Vestel 40FB5050 Televizyonum Vestel Logosundan Sonra Takılı Kalıyor

P Çevrimdışı

programador

Yeni Üye
11 Nis 2018
13
34
Merhabalar. Birkaç aydır prizden çekili şekilde boşta duran FB5050 model televizyonumu bugün açmaya çalıştığımda Vestel logosundan sonra takılı kaldığını fark ettim. Televizyonun paneli ışık veriyor, üstünden baktığımda görüyorum, fakat kumandanın hiçbir tuşunu algılamıyor, olduğu gibi kalıyor. Kumandadan kapatma tuşuna bastığımda da panel yanık kalmaya devam ediyor. Ayrıca TV'nin yan tarafındaki ufak kumanda tuşunu yukarı aşağı yaptığımda veya bastığımda da hiçbir şey olmuyor.

HDMI'dan bilgisayarı bağladıktan sonra televizyonu fişten çekip takınca vestel logosu ekrandayken bilgisayarın TV'yi algıladığını fark ettim, fakat logo ekrandan gittikten sonra görmüyor bilgisayar tv'yi.

Problem yazılımsal mıdır donanımsal mıdır acaba? Yazılımsal olması ihtimaline karşı etiketin fotoğrafını ekliyorum.

Teşekkürler.

20191226_101857.jpg

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Adem abimin dediği gibi önce kurtarma deneyin sonrada FULL yazılım konusundan full yazılım talep edin full yazılım attıktan sonra uygun çekirdek yazılımı yükleyin sorun düzelir diye düşünüyorum.Geçmiş olsun Bu arada.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı Koro96 Koro96 teşekkürler yanıtınız için. Kurtarma yazılımı modelden bağımsız ortak mı oluyor? Anakarta göre oluyorsa diye barkodun resmini yüklemiştim ama?
Kurtarma yazılımı mb82 için ise tüm mb82 anakartlarda kullanılır, sistem düzeldipinde çekirdek yazılım ile sistem güncellenir.

P Çevrimdışı

programador

Yeni Üye
11 Nis 2018
13
34
Tekrardan merhaba hocam. upgrade_loader_nvclean.pkg dosyasını klasörsüz olarak FAT32 formatında formatladığım USB belleğe atıp TV'nin USB girişine taktım (Tek USB var). Sonrasında kumandanın OK tuşuna basılı tutarken TV'yi fişe taktım, ama maalesef hiçbir değişiklik olmadı. Hala vestel yazısından sonra kumandadan komut da kabul etmeyecek şekilde bitkisel hayatta duruyor TV. Nasıl ilerleyebilirim acaba? Teşekkürler.

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Tekrardan merhaba hocam. upgrade_loader_nvclean.pkg dosyasını klasörsüz olarak FAT32 formatında formatladığım USB belleğe atıp TV'nin USB girişine taktım (Tek USB var). Sonrasında kumandanın OK tuşuna basılı tutarken TV'yi fişe taktım, ama maalesef hiçbir değişiklik olmadı. Hala vestel yazısından sonra kumandadan komut da kabul etmeyecek şekilde bitkisel hayatta duruyor TV. Nasıl ilerleyebilirim acaba? Teşekkürler.
Elinizde başka usb bellek varsa onunla da deneyin. TV bellek seçebiliyor.

P Çevrimdışı

programador

Yeni Üye
11 Nis 2018
13
34
Elinizde başka usb bellek varsa onunla da deneyin. TV bellek seçebiliyor.
Şuan yok ama bulup denerim. Benim aklımı kurcalayan TV'nin kumandadan komut alıp almadığı. Önceki mesajlarımda da belirttiğim üzere kapatma tuşu dahil hiçbir şey çalışmıyor zira. Bu durumda OK komutunu almıyorsa çaba da nafile oluyor sanırım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Şuan yok ama bulup denerim. Benim aklımı kurcalayan TV'nin kumandadan komut alıp almadığı. Önceki mesajlarımda da belirttiğim üzere kapatma tuşu dahil hiçbir şey çalışmıyor zira. Bu durumda OK komutunu almıyorsa çaba da nafile oluyor sanırım.
Tv açılıp logoda kalıyorsa kumandayı algılar büyük ihtimalle ,usb belleği değiştirdiğinde belli olur ,usb bellek başıma gelen en büyük sıkıntıdır benim.
Bu arada tv bu pozisyonda sadece OK tuşu iş görür,diğer tuşlar pasiftir :ok

P Çevrimdışı

programador

Yeni Üye
11 Nis 2018
13
34
Tv açılıp logoda kalıyorsa kumandayı algılar büyük ihtimalle ,usb belleği değiştirdiğinde belli olur ,usb bellek başıma gelen en büyük sıkıntıdır benim.
Bu arada tv bu pozisyonda sadece OK tuşu iş görür,diğer tuşlar pasiftir :ok
Bugün daha önce denediğim sandisk usb bellekten sonra yeni aldığım toshiba usb bellek ile de denedim ama yine hiçbir şey olmadı. Bundan sonra nasıl ilerleyebilirim acaba?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Bugün daha önce denediğim sandisk usb bellekten sonra yeni aldığım toshiba usb bellek ile de denedim ama yine hiçbir şey olmadı. Bundan sonra nasıl ilerleyebilirim acaba?
Fişe takarken kumanda tvyi görüyor değilmi,görmesi lazım önden yani.Gerçi kesin birkaç deneme yapmışsındır mutlaka.
Belki geri dönülmez arıza olmuş da olabilir,en kötü ihtimalle kartı değiştirirsin,bütün denemelere rağmen olmuyorsa.

Yükleme:

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri