Vestel 50fd7300 kapanıp açılıyor

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
183
Arkadaşlar Vestel 50fd7300 bir televizyonum var. Yoğun gök gürültülü ve yıldırımlı bir geceden sonra dahili uydu alıcısı arızalandı.Harici uydu alıcı ile sorunu çözdüm. Fakat bu geceden sonra TV de başka bir sorun baş gösterdi. Günde 1-2 kez TV kapanıyor ve hemen Vestel logosuyla tekrar açılıyordu. Bu kapanıp açılma olayı her geçen gün daha sık olmaya başladı. Şuanda bazen 1 saat içinde 4-5 kez bazen 15-20 dakikada bir bazen 3-4 saatte bir oluyor. Açılma süresi de uzadı 10-15 sn kadar. Fişten bir cızırtı sesi geliyor bazen.Akım korumalı piriz vardı o bozuk olabilir diye direk pirize taktık aynı ses devam ediyor ara sıra.Aynı pirize modem,uydu alıcı,TV box takılı onlarda bir sorun yok. TV'nin fişine baktım kırık, kopukluk,erime vs. Var mı diye gayet sağlam.Bunlari yazarken yine gidip geldi. Kapandığı zaman fişten cızırtı gelmiyor ama. Sizce sorun nedir acaba? Kapanıp bir daha açılmayacak diye çok korkuyorum.Masrafı çok olur diye

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
K kamersah Harici uydu alıcısı ile sorunu çözdüğünüzü yazmışsınız fakat sonuç olarak ana kart üzerinde arızalı bir parça var arıza nedeniyle ısındığı için kapanıp açılma yapıyordur.

F Çevrimdışı

firdovsi

Yeni Üye
1 Mar 2021
46
48
Salam. Yıldırım adeten uydu kısmından vurmuşsa ana işlemçı arızalanmış, muhtemelen kart tam deyişilmeli.Fişten gelen ses besleme kartındakı filtirlerle bağlı ola biler

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
183
Tamir ücreti mi yoksa yeni TV almak mı mantıklı olur bilmiyorum.Tv kartı besleme kartı fiyatları yüksek oluyor diye duymuştum.

Geri
Üst Alt