Vestel 50U9700 yatay mor yeşil çizgiler

S Çevrimdışı

Sakarya

Yeni Üye
20 Ağu 2023
5
33
Merhaba arkadaşlar 2022 yılı Nisan ayında aldığım Vestel 50U9700 marka televizyonda ekran ortasında 1 adet üst kısımda 2-3 adet mor yeşil çizgi görünüyor. Açık renklerde daha belirgin uzaktan izlerken koyu renklerde dikkat çekmiyor. Ekran koyucu var. TV darbe almadı, sıvı teması olmadı. TV garantisi devam ediyor. Tamiri mümkün mü. Servis çağırsam ücretsiz tamir ya da değişim olabilir mi.

IMG_20230820_225909.jpg
IMG_20230820_225901.jpg
IMG_20230820_225851.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Garanti devam ediyorsa vakit kaybetmeden ve görselleri varsa videoları kaydedip servis kaydı açtırın.

S Çevrimdışı

Sakarya

Yeni Üye
20 Ağu 2023
5
33
Arkadaşlar komple panel değişimi yapacaklar. LED ve panel değişiyormuş. Geriye arkadaki kartlar kalıyormuş. Cell set dediğiniz neyi kapsıyor tam olarak. Teşekkürler

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Arkadaşlar komple panel değişimi yapacaklar. LED ve panel değişiyormuş. Geriye arkadaki kartlar kalıyormuş. Cell set dediğiniz neyi kapsıyor tam olarak. Teşekkürler
Yukarıda bahsettiğim gibi Kartlar dışında her şey değişecek. Dolayısıyla (Bana göre) zaten TV yenisiyle değişmiş olacak. Hayırlısı olsun. Değişim sonrasında servis ile birlikte testleri gerçekleştirip kontrolleri yaparsanız çok sağlıklı olur.

S Çevrimdışı

Sakarya

Yeni Üye
20 Ağu 2023
5
33
Yukarıda bahsettiğim gibi Kartlar dışında her şey değişecek. Dolayısıyla (Bana göre) zaten TV yenisiyle değişmiş olacak. Hayırlısı olsun. Değişim sonrasında servis ile birlikte testleri gerçekleştirip kontrolleri yaparsanız çok sağlıklı olur.
Tamam teşekkür ederim. Bölge sorumlusu aradı. LED ve panel komple değişeceğini, arkasındaki kartlar ve kasanın kalacağını söyledi. Değişim sonrası ölü piksel filan istemiyorum dedim servisin TV yi getirmeden kontrol edeceğini söyledi.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Tamam teşekkür ederim. Bölge sorumlusu aradı. LED ve panel komple değişeceğini, arkasındaki kartlar ve kasanın kalacağını söyledi. Değişim sonrası ölü piksel filan istemiyorum dedim servisin TV yi getirmeden kontrol edeceğini söyledi.
Bu yanıta göre de TEKNOwest TEKNOwest ustamızın söylediği doğru. Kasa kalıyor ise. Siz yine de kurulum esnasında testlerinizi yapın.

P Çevrimdışı

peakyblinders

Yeni Üye
25 Ağu 2020
19
Aynı sorun benim garantisi 1,5 yıl önce dolan ve vestel üretimi panda panel hi-level 50uhl650 de oldu. (vestel 50 inç 9500 9600 9700 serilerinde bu sorun çok)Sol taraftan ortaya kadar; orta, üst ve altta ince 1 2 satır şeklinde bir anda belirdi. Sağ kısımda görünen bir şey yok.

Flexlere bant takma yöntemi vs işe yarar mı acaba?
Astarı yüzünden pahalıya çıkacak gibi geliyor... Ne tavsiye edersiniz?

vestel-50u9500-panelde-yatay-cizgiler-kronik-sorun-2.jpg

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt