Vestel 48FD7300 DLNA Ses Var Görüntü Yok

B Çevrimdışı

boranoglu 

Aktif Üye
6 Ocak 2018
84
@Ado hocam televizyonda forumda paylaşmış olduğunuz 0.43.40 çekirdek yazılımı(mb211 anakart) yüklü. Android telefonumdan   dlna uygulaması aracılığıyla bir video linki attığımda hızlı bir şekilde açılıyor herhangi bir donma kasma yok gayet güzel ses geliyor ancak görüntü gelmiyor :) Sorun ne olabilir acaba ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
boranoglu' Alıntı:
@Ado hocam televizyonda forumda paylaşmış olduğunuz 0.43.40 çekirdek yazılımı(mb211 anakart) yüklü. Android telefonumdan   dlna uygulaması aracılığıyla bir video linki attığımda hızlı bir şekilde açılıyor herhangi bir donma kasma yok gayet güzel ses geliyor ancak görüntü gelmiyor :) Sorun ne olabilir acaba ?

Seri verirmisiniz rica etsem.

B Çevrimdışı

boranoglu 

Aktif Üye
6 Ocak 2018
84
@Umut Barış smart center ı inceledim ama dlna yı göremedim kardeşim, normalde telefondan video fotoğraf paylaşma vs var video adresini direk link olarak tv ye atabileceğim bir yer ya yok ya ben bulamıyorum :)

@Ado hocam menüden 1505 tuşlayarak yükleyemiyorum başarısız diyor. Kullandığım bellekle daha önce 0.43.4.0 yazılımını yükleyebilmiştim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
boranoglu' Alıntı:
@Umut Barış smart center ı inceledim ama dlna yı göremedim kardeşim, normalde telefondan video fotoğraf paylaşma vs var video adresini direk link olarak tv ye atabileceğim bir yer ya yok ya ben bulamıyorum :)

@Ado hocam menüden 1505 tuşlayarak yükleyemiyorum başarısız diyor. Kullandığım bellekle daha önce 0.43.4.0 yazılımını yükleyebilmiştim.

Size yolladığım full yazılımdır.

Fişi çek
bellek tak
OK tuşuna basılı tutarak fişi tak

Şeklinde yüklenir

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
boranoglu' Alıntı:

Sol üst tarafta üç adet üst üste çizgi olan butona tıklayın.

En alttaki kumandaya benzeyen butona tıklayın.

Sol alt tarafta çıkan yukarı ok butonuna basın. 

Ok işareti aşağıya bakacak. 

Ok işaretinin hemen altında "Media Share" yazan bir buton var.

Ona tıkladığınızda istediğiniz dosyayı televizyonda oynatabilirsiniz. 

Video linki atıp oynatma diye bir olay hiç duymadım DLNA'da. 

Varsa hangi yazılım ile yapıyorsunuz? Onu yapabilmek için TV'de VOD player özelliği olması lazım sanırım. :alala:

B Çevrimdışı

boranoglu 

Aktif Üye
6 Ocak 2018
84
@Umut Barış ilk mesajımda hangi hangi uygulamayı kullandığımı paylamıştım, yine aynı uygulamanın lg tv ler için olan versiyonunda sorunsuzca kullandım. Tam olarak ne diye isimlendiriliyor emin değilim ama google play dan uygulamayı incelerseniz sanırım daha rahat anlayabilirsiniz söylemek istediğimi :)

@Ado deneyip sonucu yazıcam hocam.

Ek: Malesef full yazılımı yükleyemedim anlattığınız yöntemlede. Led ışığı yanıp sönmeye başlıyor 5-10 saniye sonra yanıp sönme aralığı azalıyor ve kısa bir süre sonra tv normal bir şekilde azalıyor. Seri numarasını tekrar kontrol ettim bir sorun yok. Çok sık kullandığım bir özellik değil aslında telefondan izlemek istediğim videoyu direk atmak. Ancak yinede bilgi mahiyetinde paylaşmak istemiştim.

B Çevrimdışı

boranoglu 

Aktif Üye
6 Ocak 2018
84

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri