Vestel 42PF9060 led problemi mevcut ses var görüntü yok

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
20220713_212752.jpg
20220713_212247.jpg

Led lerin soket girisinden ölçüm yaptigimda 44 vol her iki sokettede gorunuyor .fakat probun eksi ucu panelin şasesinde iken alabiliyorum 44 voltu.kartin soket uzerinde eksi yok gibi.olcum yanlis olabilirmi.

Sürücü kartı 6917L-0103A

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Voltajlar varsa led bar arızası olabilir.
Şaseyi kartta goremedim.iki ayri led bar gorunuyor .ikiside çalismiyor led bar lari olçtügumde ohm degeri alabiliyorum.karttan supheliyim.karta 24 volt geliyor led sokette 44 volt goruyorum fakat probun 3ksi ucu panelin sasesinde iken yani led soket girislerinde eksi yok .

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,648
Şaseyi kartta goremedim.iki ayri led bar gorunuyor .ikiside çalismiyor led bar lari olçtügumde ohm degeri alabiliyorum.karttan supheliyim.karta 24 volt geliyor led sokette 44 volt goruyorum fakat probun 3ksi ucu panelin sasesinde iken yani led soket girislerinde eksi yok .
Led arızasında konvertör devresi anında korumaya (Protect) Geçer (-) Voltajı göremezsin. Ayrıca tv nin modeli 42PF9060 olabilir mi? :)

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Led arızasında konvertör devresi anında korumaya (Protect) Geçer (-) Voltajı göremezsin. Ayrıca tv nin modeli 42PF9060 olabilir mi? :)
Tam isabet etiket tam okunmuyor.42pf9060 dogrudur.😅😅😅

Ledler arizali diyebilirmiyiz.ledleri boşa aldigimdada durum ayni sekilde.

Yada ledleri ölçerek nasil ariza tespiti yapabilirim.

Ledler bunlar daha once ayni firmadan defalarca led aldim sorun cikmadi.yada tavsiye edeceginiz bir yer varsada olur.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,648

Ledler bunlar daha once ayni firmadan defalarca led aldim sorun cikmadi.yada tavsiye edeceginiz bir yer varsada olur.
Konu başlığını düzenledim.
Ledler aşırı akım çekerse de hiç akım çekmese de koruma devresi anında etkinleşir voltajı göremezsiniz led soketini çekmek takmak ölçümde yanıltır.
Led ölçüm cihazı var sürekli bu işi yapıyorsanız satın alıp kullanabilirsiniz.

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Konu başlığını düzenledim.
Ledler aşırı akım çekerse de hiç akım çekmese de koruma devresi anında etkinleşir voltajı göremezsiniz led soketini çekmek takmak ölçümde yanıltır.
Led ölçüm cihazı var sürekli bu işi yapıyorsanız satın alıp kullanabilirsiniz.
İlginiz ve yardimlariniz icin çok teşekkür ederim.sagolun varolun....

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Merhaba
Tv nin pic 10 soketini cektigimde ledler çaliştı.led surucu ve tcon arasindaki flex.sorun surucudemi tcon dami nasil test edebilirim.
Teşekkürler arkadaşlar...

IMG_20220718_212231.jpg
IMG_20220718_212228.jpg

Geri
Üst Alt