Vestel 48PF8175 17mb95m yazılıma ihtiyacım var

X Çevrimdışı

xer0tic

Yeni Üye
17 Mar 2020
18
34
Merhaba ustalarım hayırlı ramazanlar. Vestel 3D- 48PF8175 modeli , 17mb95m anakartlı bir tv var. Cihazı fişe takınca vestel logosu geliyor ve standby durumuna geçiyor (led sabit yanıyor) yazılım ile alakalı bir sorun olduğunu düşündüğüm ve mb9x modellerin yazılımlarının çok riskli olduğunu bildiğim için konuyu buraya açmak durumunda kaldım yardımcı olurmusunuz ?

af3d9b56-a083-4da6-b85b-4b56b720af9b.jpg
abbda846-fab9-4dc0-9ef1-cbb3a14e1b74.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Linkteki yazılımı dener misin.
Tv nin donanımı orijinal ise yazılımı yükleyin.
Sorumluluk tamamen sizdedir.
Yazılımı zipten çıkartın.
Fat32 Formatında biçimlendirilmiş boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Flash belleği tv nin usb giriş portuna takın.
Kumanda üzerinden OK tuşuna basılı tutun.
Tv nin fişini prize takın.
Öndeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın.
Yazılım 1-2 Dakika içerisinde yüklenecektir.
9X Anakartlarda ledin hızlı hızlı yanmaya başlaması 30 Saniye sürebilir yanıp sönme başlamadan OK tuşunu bırakmayın.

X Çevrimdışı

xer0tic

Yeni Üye
17 Mar 2020
18
34
Çok teşekkür ederim ustam :) cihaz yazılımı aldı , vestel logosu geldi öylece kaldı. ardından fişini çektim ve taktım bu sefer logo hiç görünmedi. yazılımı tekrar yükledim bu sefer vestel logosundan sonra standby moduna geçerken ekrandaki göz kırpma animasyonu geldi fiş çeke taka en son görüntüye kavuşcam sanırım :)

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Çok teşekkür ederim ustam :) cihaz yazılımı aldı , vestel logosu geldi öylece kaldı. ardından fişini çektim ve taktım bu sefer logo hiç görünmedi. yazılımı tekrar yükledim bu sefer vestel logosundan sonra standby moduna geçerken ekrandaki göz kırpma animasyonu geldi fiş çeke taka en son görüntüye kavuşcam sanırım :)
Led arızası varsa sizi yanıltıyor olabilir.

786453Mkara Çevrimdışı

786453Mkara

Yeni Üye
4 Eki 2019
1
34
ustam k
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

9X Anakartlarda ledin hızlı hızlı yanmaya başlaması 30 Saniye sürebilir yanıp sönme başlamadan OK tuşunu bırakmayın.
ustam kolay gelsin.bu dosyayı programlayıcı ile yazsam sadece m90_en.bin dosyasını yazsam yeter değil mi?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
20221103_110920.jpg

Arkadaşlar Forum'da yeniyim TV markam 42 pf8080 yazan bir Vestel bu forumdaki yazan 17 MB 95 yazılım benim televizyonuma uygun mudur acaba Cevap verenlerden Şimdiden Allah razı olsun
Etiket resmini eklediğiniz tv mb95 Ana karta sahip fakat bulduğunuz her yazılımı yüklemeyiniz tv çalışıyorsa hiç çalışmaz duruma gelebilir tv deki sorun nedir?

N Çevrimdışı

nkartal85

Yeni Üye
3 Kas 2022
3
40
Etiket resmini eklediğiniz tv mb95 Ana karta sahip fakat bulduğunuz her yazılımı yüklemeyiniz tv çalışıyorsa hiç çalışmaz duruma gelebilir tv deki sorun nedir?
Merhabalar TRT ve birkaç haber kanalı toplam 38 kanal çalışıyor ancak yeni bir kanal yüklediğimde diğer kanallarda da çöküyor birkaç kez denedim ve aynı soruna karşılaştığım için ben de bu 38 kanalla idare ediyorum Eğer Yeni kanalları aratıp yükleyip bulursam kapatıp açtığımda tüm kanallar sinyal yok yazıyor

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Merhabalar TRT ve birkaç haber kanalı toplam 38 kanal çalışıyor ancak yeni bir kanal yüklediğimde diğer kanallarda da çöküyor birkaç kez denedim ve aynı soruna karşılaştığım için ben de bu 38 kanalla idare ediyorum Eğer Yeni kanalları aratıp yükleyip bulursam kapatıp açtığımda tüm kanallar sinyal yok yazıyor
Hazır kanal listesi yüklemeyi deneyin.

N Çevrimdışı

nickelaj

Yeni Üye
15 Ara 2022
9
49
Merhaba, benim de elimde bu televizyondan var. Açılışta vestel logosu geliyor, sonra yarım ekran ve komple kararıyor ses devam ediyor.
Sanırım ledlerde sorun var. İnternette içi ile ilgili resim bulamadım. Led değiştirmek istesem kaç sıra ve ne tip led var acaba bunda ?

vestel5a9e31c02792af64.jpg

X Çevrimdışı

xsaudmaxx

Yeni Üye
12 Tem 2023
1
18
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

CC82B510-310E-4072-9CE1-C748BD1CA66F.jpg
FA75C9AA-AEF3-458F-803E-9E1EAAB68565.jpg

Uygun yazılım güncellemesi varmı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt