VESTEL 50UD6300 Ürün Teknik Özellikleri

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhaba;

Bundan sonra bana sıklıkla sorulan TV modelleri için birer konu açmaya karar verdim.

Bu anlamda ilk konuyu da Yeni üye olan @erduran kardeşimizin sorusu üzerine açmaytı uygun gördüm.

50UD6300 Televizyonumuzda tek kod üzerinden üretim mevcuttur (Şu an için bu şekilde, ilerleyen zamanda yeni üretim olabilir)

Ürün anakartı MB130 dur
İşlemcimiz her 4K TV de olduğu gibi 4 çekirdektir
Panel yapısındaki hücre üreticisi CHİMEİ dir

1 Scart
3 HDMI
1 USB port mevcuttur

50"UHD DLED BMS VNB
DVB HD DVB-T/C/S2(HEVC) 
SOUND GERMAN+NICAM STEREO
PIXELLENCE SOFT PIXELLENCE 
HD/FULL HD UHD 
100Hz YOK 
HDR YOK
CI+ VAR
DLNA/AVS YOK 
WIRELESS_DISPLAY YOK 
HBBTV YOK 
OPEN BROWSER YOK 
NETFLIX YOK 
WI FI YOK
BLUETOOTH YOK 
TKGS VAR 
DSMART VAR 
DIGITURK YOK 
TIVIBU VAR 
SKYPE YOK

Görüldüğü üzere ürün DÜZ bir TV dir. Ev tipi kullanım auygundur, odak noktası görüntü kalitesidir
Kontrast oranı zengin, Renk doyuruculuğu iyi fakat açı duyarlı bir tv dir.  :ok:

E Çevrimdışı

erduran

Yeni Üye
11 Ara 2017
12
tekrar merhaba adem hocam
youtube bu televizyonla ilgi inceleme ararken yorumlarda 
[font=Roboto, Arial, sans-serif]"Vestel'in bu serisi UD serisi 800 Hz olarak çıkmaktadır.Fakat yazılımsal olarak 4K kanallar açılmaktadır.[font=Roboto, Arial, sans-serif]4K demek için 1000 HZ olması lazım Fakat Vestel 4K Yazılımı atarak bu sorunu çözmüş" diye yorum yazmışlar bunun doğruluk payı varmıdır?
[font=Roboto, Arial, sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]birde "[font=Roboto, Arial, sans-serif]vestel 50ud6300=regal 50r5020u" böyle birşey yazmışlar  bu doğrumudur?
Televiyzon alma arifesinde iyice kafam karıştı 300-400 fazla verip 8300 veya 9*** serisi 43 inç bir tv mi alsam bilemedim?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
erduran' Alıntı:
tekrar merhaba adem hocam
youtube bu televizyonla ilgi inceleme ararken yorumlarda 
[font=Roboto, Arial, sans-serif]"Vestel'in bu serisi UD serisi 800 Hz olarak çıkmaktadır.Fakat yazılımsal olarak 4K kanallar açılmaktadır.[font=Roboto, Arial, sans-serif]4K demek için 1000 HZ olması lazım Fakat Vestel 4K Yazılımı atarak bu sorunu çözmüş" diye yorum yazmışlar bunun doğruluk payı varmıdır?
[font=Roboto, Arial, sans-serif][font=Roboto, Arial, sans-serif]birde "[font=Roboto, Arial, sans-serif]vestel 50ud6300=regal 50r5020u" böyle birşey yazmışlar  bu doğrumudur?
Televiyzon alma arifesinde iyice kafam karıştı 300-400 fazla verip 8300 veya 9*** serisi 43 inç bir tv mi alsam bilemedim?

Selamlar Azizim;

Sizler de haklısınız tabi zira internet ortamında ifade özgürlüğü en dibine kadar kullanıldığı için bilen bilmeyen ve billgisi olmadan fikri olan kardeşlerimiz bol bol yorum yazıyorlar.

Tabi hepsine saygımız sonsuz, lakin gönül istiyor ki araştırıp soruşturup yazsınlar.

Çözünürlük ile sahne yenileme hızının kısmi bağlantısı inkar edilmez. Fakat 600hz tv 4K göstermez gibi bir cümle de kuramayız, 400hz olur yine 4K olur. 200hz olur yine 4K olur.

''Yazılım yükle, tv 1000hz olsun'' mantığı bana uymayan bir mantık zira işin donanım kısmı desteklemiyorsa 1500hz yazılımda yükleseniz değişen bir şey olmaz.

Celeron 2.0 işlemci ve 1gb bellek olan bilgisayarımıza win10 kurduğumuzda sizce sistem dahamı hızlı çalışıyor ?  :ok:

P Çevrimdışı

penner1907

Yeni Üye
13 May 2019
12
40
Hocam merhaba, konuyu hortlatıyorum ama bu tv den playstation cafeme almıştım ve ses dışında herhangi bir sıkıntı yaşamadım memnundum.
Şu an 1 tane daha tv lazım oldu ama fiyatlarda malum uçtu... Sadece PS4 oynamak için 50 inç 4k awox modeline yada benzerleri benim işimi görür mü? Ne tavsiye edersiniz? Tv felan seyredilmeyecek...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri