa başka televizyon takıp deneyin.

Siyah konusunda yapabileceğiniz bir şey yok, Vestel tv'ler fiyat odaklı üretilir; bir Sony, LG veya Samsung'taki hareket ve görüntü işleme kalitesi beklemeyin. Ayrıca FALD olmayan hiçbir IPS cihazda düzgün siyah alamazsınız.

Sorunun tv'den kaynaklandığına emin olduğunuzda yapmanız gereken şey ''Pamuk eller cebe'' diyerek 9 serisi bir Samsung, Sony veya LG satın almak 🙂

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri