Vestel 43u9000,9401, 9402, 9500 Kafa Karışıklığı

O Çevrimdışı

ozaniskender

Aktif Üye
20 Eki 2020
62
29
Merhabalar,

Yeni bir tv arayışına girdim uzunca forum araştırmalarımı yaparken burası ile karşılaştım ve aslında bir çok bilgi edindim fakat aradıklarımdan birini bulamadığımdan dolayı konu açmam gerekti.

Öncelikle amacım ps4(ileride ps5) ve mi box s ile 4k kullanabileceğim bir tv almak. Smart özellikleri benim için önemli değil.

detaylı özellikleri uzunca araştırdım fakat buradaki konulara girince panel anakart va kafam karıştı.

vestel 43u9500: mb230 anakart var ve anladığım kadarıyla biraz problemli ve üstadlar tavsiye etmiyor.

vestel 43u9400-9401: mb130s anakart var ve tavsiye ediliyor.

vestel 43u9000: forumda bununla ilgili hiç bilgi bulamadım.

vestel 43u9402: mb130e anakart var fakat mb130s ile farkı nedir anlamadım.

Son olarak 9500 ve 9000 modellernde smr değeri 3000 iken, 9400 modellerinde 1000 bunun gözle görülür bir farkı var mıdır

Özet olarak 43” vestel modellerinden hangisini tercih etmeliyim acaba ?

43u9000 için link:

-
vestel dışında samsung 43tu7000 ve lg 43un7100 modellerine baktım fakat aradaki 1000 tl farka değer mi emin olamadım.

Uzun yazdım fakat yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Düşünmeden samsung alın derim tv konusunda çok çok başarılı Nedenmi?

Vestel Efendi Smart konusunda çok geri ayrıca 3-4 yıl geçince smartı kesiyor ki başıma geliyordu bunu yaşayan yakınlarımda var.

Samsungun görüntü kalitesi performansı heleki yazılımsal olarak özellikleri çok çok daha ilerde benim eski eczanemde 2014 yılından bu yana samsung var taş gibi halen smart desteğine de devam almışken ileriyide düşünün derim ama tabiki tercih sizin.

O Çevrimdışı

ozaniskender

Aktif Üye
20 Eki 2020
62
29
Koro96 Koro96 hocam smart benim için hiç önemli değil açıkcası. Uydu ile de kullanmayacağım, sadece playstation ve mi box s yani benim için sadece monitör olacak. Tek önemli olan hdr vs görüntü özellikleri.

F fikoloji A Adem Helvacı üstadlar forumda gördüğüm kadarıyla sizler bu serilere hakimsiniz. Hatta fikoloji hocam incelemesini yapmış 50” olanları ama u9000 hakkında bilgi bulamadım.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Koro96 Koro96 hocam smart benim için hiç önemli değil açıkcası. Uydu ile de kullanmayacağım, sadece playstation ve mi box s yani benim için sadece monitör olacak. Tek önemli olan hdr vs görüntü özellikleri.

F fikoloji A Adem Helvacı üstadlar forumda gördüğüm kadarıyla sizler bu serilere hakimsiniz. Hatta fikoloji hocam incelemesini yapmış 50” olanları ama u9000 hakkında bilgi bulamadım.
Bu konuda adem usta bilinçlidir.

Ö Çevrimdışı

Önderahmed 

Aktif Üye
23 Şub 2019
228
40
Bu forumda pek aktif değil sanırım :(
Kalite istiyorsanız Samsung ya da LG alın standart bir kullanıcı iseniz ben 43 u9500 aldım her işim rahatlıkla görmekte 1 adet de Samsung'un 43 mu7000 olanı var bizde onunla yaptığım her işi Vestel ile de yapıyorum oda smart TV bu da smart TV YouTube onda da var bunda da var ekran yansıtma onda da var bunda da var IP TV uygulamaları onda da var bunda da var benim size tavsiyem yine de Vestel olur 1000 TL gibi fark var aralarında görüntü kalitesine gelince zaten Vestel 43 inç lerde genellikle LG den temin ettiği ekranları kullanıyor yani siz Vestel alsanız da aslında LG almış oluyorsunuz ekran bakımından daha ne olsun yine de ileri düzey profesyonellik istiyorsanız dediğim gibi LG ya da Samsung alın

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt