Vestel 43UD8360 (MB130) Güncelleme Sorunu

F Çevrimdışı

FightCat

Yeni Üye
29 Eki 2019
9
39
Merhaba,

Öncelikle konunun evveliyatı şu mesajımda:

MB130 anakartlı olduğunu öğrendiğim bir Vestel 43UD8360 sahibiyim. Bir noktada TV'ye güncelleme geldi, Vestel servisi kurarken "sakın yapmayın virüs bulaşıyo" demesine rağmen güncelleme hastası olduğum için yükledim. O günden sonra bilhassa Netflix'te donmalar, TV'nin restart atması, yine Netflix'te gözüntünün morarması gibi zibil sorunla karşılaştım.

Servise verdik, 1 gün baktıklarını hiç bir sıkıntı bulamadıklarını söylediler. Dedim yazılımı sıfırlayıp yollayın madem.

O gün bugündür eskisi kadar olmasa da yine arada donmalar, bir iki kez de morarma (hep Netflix) yaşadık. Ama özellikle kumandaya tepki süresi bazen korkunç hâle geliyor. Basıyorsunuz basıyorsunuz, 10 saniye sonra falan bütün komutları arka arkaya uyguluyor, sinir krizi geçiriyorsunuz.

Ben hangi versiyonu kullanmalıyım, özellikle Netflix'i çok kullanan, arada SSIP TV'yi de kullanan bir kullanıcı olarak?

Teşekkürler.

Bu mesajımdan sonra F fikoloji 'nin açtığı Qui menü başlığındaki v5 yazılımı indirdim.

Güncellemeyi, FAT32 format attığım bir USB belleğe RAR içindeki upgrade dosyasını çıkarıp, TV açıkken Home tuşuna basıp 1505 yaparak güncellemeye Evet diyerek yaptım.

Kapandıktan sonra bir ara Vestel logosu gözüküp kaybolsa da neredeyse 15 dakikadır ekran kararık ve standby ışığı yanıp sönüyor. Başka bir hareket yok.

Ne halt yedim ben? Servislik mi olduk? Yardımcı olabilir misiniz?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Eşim TV'yi açmak için tuşa basınca TV açıldı. Haydaa.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Menu + 4725 menüsündeki yazılım 5.28 gözükse de TV'nin ayarlar kısmında Uygulama Sürümü 4.12 gözüküyor.

Bu uygulama sürümünü güncellemek mümkün mü?

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Muratcil

Aktif Üye
24 Ocak 2018
66
Günaydınlar ben dun gece V5.28 yazılımını yukledim fakat ses asırı derecede bozuldu.tv nin sesi boguk cıkmaya basladı.bir önceki versıyona V.5.20 ye nasıl donerız.ilk fabrıka cıkıs yazılım linkini verebilirmisiniz

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
aynı yazılımda 1 tv de bende sorun yaşadım, çözüm olarak cihaza factory reset yapılmalı. diğer tvler direk yükledi, benim bahsettiğimde yayın gelmedi , 15 dk bekledim tv açılmadı, sonra sıfırlayınca herşey düzeldi, yeni yazılımı beğendim ve güzel, bahsettiğinzi uygulama sürümü vestel çıkış yazılımıdır o değişmez
v5.28 yazmışsa yazılım yüklenmiştir.

F Çevrimdışı

FightCat

Yeni Üye
29 Eki 2019
9
39
aynı yazılımda 1 tv de bende sorun yaşadım, çözüm olarak cihaza factory reset yapılmalı. diğer tvler direk yükledi, benim bahsettiğimde yayın gelmedi , 15 dk bekledim tv açılmadı, sonra sıfırlayınca herşey düzeldi, yeni yazılımı beğendim ve güzel, bahsettiğinzi uygulama sürümü vestel çıkış yazılımıdır o değişmez
v5.28 yazmışsa yazılım yüklenmiştir.

Teşekkürler, 5.28'de Netflix performansını deneyimleme şansı olan oldu mu acaba?

F Çevrimdışı

fbbr20

Yeni Üye
18 Ocak 2020
24
26
Günaydınlar ben dun gece V5.28 yazılımını yukledim fakat ses asırı derecede bozuldu.tv nin sesi boguk cıkmaya basladı.bir önceki versıyona V.5.20 ye nasıl donerız.ilk fabrıka cıkıs yazılım linkini verebilirmisiniz
Bende de ses sorunu var siz nasıl çözdunuz?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Ben v3 sürümüne düştüm, uygulama sürümü de düştü.
Linkte full yazılım verildi.

I Çevrimdışı

ibanez022

Yeni Üye
8 Kas 2021
14
38
Merhaba, yeni konu açmam gerekir mi bilmiyorum ama bende de bu cihazdan mevcut. Bazen ilk açıldığında50-60 saniye sonra kapanıyor tekrar açılıyor. normal çalışmasına devam ediyor. bir daha gün içinde sorun olmuyor.
Teknik olarak sanki ilk açıldığında arka plan processleri yüzünden işlemi yetişemiyor da restart atıyor gibi hissettim.

Yazılım olarak vestel tarafından yayınlanan son yazılım yüklü.

43UD8360​

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt