Vestel 50PF7070 Led Bar Arızası

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Evet sonunda 2 kez anakartı 1 kez de besleme kartı değişen 9 yıllık emektar MB95 kartlı Vestel 50PF7070 tv ses var görüntü yok. Telefon flaşıyla bakınca arkada görüntünün olduğu ışığın olmadığı anlaşılıyor. Fakat açılırken vestel logosu geldiğinde kısa bi süre ışık gelip gidiyor. Sanırım led bar değişecek.

Panel büyük ve ağır olduğu için kendim cesaret edemedim. Aşağı yukarı maliyeti ne tutar bu işin? İzmir içi güvenebileceğim servis tavsiyeniz var mıdır? Yoksa yetkili servise mi başvurayım?

Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

IMG-20221023-WA0000.jpg

A Adem Helvacı F fikoloji By_Trol By_Trol

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Günaydın; İzmir de hangi bölge olduğu önemli. ona göre tanıdık olan bölge ise yardımcı olabiliriz ancak kişisel fikrim bu ürünün yetkili serviste hizmet görmesinin daha doğru olacağı yöndedir. Belki 100-200 fazla ödersiniz ancak karşınızda ciddi bir muhatap olur ve fabrikadan gönderilmiş olan, garanti altındaki yedek parça kullanılır.

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Günaydın; İzmir de hangi bölge olduğu önemli. ona göre tanıdık olan bölge ise yardımcı olabiliriz ancak kişisel fikrim bu ürünün yetkili serviste hizmet görmesinin daha doğru olacağı yöndedir. Belki 100-200 fazla ödersiniz ancak karşınızda ciddi bir muhatap olur ve fabrikadan gönderilmiş olan, garanti altındaki yedek parça kullanılır.
İzmir'de Çiğli tarafındayım. Önereceğiniz biri varsa bir fiyat almak isterim. Yetkili servisten de fiyat alacağım mutlaka.

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Servis geldi TV'ye baktı led bar arızası olduğunu öngörerek 1400 TL tutacağını söyleyip atölyeye aldılar. 2 gün sonra servis aradı ve TV'nin ledbarlarının fabrikada olmadığını bu sebeple üstüne 5500 TL fark ödeyerek Finlux 55FX660UA model yeni bir TV verebileceklerini söylediler. Ben de nispeten daha küçük bir TV istediğim için farklı seçenekler olup olmadığını sordum. Şuan sayım yapıldığı için stok göremediklerini ayın 15inden sonra tekrar arayıp diğer seçenekler için bilgi vereceklerini söylediler. TV'mi bana teslim edecekler, ben 15 ocaktan sonra sunacakları seçeneklere göre karar vereceğim. Duruma göre teklifi reddedip yerel bir TV tamircisine de onarım yaptırabilirim. Fikirleriniz nelerdir?

A Adem Helvacı

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,515
Servis geldi TV'ye baktı led bar arızası olduğunu öngörerek 1400 TL tutacağını söyleyip atölyeye aldılar. 2 gün sonra servis aradı ve TV'nin ledbarlarının fabrikada olmadığını bu sebeple üstüne 5500 TL fark ödeyerek Finlux 55FX660UA model yeni bir TV verebileceklerini söylediler. Ben de nispeten daha küçük bir TV istediğim için farklı seçenekler olup olmadığını sordum. Şuan sayım yapıldığı için stok göremediklerini ayın 15inden sonra tekrar arayıp diğer seçenekler için bilgi vereceklerini söylediler. TV'mi bana teslim edecekler, ben 15 ocaktan sonra sunacakları seçeneklere göre karar vereceğim. Duruma göre teklifi reddedip yerel bir TV tamircisine de onarım yaptırabilirim. Fikirleriniz nelerdir?

A Adem Helvacı
Ben genelde tavsiye yapmam yazacaklarım kesinlikle fikrinizi değiştirmek için değil fakat mb95 Anakartlı tv için masrafa değmez yeni her zaman yenidir. Yazdığınıza göre önerilen Finlux 55FX660UA tv de mb130 Ana kart kullanılmış 55 Tv için fiyatta çok hesaplı görünüyor. Kararı verecek olan siz siniz.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Eğer geçicici işim çözülsün derseniz LED değiştirilerek idare edilebilir örnek, bu gün 42fa8200 geldi, aynı durumu izah etmişler stok yokmus, piyasa malı taktım 1100 TL ye işi çözüldü ve gitti 6 ay da parça garantisi verdim. Ama by_trol hocamın da dediği gibi yeni yenidir.
Yanlız size 55FX660UA değil
55fx630ua sunmuşlar. Mb180 smart en güncel kartlı, ortalama bir smart TV de teklif bulunmuşlar. 3hdmi 1usb hdr10 Dolby vision 1000hz yazılımsal yenileme, 2x10w ses,
Panel karma, hkc boe auo
Emsal sayılabilecek Toshiba 55ul2163dt 10 bin TL satilirken size 55fx630ua 5500 TL çok makul geldi bana

Son düzenleme:
Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Yanıtlarınız için çok teşekkürler. Evet 55fx630ua aslında ben internette bu modeli aratınca çıkmadı 660 çıktı o yüzden ben yanlış anladım sandım. TVnin olduğu oda çok küçük o yüzden 55 inç bana çok büyük gelecek 40 inç civarı bir teklifi değerlendirmek benim için daha makul olur.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Tabiki duruma göre bekleyiniz.
Boyut büyük gelmese beklemenizi onermezdim çünkü stok sonrası zamlar eklenecek ve ne hikmetse büyük TV lerin ücretli değişimde küçük TV ye kıyasla fiyatı daha caziptir.
Belki altarnatifler doğar. Misal 58ua2263dt 20 gün önce satışa sunup çoğu kişiye stok yok çektiler. Şimdi tekrar satışa çıkıyor ama 300 TL zamla 😊
Aklınızı karıştırmış oldum kusura bakma 😅

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Servisten yeni teklif geldi.

Regal 43R654FBC (Beyaz Renk) 4242 TL
Regal 32H654HCY 2735 TL

Açıkçası 43 inç benim için ideal oda çok küçük çünkü, ama beyaz renk olması kafamı biraz karıştırdı. Tekrardan farklı bir teklif isteme hakkım var mı?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Servisten yeni teklif geldi.

Regal 43R654FBC (Beyaz Renk) 4242 TL
Regal 32H654HCY 2735 TL

Açıkçası 43 inç benim için ideal oda çok küçük çünkü, ama beyaz renk olması kafamı biraz karıştırdı. Tekrardan farklı bir teklif isteme hakkım var mı?
İşte bunu kast ettim 55" 5500 ilen 43 inç 4300 yani ben açıkçası 55 derdim. Beni pek tatmin etmedi ama olabilir ne diyim full HD smart TV

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
İşte bunu kast ettim 55" 5500 ilen 43 inç 4300 yani ben açıkçası 55 derdim. Beni pek tatmin etmedi ama olabilir ne diyim full HD smart TV
Haklısınız hocam 15 ocaktan sonraya kalması da kötü oldu ama tv koltuk arası 2-3 metre ancak var. 50 bile büyük geliyordu anne evi zaten 55 çok büyük olacaktı. Son teklif REGAL 43R654FC 4157 TL. Bunu kabul etmeyi düşünüyorum. Anakart panel vs. hakkında bilginiz var mı?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,515
Haklısınız hocam 15 ocaktan sonraya kalması da kötü oldu ama tv koltuk arası 2-3 metre ancak var. 50 bile büyük geliyordu anne evi zaten 55 çok büyük olacaktı. Son teklif REGAL 43R654FC 4157 TL. Bunu kabul etmeyi düşünüyorum. Anakart panel vs. hakkında bilginiz var mı?
Hayırlı olsun. Mb181TC ana kart panel karma kullanılmış kesin bilgi için etiket bilgisi gerekir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri