Vestel 22fa5100 İlk kurulum sonrası uydu sinyali yok

A Çevrimdışı

Astroone

Yeni Üye
27 Ara 2021
3
43
Çok teşekkür ederim, tüm kanallar geldi.
Merhabalar. Vestel mb96 TV var. Ama sinyal gelmiyor bir türlü formda yaİlan herşeyi denedim manuel atamak, yazılım yükseltmesi vs. Harici uydu alıcı taktım başka TV de çalışan cihaz bu TV de sinyal yok diyor.
Eski frekanslar çünkü.
Kurulum > Manuel arama kısmına gelip aşağıdaki frekanslarla şebeke araması yaptırmanız lazım.

12380 V (Dikey) 27500
12423 H (Yatay) 30000
Merhabalar.
Eski frekanslar çünkü.
Kurulum > Manuel arama kısmına gelip aşağıdaki frekanslarla şebeke araması yaptırmanız lazım.

12380 V (Dikey) 27500
12423 H (Yatay) 30000
Merhabalar. Vestel mb96 TV var. Ama sinyal gelmiyor bir türlü formda yaİlan herşeyi denedim manuel atamak, yazılım yükseltmesi vs. Harici uydu alıcı taktım başka TV de çalışan cihaz bu TV de sinyal yok diyor.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,650
59
Harici uydu alıcı takarsan HDMİ ye çevirmen lazım eğer uydu alıcın HD DEĞİLSE scart bölümünde olması gerekli kumandanın sorce yada imput tuşuna bas hdmi,ye geçiş yap tv,nin kendi uydu alıcısı varsa tv,yi tuşla uydu kablonu,da takmaya unutma hangisini çalıştıracaksan ona tak.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
DiseqC ayarını kontrol edin.
Merkezi sistem ise kurulumu DiseqC seçip, birinci sıraya Türksat'ı koymanız lazım.
Eskiden çalışıp şimdi çalışmama durumu varsa önce kablo kontrol edilmeli.
Kablo ile başka cihaz çalışıyorsa, sorun TV'dedir.
Anakart ve besleme kartı üzerinde kontroller yapılmalı.
Eliniz yatkın değilse bir tamirciye veya servise götüreceksiniz.

A Çevrimdışı

Astroone

Yeni Üye
27 Ara 2021
3
43
DiseqC ayarını kontrol edin.
Merkezi sistem ise kurulumu DiseqC seçip, birinci sıraya Türksat'ı koymanız lazım.
Eskiden çalışıp şimdi çalışmama durumu varsa önce kablo kontrol edilmeli.
Kablo ile başka cihaz çalışıyorsa, sorun TV'dedir.
Anakart ve besleme kartı üzerinde kontroller yapılmalı.
Eliniz yatkın değilse bir tamirciye veya servise götüreceksiniz.
O ayarların hepsini yaptım ama bir türlü uydu sinyalini almıyor. Onun haricinde düzgün çalışıyor. Netfliks i izliyorum sadece uydu kanalları gelmiyor.

C Çevrimdışı

cmlmstf

Yeni Üye
22 Ara 2021
5
48

Merhabalar.

Yukarıda bir arkadaş cevaplamış biraz geç gördüm mesajı. DiseqC ayarları ile de oynadım. Ayarlarda direct uydu olarak seçili idi. DiseqC olarak değiştirince sinyal geldi

A Çevrimdışı

Ali usta

Yeni Üye
1 Ocak 2022
9
54

Merhabalar.

Kaplo, LNB, çanak. Konrol etmelisin. Bir a normallik yoksa çanak yönü değişmiş olabilir.
Kaplo: Özelikle dışarıda ek olmamalı. Ezik, çürük, kopuk ve konektör vidaları sağlam ve gevşek olmamalı.
LNB: LNB kaplonun takıldığı vida aşağıya bakan tarafında olmalı. Özelikle lnbnin çanak tarafına bakan tarafında kapağ var. O kapak yerinden düştüğünde pirenin yuvası haline gelir. Buna dikkat etmek gerek. Çanak: Dışarıdan herhangi bir müdahale olup olmadığına ve aksamları da her hangi bir kırık çürük olup olmadığına dikkat etmek gerekli. Çanağın uyduya baktığı istikametinde yani güneyinde herhangi bir cisim engeli olup olmadığına dikkat etmek gerek.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt