VESTEL 55CA9550 Ekranda oluşan beyaz daireler ve lekeler

G Çevrimdışı

Gence45

Yeni Üye
9 Şub 2018
34
Aynı tv bende de vardı küçük bir kaza sonucu ekranı kırdım sonra bazı servis kurnazlıklarından dolayı fatura bedelini geri aldım siz isterseniz haklarınızı arayarak eş değer bir tv ile değişim sağlayabilirsiniz garantisinin olup olmaması önemli değil
Hocam bencede verilen paranın karşılığı eğer kullanıcı kaynaklı bir hata yoksa garanti süresi biter bitmez bu derece bozuk görüntü veren bir tv olmamalı ama ne yapabilirim bir fikrim yok

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Hocam bencede verilen paranın karşılığı eğer kullanıcı kaynaklı bir hata yoksa garanti süresi biter bitmez bu derece bozuk görüntü veren bir tv olmamalı ama ne yapabilirim bir fikrim yok
Öncelikle panel değişimine onay vereceksiniz. Ellerinde panel olmadığı için size tv teklif edecekler edilen fiyat ve tvyi karşılaştırın eğer size uygun gelirse kabul edersiniz. Gelmez ise e devlet üzerinden tüketici hakem heyetine başvurun 1 -2 ay içerisinde isterseniz eş değer tv ( garantisiz ) isterseniz fatura bedelini geri alabilirsiniz. Ellerinde panel yok ama 10 yıl panel olmak zorunda ( herhangi bir parçasını 10 yıl boyunca tedarik etmek zorunda ) şikayetinizi bunun üzerine tüketici hakem heyetine bildirirseniz sizin lehinize sonuçlanacaktır. Aynı tv kendi hatam sonucu paneli kırılı panel ücreti 3500 TL denildi kabul ettim sonra elimizde panel yok size 6000 TL ye regal 55ru... verelim dediler tv bayide 5000 TL idi bunun üzerine bende sinirlenip hakem heyeti aracılığı ile fatura bedelimi geri aldım.

M Çevrimdışı

Myztm

Yeni Üye
26 Nis 2020
3
Selam ,
Öncelikle geçmiş olsun Curvedde hemen hemen benim görüşüm 3. Senesinde bu görüntüyü bekliyorum, garantisi varsa direk değişim oluyor, garantisi yoksa üzücü bir durum. Buna cell yanığı yani ekran yangı diyoruz ledlerin sıcaklığı ile ekran morariryor tamir ile çözülen bir durum değildir
Abi selamlar...Tv icin bi cozum bulabildiniz mi?tamiri mumkun mu?Servis cagirdim ayni seyleri banada soyledi. Sanki ezberden cevap veriyor gibiler.sorun led bar da ise ugrasa deger..yok panelde ise ugrasmak istemiyorum..yardimci olan buyuklerime.simdiden tesekkurler
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

M Myztm, G Gence45

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Abi selamlar...Tv icin bi cozum bulabildiniz mi?tamiri mumkun mu?Servis cagirdim ayni seyleri banada soyledi. Sanki ezberden cevap veriyor gibiler.sorun led bar da ise ugrasa deger..yok panelde ise ugrasmak istemiyorum..yardimci olan buyuklerime.simdiden tesekkurler

M Myztm, G Gence45
Görsel ekleyiniz ama %90 panel arızalı

M Çevrimdışı

Myztm

Yeni Üye
26 Nis 2020
3
Görsel ekleyiniz ama %90 panel arızalı

Screenshot_2020-04-26-13-39-36-273_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2020-04-26-13-40-10-977_com.miui.gallery.jpg

M Myztm, F fikoloji

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yani goruntu itibari ile led bar arizasi..ben zaten isinin ehli birine gostermeyi dusunuyorum ama sizin fikirlerinizde cok onemli..tesekkur ederim..
Corved alması ile basit ustalarda başınız ağırmasin. Yetkili servisler zaten bu cihaza müdahale etmiyor direk ücretli değişime gidiyor.
Ama işin ehli ustalar onarım yapılabilecek halde ise bunu yapabilirler.
Tekrar dan geçmiş olsun ?

Geri
Üst Alt