Vestel 49UB8300 Sinyal Yok sorunu.

P Çevrimdışı

paylash

Yeni Üye
10 Haz 2018
7
43
Vestel 49UB8300 televizyonum var. Apartmanda merkezi sistem ile televizyondaki dahili uydu alıcısını kullanıyorum. Yaklaşık 1 aydır TRT'nin HD kanallarında, TRT 4K'da ve Semerkant kanalında sinyal alamıyorum. Daha önce sıkıntısız izleyebiliyordum. Diğer TV kanallarında (HD'ler dahil) hiç bir sıkıntı yok. Ayrıca apartmanda diğer oturan komşularda da hiç bir sıkıntı yok. Televizyonumda MB120 Carbon V2.45.29.1 yazılımı yüklü. Arızanın antenden kaynaklandığının düşünerek yönetime bildirdim. Yönetim antenci getirterek antene baktırdı ancak gelen kişi antende herhangi bir sorun olmadığını sorunun televizyonun yazılımından olduğunu söyledi. Bunun üzerine yazılımı tekrar yükledim. Birçok kez aratma yaptım ama değişen bir sonuç olmadı. Aklıma gelip de denemediğim hiç bir şey kalmadı. Daha önce böyle bir arıza ile karşılaşan kişi oldu mu acaba? Yoksa televizyonu servise yollamam mı gerekir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

P Çevrimdışı

paylash

Yeni Üye
10 Haz 2018
7
43
TRT HD'lerde 11054 V 30000, TRT 4K 10980 V 12500 ve Semerkand 11557 V 30000 frekansları bunlar sadece bu frekanslarda sinyal yok sorunu var

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
TRT HD'lerde 11054 V 30000, TRT 4K 10980 V 12500 ve Semerkand 11557 V 30000 frekansları bunlar sadece bu frekanslarda sinyal yok sorunu var
Hep merkezi sistemde bu arızalar oluyor, ben de yeni bir binaya taşındım, girdiğimiz gün tüm kanallar mevcuttu şimdi birçok yerel kanal, müzik kanalı ve bir iki spor kanalı çıkmıyor, yönetimle konuştum lafta baktırdılar ama değişen bir şey yok, içinde bulunduğumuz durumdan dolayı yakasını şimdilik bıraktım, iki gündür neredeyse bütün yazılımları tekrar yükledim, onunla alakası yok muhtemelen polarize ayarından kaynaklanıyor, onun çözümü de uyduya bakmaya gelenin tepesine dikilmek. Bende de mb120 anakart ve aynı yazılım var.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Buradan hazır kanal tablosu atıp deneyebilirsiniz.

Zaten elektirikci den tut kapıcıya kadar artık herkes öğrenmiş bir yazılımdır gidiyor ☺️
Bu durum yazılımsal değildir. Yazılımsal sorun yoktur.
Eğer sorun devam ederse bu frekansları manuel aramaya yazın bakalım sinyal seviyesi ne olacak?(iyi kötü orta)

Birde çanakçı gelip satlog cihazını bağlar örnek; 12380 v 27500 bakar kalite iyise iyi deyip gider.
Ama senin yazdığın frekansları dikkate almaz özellikle onlara bakmaz ☺️?

TELEFERİKSs Çevrimdışı

TELEFERİKSs 

Yeni Üye
6 Nis 2020
19
42
Hocam bendede aynı sorun var. Bende hiçbir kanal çekmiyor Merkezi sistemde. kablo TV kullandığım için uğraşmıyorum. Adem abinin bu konu ile ilgili videosu vardı sanirim. Araştır bak istersen...

P Çevrimdışı

paylash

Yeni Üye
10 Haz 2018
7
43
Buradan hazır kanal tablosu atıp deneyebilirsiniz.

Zaten elektirikci den tut kapıcıya kadar artık herkes öğrenmiş bir yazılımdır gidiyor ☺
Bu durum yazılımsal değildir. Yazılımsal sorun yoktur.
Eğer sorun devam ederse bu frekansları manuel aramaya yazın bakalım sinyal seviyesi ne olacak?(iyi kötü orta)

Birde çanakçı gelip satlog cihazını bağlar örnek; 12380 v 27500 bakar kalite iyise iyi deyip gider.
Ama senin yazdığın frekansları dikkate almaz özellikle onlara bakmaz ☺?

Denemelerimde dediğinizi de yaptım ama sonuç alamadım. Kurulumlarda otomatik yükleme frekansından arattım, TKGS kurulumu yaptım usb ile kanal listesi yaptım sonuç hepsinde aynı. Otomatik yükleme frekansında dediğim kanallar hiç bulunamadı. Diğerlerinde kanallar var ama sinyal seviyesi ve sinyal kalitesi hiç olmuyor. Sinyal seviyesi ve sinyal kalitesi bahse konu frekanslarda tamamen 0 olarak görünüyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bendede aynı sorun var. Bende hiçbir kanal çekmiyor Merkezi sistemde. kablo TV kullandığım için uğraşmıyorum. Adem abinin bu konu ile ilgili videosu vardı sanirim. Araştır bak istersen...

Bu eve ilk taşındığımda bende de hiç bir kanal çekmemişti. Bunun sebebi diseq'ten kaynaklanıyordu ama. Kurulumda diseq seçmemiştim. Belki sizin problemde ondan kaynaklanıyor olabilir.

Hep merkezi sistemde bu arızalar oluyor, ben de yeni bir binaya taşındım, girdiğimiz gün tüm kanallar mevcuttu şimdi birçok yerel kanal, müzik kanalı ve bir iki spor kanalı çıkmıyor, yönetimle konuştum lafta baktırdılar ama değişen bir şey yok, içinde bulunduğumuz durumdan dolayı yakasını şimdilik bıraktım, iki gündür neredeyse bütün yazılımları tekrar yükledim, onunla alakası yok muhtemelen polarize ayarından kaynaklanıyor, onun çözümü de uyduya bakmaya gelenin tepesine dikilmek. Bende de mb120 anakart ve aynı yazılım var.

Uyduya bakmaya gelen arkadaşında dediğiniz gibi başında dikildim. O çatıya çıktığında antenle oynarken bende televizyonun başında onunla cepten konuşuyordum. Sinyal seviyesine bakmak için. Antenle oynarken de sinyal hiç gelmedi hep belirttiğim kanallarda hem seviye hem kalite 'dı.

Son düzenleme:
P Çevrimdışı

paylash

Yeni Üye
10 Haz 2018
7
43
P paylash, size gelen hat direk tv yemi geliyor yoksa sigorta panosunun bulunduğu kısma spliter(bölücü) takıyorlar odalra dağıtım için. bölücü varsa ondanda yapar

Hocam evde spliter yok çatıda next'in bir cihazı var oradan çıkan kablo direk tv'ye geliyor. Next'in o cihazındaki bağlantıyı da değiştirerek denedik gene olmadı.

P Çevrimdışı

paylash

Yeni Üye
10 Haz 2018
7
43
P paylash, biyerlerde ek olabilirmi?

Herhangi bir yerde ek yok hocam yukarıdan gelen kablo direk televizyona giriyor.

Farklı bir uydu alıcısı ile denendimi anten kablosu ,onda yayınlar varmıydı ,cevap "evet" ise servis iste derim nacizane :ok

Farklı bir uydu cihazı ile deneme imkanım olmadı maalesef. Ancak diğer komuşlarda dediğim kanallar çekiyor sadece bende çekmiyor. Artık aklıma gelen sadece servis benimde zaten televizyon ekranın içinde tozlanma oldu hem onu temizlettiririm hemde televizyonu götürdüklerinde bu soruna da baktırırım.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Herhangi bir yerde ek yok hocam yukarıdan gelen kablo direk televizyona giriyor.

Farklı bir uydu cihazı ile deneme imkanım olmadı maalesef. Ancak diğer komuşlarda dediğim kanallar çekiyor sadece bende çekmiyor. Artık aklıma gelen sadece servis benimde zaten televizyon ekranın içinde tozlanma oldu hem onu temizlettiririm hemde televizyonu götürdüklerinde bu soruna da baktırırım.
o zaman neyden çıkacak haber de verirsiniz :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt