Vestel 49UB8300 Ses Cızırtı Sorunu

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Selam dostlar .
Malum havalar ısındı. Balkon kapısını açıp TV izleyince, araba gürültüsünden sesi az daha açmak gerekiyor. Dinamik bass ve DTS true surround acik olunca ses ayarı da 11 i geçince cızırtı yapıyor hemde öyle böyle değil. İkisini kapatıp kullaninca ses az daha iyi:bilmiyom . Doygunluk gidiyor ama cızırtı kalkıyor.Burdan Vestel e sesleniyorum. Bu cihazı yapınca neden böyle şeylere dikkat etmiyorsunuz :hayir

Sound bar tavsiye edebilecek var mı ? Mümkünse f/p olsun . :kas

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
TV leri küçülteceğim, inceleştireceğim diye uğraşa uğraşa adam gibi ses verecek hoparlörleri koyacak yer kalmadı ve doğal olarak sonuç ortada.

LG SK1 sanki işinizi görür gibi geliyor bana ancak beklentiniz ne derece büyük bilemiyorum. :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Cızırtı ya hoparlör o basıncı veya gücü kaldıramadığı için olur ya da iki ayarın üst üste sese yaptığı etkiden dolayı da olabilir.
Bu tıpkı üst üste iki tane ekolayzer kullanmak gibi birşey.

Bana kalırsa ya DTS kapalı olsun ya da dinamik bas.
Bizdeki TV'de ayarlar aynı olmadığı için fikir belirtemiyorum.

Ya da dinamik bası etkinleştirin, ekolayzerde 120 Hertz'i 2, 5 KHz'i 6, 10 KHz'yi 12 yapmayı deneyin. (Ekolayzeri kullanıcı moduna alın.)
Bizim TV'de ayarlar öyle şu an.

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Cızırtı ya hoparlör o basıncı veya gücü kaldıramadığı için olur ya da iki ayarın üst üste sese yaptığı etkiden dolayı da olabilir.
Bu tıpkı üst üste iki tane ekolayzer kullanmak gibi birşey.

Bana kalırsa ya DTS kapalı olsun ya da dinamik bas.
Bizdeki TV'de ayarlar aynı olmadığı için fikir belirtemiyorum.

Ya da dinamik bası etkinleştirin, ekolayzerde 120 Hertz'i 2, 5 KHz'i 6, 10 KHz'yi 12 yapmayı deneyin. (Ekolayzeri kullanıcı moduna alın.)
Bizim TV'de ayarlar öyle şu an.

Ayarları aynen yapacam. Ama cızırtı hoparlörlerden gelmiyor sanırım. Tv nin plastik şasesinden geliyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

TV leri küçülteceğim, inceleştireceğim diye uğraşa uğraşa adam gibi ses verecek hoparlörleri koyacak yer kalmadı ve doğal olarak sonuç ortada.

LG SK1 sanki işinizi görür gibi geliyor bana ancak beklentiniz ne derece büyük bilemiyorum. :ok

Abi ben o fabrikada olsam varya öyle marjinal tasarım yaparım ki. Üstüne tasarım için patent alırım. ( Neyse fikrimi söylemim aramızda Vestelde calisanlar var :kiskis )

Abi LG sk1 fiyatı uygun . Alıp deneyecem

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt