vestel 4k Smart 55UD8400 youtube ve Netflix Geniş Ekran Göstermeme sorunu

M Çevrimdışı

mirez99

Yeni Üye
4 Nis 2020
3
44
Merhaba MB130 CARBON SMART V3.62.49.ZIP yükledim bendeki V3.62.35 sürümüydü sorunum Youtube netfilix te Geniş ekran izlenmiyor kenarlardan siyah birakiyor kare alorak izleniyor tüm film ve videolar bu sekilde bende belki bu güncellemede düzelir dedim ama düzelmiyor kumandadaki genişletme netfilix ve youtube da calismiyor sadece tv izlerken yada hdmi da dvd izlerken calisyor bu sorunu nasıl cozerim acaba
F fikoloji TEKNOwest TEKNOWEST
vestel103ec6c971e6f19b.jpg

Teşekkürler

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bunun 2 sebebi olabilir 1. Televizyonu sıfırlamak menü 4725 yapıp diagnostic içinden factory reset yapıp televizyonu sıfırdan tekrar kurunuz.
2. Seçenek bu platformlar duyuru da yaptı Corona nedeni ile eve çekilip izleyen sayısı yüksek bu nedenle sorunlar olacağını belirttiler

M Çevrimdışı

mirez99

Yeni Üye
4 Nis 2020
3
44
Bunun 2 sebebi olabilir 1. Televizyonu sıfırlamak menü 4725 yapıp diagnostic içinden factory reset yapıp televizyonu sıfırdan tekrar kurunuz.
2. Seçenek bu platformlar duyuru da yaptı Corona nedeni ile eve çekilip izleyen sayısı yüksek bu nedenle sorunlar olacağını belirttiler
Bu sorun çok uzun zamandan beri var ama coronayla bir ilgisi yok factory reset olayını deniyecem
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

:alala 16:9 yerine tam ekranı seçip denermisin

sorun orda zaten youtube veya netflix açıkken kumandada o tus çalışmıyor yani ekran secimi yapamıyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
sorun orda zaten youtube veya netflix açıkken kumandada o tus çalışmıyor yani ekran secimi yapamıyorum

O bir sorun değil, normal.
YouTube ve Netflix yoğunluk nedeniyle çözünürlük düşürdü bilginiz olsun.
Çoğu videoda bilgisayarda 720P yazıyor ama HD ibaresi kaldırılmış yanından mesela, 480P'ye alıyorum görüntü aynı.
Bazı videolarda ama tuhaf bir şekilde 1080P ve 4K seçeneği hala mevcut.
Sanırım sunucudan sunucuya değişen bir durum.

İdare etmekten başka şansınız yok maalesef, Vestel'lik bir durum değil.
Düşük çözünürlüğü ekrana genişletse daha kötü görünür.

cozunurluk-farklaribce426d66fe9ec05.png

M Çevrimdışı

mirez99

Yeni Üye
4 Nis 2020
3
44
Teşekkürler factory Reset İşe Yaradı Simdi Geniş ekran İzleyebiliyorum Youtube Çok Teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri