Vestel 49UD 9650 Optik Bağlantısı Cec Bağlantısı Çözümü Var mı?

A Çevrimdışı

asbil10

Yeni Üye
3 Ocak 2019
30
35
S.a.Vestel 49ud9650 model televizyon kullanmaktayım.Lg sj3 soundbarı optik kablo ile TV'ye bağladım Cec aktif ancak TV kumandansınin ses komut tuslari ile soundbarı yonlendiremiyorum bu nedenle ses sistemi kumandasını da kullanmak zorunda kaliyorum.Kullanim kılavuzunu okuduğumda cec hdmı ile aktif olur yazıyor.Sj3 soundbarda hdmı çıkış portu yok sedece Bluetooth ve optik bağlantı mevcut.Kullandigim tv modelinde TV kumandası ile soundbarı uyumlu hale getirip Tek TV kumandası ile yönlendirebilirme imkanimiz var mı?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Kablolu giriş varsa yani kulaklık veya TOS, TV den kulaklık çıkışı ile bağlayarak bu işi yaparsın yanlız TV de biraz işin olacak (modlama,forumda konusu çok)
Aynı işlem optik ve BT oluyor mu hatırlamadım.
hosbulduk hosbulduk

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

asbil10

Yeni Üye
3 Ocak 2019
30
35
Normal şartlarda optik bağlantısı yapıldığında ses geliyorsa otomatik ses kontrolü yapılması lazım ama ilginç ses geliyor kontrol edilemiyor.. Bağımsız bağlantı durumu var sanırım..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Normal şartlarda optik bağlantısı yapıldığında ses geliyorsa otomatik ses kontrolü yapılması lazım ama ilginç ses geliyor kontrol edilemiyor.. Bağımsız bağlantı durumu var sanırım..
HDMI CEC başka bir teknoloji, optik başka bir teknoloji.
Bilgisayarda ben Optik çıkışın sesini kontrol edebiliyorum.
Ama TV'de neden böyle bir şey yok cidden saçmalık.

X Çevrimdışı

XaeRo 

Yeni Üye
25 Ağu 2019
35
40
Bende aynı sorunu yaşıyorum. SAMSUNG LE-40C650'de optik üzerinden problemsiz kullanıyordum fakat Regal 55R752U üzerinden aynı soundbarı kontrol edemiyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt