VESTEL 43U8900

M Çevrimdışı

memox225566

Yeni Üye
9 Eyl 2022
9
30
Öncelikle selamun aleyküm ben vestel marka 43u8900 model tv me forumdan mb100 için paylaşılan yeni yazılım yükledim tv sorunsuz açıldı herşey nolmal çalışıyor ama youtube ve netflix videoları yarım ekran gözüküyor forumdaki tüm yazılımları denedim hepsinde aynı youtube ve netflix videoları yarım ekran gösteriyor üstten alttan kesik şekilde forumda araştırmalarımda arkadaşlar bazılarına bu model için mb120 yazılımı vermiş benim tv de mb100 yazıyor mb 120 yazılımını yüklesem olurmu acaba lütfen yardım edin bu modelin mb120 olanıdamı var yoksa bilmiyorum ben mb100 için çekirdek yazılımınıda indirdim yükledim gene aynı sorun devam ediyor mb120 için olanı denesem sorun olurmu anakartım mb100

NOT:)aha önce hiç yazılım yüklememiştim mağzadan ilk aldığımızdaki yazılımla çalışıyordu böyle bir sorun yoktu güncelledikten sonra böyle oldu.

4dcac21c-cf7e-48ce-bdfb-23d6ec6d9421.jpg

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Size verilen yazılımı ben de MB100 kartlı tv me yükledim. Hiçbir sorunla karşılaşmadım, üstelik youtube izlerken bazen tv reset atıyordu, benzer şekilde bazı kanallarda da yapıyordu hepsi ortadan kalktı. Yazılımdan olma ihtimali çok düşük ihtimal, büyük ihtimal tv ve/veya programların config ayarlarınızla alakalıdır.
Bu arada paylaştığı güncel yazılımlar için By_Trol By_Trol ustaya teşekkür ederim.

M Çevrimdışı

memox225566

Yeni Üye
9 Eyl 2022
9
30
Size verilen yazılımı ben de MB100 kartlı tv me yükledim. Hiçbir sorunla karşılaşmadım, üstelik youtube izlerken bazen tv reset atıyordu, benzer şekilde bazı kanallarda da yapıyordu hepsi ortadan kalktı. Yazılımdan olma ihtimali çok düşük ihtimal, büyük ihtimal tv ve/veya programların config ayarlarınızla alakalıdır.
Bu arada paylaştığı güncel yazılımlar için By_Trol By_Trol ustaya teşekkür ederim. Bide internetten izlediğim videolarda sesli önizlemeleri kapatırsanız düzelir diyor benim youtube böyle seçenek yok
Yok siz yanlış anladınız ben programlarda sıkıntı var demiyorum zaten By_Trol By_Trol a bende teşekkür ederim sonuçta bir emek var bizim için uğraşıyorlar banada olmadı dediğimde tv nin orijinal çekirdek yazılımını verdi. Zaten programı yükleyen kişi kendi sorumluluğunda olduğunu kabul ederek yüklüyor Ben diyorum acaba benim tv de bi sorun mu var yazılımla düzelmeyen çünkü bütün yazılımların hepsini denememe rağmen yine aynı bide her yazılımda videolar farklı gözüküyor mesela2.3.4 yazılımı yükleyince alttan üsten kesik 2.7 de video küçücük kalıp ekranın ortasında oynuyor ama hiç birinde tam ekran oynamıyor sadece 4k olanlar tam ekran gözüküyor 1080p 720p hep yarım yada ekran ortasında oynuyor ekran ayarlarından 16:9 yaptım tam ekran yaptım yine aynı acaba modla falan düzele bilinirmi diye sormak istedim yada başka bi anakart modelinin yazılımını yükleyerek mesela benim kart mb 100 mb120yi yüklesem olurmu acaba Bide internette bazı videolarda sesli önizlemeleri devre dışı bırakırsanız düzelir diyorlar benim youtube de böyle bi seçenek yok.

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,630
Yok siz yanlış anladınız ben programlarda sıkıntı var demiyorum zaten By_Trol By_Trol a bende teşekkür ederim sonuçta bir emek var bizim için uğraşıyorlar banada olmadı dediğimde tv nin orijinal çekirdek yazılımını verdi. Zaten programı yükleyen kişi kendi sorumluluğunda olduğunu kabul ederek yüklüyor Ben diyorum acaba benim tv de bi sorun mu var yazılımla düzelmeyen çünkü bütün yazılımların hepsini denememe rağmen yine aynı bide her yazılımda videolar farklı gözüküyor mesela2.3.4 yazılımı yükleyince alttan üsten kesik 2.7 de video küçücük kalıp ekranın ortasında oynuyor ama hiç birinde tam ekran oynamıyor sadece 4k olanlar tam ekran gözüküyor 1080p 720p hep yarım yada ekran ortasında oynuyor ekran ayarlarından 16:9 yaptım tam ekran yaptım yine aynı acaba modla falan düzele bilinirmi diye sormak istedim yada başka bi anakart modelinin yazılımını yükleyerek mesela benim kart mb 100 mb120yi yüklesem olurmu acaba Bide internette bazı videolarda sesli önizlemeleri devre dışı bırakırsanız düzelir diyorlar benim youtube de böyle bi seçenek yok.
Mb120 Yazılım olmaz ana kart arızalanır sizin anlattıklarınız resim menüsü ayarları ile alakalı görünüyor resim modunu 16:9 veya Tam ekran olarak seçip deneyin. Tv modunda ki ayarlar internet ortamında geçerli değil bahsettiğiniz platformları izlerken yapın.

Geri
Üst Alt