Vestel 39pf5065 led tv çalışiyor ses var görüntü yok

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64

Mrb forum arkadaşlar elimde bir adet tv mevcut start yaptığımız zaman tv çalışiyor ekran karanlık ışığa tutuğumda hayalet resim görüküyor tvnin ledelerinde sorun olduğunu saptandi tv ledini test cihazıyla kontrol etim ledlerden birtanesi fire verdiğini gördüm yenisini sipariş etim tviye taktım paneli toplamadan ünce ledbarın yanip yanmadığı görmek isteim tvyi start etim ledbar yanmadı power kart invertır birleştiricidir arızam inverter arızası ola bilirmi? gereken voltajlar ve devre şası başınıza böyle bir arıza geçen cüzen varsa yardımcı olurlarsa sevinirim herkese iyi yılar dilerim

IMG_20201231_173156698aa92e232bde7a.jpg
IMG_20201231_172415.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Ledlerin takıldığı ince kartı (Pertinanks) Sök led soketinin temas ettiği yerde deforme , kararma var mı? Kontrol edin. Bir de temin edilen bazı led barlarda (+) İle (- ) Nin yönü farklı olabiliyor konttol edin.

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Ledlerin takıldığı ince kartı (Pertinanks) Sök led soketinin temas ettiği yerde deforme , kararma var mı? Kontrol edin. Bir de temin edilen bazı led barlarda (+) İle (- ) Nin yönü farklı olabiliyor konttol edin.
Hocam dediğin gibi kontrol etim söketi herhangi bir yanık kararma yok ama piyasada aldığim led eski orjinal ledin artı eksi(+) eksi (-)yünleri bire birdir

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Hocam dediğin gibi kontrol etim söketi herhangi bir yanık kararma yok ama piyasada aldığim led eski orjinal ledin artı eksi(+) eksi (-)yünleri bire birdir
Led bar grubunun besleme kartındaki soketini çek soketi led test cihazına tak led test cihazın voltaj değerini gösteriyorsa ledler de yandıysa görünen voltajı buraya yaz.

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Led bar grubunun besleme kartındaki soketini çek soketi led test cihazına tak led test cihazın voltaj değerini gösteriyorsa ledler de yandıysa görünen voltajı buraya yaz.
Benim led kontrol cihazım söketli değil probuyla kontrol sağliyorum voltaj belirleyici bir yünü yok

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Benim led kontrol cihazım söketli değil probuyla kontrol sağliyorum voltaj belirleyici bir yünü yok
Tek bir seçenek kaldı resmini eklediğiniz besleme kartı yorgun ısıdan rengi değişmiş tabiri caiz ise gevremiş kapasitörlerde kurumuştur. Besleme kartını değiştirmenizden başka bir seçenek kalmamış. Bütün bunları ledlerin sağlam olduğunu yazdığınız için yazdım.

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Mp3394 led driver ıc de sorun ola

Mp3394 led driver ıc de sorun olabilir.
Ustam mp3394 entegre değiştirdim led yandı tv topladım gene led flaşör yapıyor entegre gerimi bozdu acaba entegre değişimde kondastör değiştirmemiz gerekirmi kerekir diyorsanız hangileri değiştirmemizi ünerirseniz
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ustam mp3394 entegre değiştirdim led yandı tv topladım gene led flaşör yapıyor entegre gerimi bozdu acaba entegre değişimde kondastör değiştirmemiz gerekirmi kerekir diyorsanız hangileri değiştirmemizi ünerirseniz
Arkadaşlar elinizde power kartın ıps71 şeması varmı

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt