Vestel 47PF9090 wireless display wifi sorunu

H Çevrimdışı

Hasan Kurtcebe

Yeni Üye
31 Ağu 2021
15
37
Herkese iyi akşamlar. İnternetle alakalı farklı bir sorunla geldim şimdi. Modemimi değiştirdim, şimdiki modem hem 5 hem 2,4 ghz de çalışıyor. Wifi bağlamak istediğimde ağları görüyor, 2,4 ü seçiyorum, şifreyi giriyorum ama hiç bir uyarı vermeden ve bağlanmadan kapanıyor. Wps ile bağlanıyor gibi görünüyor ama sonra tekrar kapanıyor. Nasıl çözebilirim?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
Herkese iyi akşamlar. İnternetle alakalı farklı bir sorunla geldim şimdi. Modemimi değiştirdim, şimdiki modem hem 5 hem 2,4 ghz de çalışıyor. Wifi bağlamak istediğimde ağları görüyor, 2,4 ü seçiyorum, şifreyi giriyorum ama hiç bir uyarı vermeden ve bağlanmadan kapanıyor. Wps ile bağlanıyor gibi görünüyor ama sonra tekrar kapanıyor. Nasıl çözebilirim?
Tv yi ilk kuruluma dönderip yeniden deneyin bağlanacaktır.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Daha önce ilk kurulumdan denemiştim olmamıştı. Bu kez diagnostic ten fabrika ayarlarına döndürdüm. Şifreyle yine bağlanmadı ama wps den bağlayabildim. Çok teşekkürler iyi ki varsınız 🙂

Şimdi şifreyle yine bağlanmıyor, sadece wps işe yarıyor
WPA-PSK protokollerinde uyumsuzluk olabilir. WPS ile bağlayabiliyorsanız sıkıntı olacağını sanmıyorum. Sonuçta wps ile bir kez bağladıktan sonra şifreyle bağlanmışsınız gibi profil kaydedilir. Sürekli bağlan-kes yapmayacaksanız herhangi bir sıkıntı çıkarmaz.

H Çevrimdışı

Hasan Kurtcebe

Yeni Üye
31 Ağu 2021
15
37
WPA-PSK protokollerinde uyumsuzluk olabilir. WPS ile bağlayabiliyorsanız sıkıntı olacağını sanmıyorum. Sonuçta wps ile bir kez bağladıktan sonra şifreyle bağlanmışsınız gibi profil kaydedilir. Sürekli bağlan-kes yapmayacaksanız herhangi bir sıkıntı çıkarmaz.
Tv yi kapatınca tekrar açıldığında bağlanmıyor, ağ ayarlarından bağlan deyince kayıtlı profike bağlanıyor diyor ama bağlanmadan o pencere kapanıyor, tekrar bağlanmak yine wps ile oluyor.

Geri
Üst Alt