VESTEL 4K TV EKRAN KAYMASI TİTREMESİ SORUNU

M Çevrimdışı

myofstyle

Yeni Üye
24 Ocak 2020
11
33
Merhaba

Öncelikle herkese iyi bayramlar..
Sorunum bir süre önce başlayan ekran kayması/titremesi önce antenden olduğunu düşündük tv girişinin ucunu değiştirdik düzelir diye kontrol ettirdik bir süre sonra kendiliğinden düzeldi taaa ki şimdiye kadar film izlemek için flash bellek taktığım da aradan 1 saat geçince tekrar aynı şeyler olmaya başladı şimdi tv yi kapattım dinlendirmek için acaba ısınınca mı yapmaya başladı yada panelde mi sorun var bilmiyorum önceden böyle bir sorun yoktu modeli 43UD9500 buradaki arkadaşlara bir danışmak istedim son çare servis çağırmayı düşünüyorum fotoğraftaki gibi görüntü kayması titremesi gibi şeyler oluyor yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

12edd69d435be3617.jpg

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Panel Tcon kart arızası da olabilir, panel arızası da olabilir. Tüm giriş kaynaklarında benzer bir problem yaşanıyorsa donanım yönünden kontrol edilmesi gerekir. Arıza panel kaynaklıysa tamiri çok mümkün değil.

M Çevrimdışı

myofstyle

Yeni Üye
24 Ocak 2020
11
33
Panel Tcon kart arızası da olabilir, panel arızası da olabilir. Tüm giriş kaynaklarında benzer bir problem yaşanıyorsa donanım yönünden kontrol edilmesi gerekir. Arıza panel kaynaklıysa tamiri çok mümkün değil.
cevap için teşekkür ederim şöyle bir durum var şimdi flash belleği çıkardım tvden bu olay azaldı biraz kapattım tvyi bir süre sonra açınca düzeliyor ama 2.usb girişini denemedim onuda bir deneyeceğim

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
cevap için teşekkür ederim şöyle bir durum var şimdi flash belleği çıkardım tvden bu olay azaldı biraz kapattım tvyi bir süre sonra açınca düzeliyor ama 2.usb girişini denemedim onuda bir deneyeceğim
Belki etkisi olabilir. Garip bir şekilde T-Con kart arızalarında da böyle bir durum yaşanıyor. müdahale etmeden zaman içerisinde düzelme ihtimali de var. Hatta imkanınız olursa TV' yi hiç kapatmadan 1-2 gün çalışır vaziyette bırakmayı deneyin.

M Çevrimdışı

myofstyle

Yeni Üye
24 Ocak 2020
11
33
Belki etkisi olabilir. Garip bir şekilde T-Con kart arızalarında da böyle bir durum yaşanıyor. müdahale etmeden zaman içerisinde düzelme ihtimali de var. Hatta imkanınız olursa TV' yi hiç kapatmadan 1-2 gün çalışır vaziyette bırakmayı deneyin.
çok teşekkür ederim çalışır vaziyette bırakmayıda deneyeceğim

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
çok teşekkür ederim çalışır vaziyette bırakmayıda deneyeceğim
Açıkçası aslında tavsiyem ampirik. (Yani usta işi değil.) Ancak led bar arızasından dolayı uzun süre çalışmayan TV' mde aynı değil ama benzer bir görüntü arızası oluştu. Hatta T-con kart arayışına başladım. Panelden bile şüphelendim. TCON kartın işlemcisini ısıtıp lehimleri güncellemeye çalıştım. Ben abartıp 1 hafta kadar açık bıraktım. Şu anda o olayın üzerinden 6 ay kadar geçti. Parça değişimi olmadı. TV hiç sorunsuz kapanıp açılıyor. O yüzden paylaştım.

M Çevrimdışı

myofstyle

Yeni Üye
24 Ocak 2020
11
33
Panel arızalı tv garanti kapsamındaysa hiç vakit kaybetmeyin servise müracaat edip arıza laydı oluşturun.
garantisi bitti 3 yıl oldu 3 yıldır sorunsuz şekilde kullanıyordum ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım mecbur gene servis çağıracağız gibi gözüküyor. çok pahalı bir şey mi bilmiyorum yaptırmaya değer mi yoksa yeni tv mi almak gerekir sizce

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
garantisi bitti 3 yıl oldu 3 yıldır sorunsuz şekilde kullanıyordum ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım mecbur gene servis çağıracağız gibi gözüküyor. çok pahalı bir şey mi bilmiyorum yaptırmaya değer mi yoksa yeni tv mi almak gerekir sizce
En yüksek maliyet panel. Panel değişimi ile ilgili bir durum olursa eğer İstanbulda iseniz Merter Elektronik Destek Merter Elektronik Destek veriyor. Servisten bilgi aldıktan sonra değerlendirmek için dilerseniz kendileri ile de görüşebilirsiniz.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
%90 Panel arızası yeni tv nin neredeyse yarı fiyatı

M Çevrimdışı

myofstyle

Yeni Üye
24 Ocak 2020
11
33
En yüksek maliyet panel. Panel değişimi ile ilgili bir durum olursa eğer İstanbulda iseniz Merter Elektronik Destek Merter Elektronik Destek veriyor. Servisten bilgi aldıktan sonra değerlendirmek için dilerseniz kendileri ile de görüşebilirsiniz.
Fatih fındıkzade de oturuyorum yeni tv fiyatı çekerlerse hiç yaptırmaya gerek duymam zaten. 3yıl oldu ne sıvı teması ne elektrik kesintisi nede başka birşey yaşanmadı durduk yere neden böyle olur onuda anlamıyorum tabi izlemediğim zamanlarda fişte bile takılı durmaz Merter Elektronik Destek Merter Elektronik Destek ilede iletişime geçebilirim video fotoğraf mevcut elimde en azından whatsapp üzerinden vs gösterebilirim ona göre gelmeden de belki fiyat söyleyebilirler ya da gelip bakıp söylerler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Fatih fındıkzade de oturuyorum yeni tv fiyatı çekerlerse hiç yaptırmaya gerek duymam zaten. 3yıl oldu ne sıvı teması ne elektrik kesintisi nede başka birşey yaşanmadı durduk yere neden böyle olur onuda anlamıyorum tabi izlemediğim zamanlarda fişte bile takılı durmaz Merter Elektronik Destek Merter Elektronik Destek ilede iletişime geçebilirim video fotoğraf mevcut elimde en azından whatsapp üzerinden vs gösterebilirim ona göre gelmeden de belki fiyat söyleyebilirler ya da gelip bakıp söylerler.
Panel dediğimiz parça ne zaman bozulacağı belli olmaz.
Cell diye geçer kendisi, yenisini temin etmek zordur.
Dönemlik üretilir çünkü.
Perakende maliyeti yüksektir.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,646
59
İyi geceler konuya dahil oldum ama fındıkzade,de oturuyorsunuz madem size orda yakın olan bu işle uğraşan arkadaşlar var adını ve adresini buraya atıyorum şididen geçmiş olsun en azından size yakın imkanınız varsa alıp kendi aracınızla götürün

Televizyon Tamir Hizmeti
Lcd & Led Tv Panel Tamir Merkezi

Lcd & Led Tv Panel Tamir Merkezi
0507 194 27 96

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt