Vestel 43U9600 EKRAN KARARDI

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
Merhaba, tv izlerken ekran birden karardı ses geliyordu ama görüntü yoktu. TV'yi kapatıp açtım, fişini çektim ama düzelmedi. Şu an ses de gelmiyor.

TV açılırken Vestel logosu 1 sn görünüyor sonra ekran karanlık. Sorun ne olabilir? Panel ya da Led sorunu olsa açılışta Vestel logosu görünmezdi sanırım.

Bu arada ses var ama görüntü yok sadece açılışta 1 sn Vestel logosu gelip ekran kararıyor. Sanırım bir fikri olan yok.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
Led ihtimali yüksek tlf feneri ile ekran kontrolü yapalım hayalet bit görüntü varsa led bar olabilir.
Led bar olsa açılışta logo görünür mü? logo 1 sn görünüp ekran hızlıca kararıyor, görüntü tamamen gidiyor. Işık tuttum hiç görüntü yok ama ses geliyor, her şey çalışıyor sadece görüntü kararıyor.

Yazılımsal olabilir mi?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Led bar olsa açılışta logo görünür mü? logo 1 sn görünüp ekran hızlıca kararıyor, görüntü tamamen gidiyor. Işık tuttum hiç görüntü yok ama ses geliyor, her şey çalışıyor sadece görüntü kararıyor.

Yazılımsal olabilir mi?
Ses geliyorsa yazılımsal değildir.Açılışta bir anlık yanıp güç kartı korumaya alıyor olabilir. Bazı panellerde görüntü zor belli oluyor.

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
Ses geliyorsa yazılımsal değildir.Açılışta bir anlık yanıp güç kartı korumaya alıyor olabilir. Bazı panellerde görüntü zor belli oluyor.
Baya denedim de hocam karardıktan sonra hiç görüntü yok, donanımsal sorun o zaman. 4-5 aylık TV'de böyle bir arıza oluşması ilginç. Sabah servis gelecek umarım mağdur etmeden sorunu çözerler.

Teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt