Ve dallas gelir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
D Çevrimdışı

dallas

Aktif Üye
6 Ocak 2020
130
49
Şimdilik buraya takılıyorum
TV bölümüne takılmaya başladığım anda hiç bir şey eskisi olmaz gibime geliyor
Adem hocam adına tırsıyorum yav :haha:tara

F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76
Tebrik ederim
Yeni bir forumda bunu bana söyleyen ilk kişi oldunuz :ok
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem hocama söz verdim :durt beni...
Sen doğru olduktan sonra kimse seni dürtemez merak etme. Ama benim bildiğim Dallas aynen burada devam edecekse sözünü bozmaya hazır ol.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Şimdilik buraya takılıyorum
TV bölümüne takılmaya başladığım anda hiç bir şey eskisi olmaz gibime geliyor
Adem hocam adına tırsıyorum yav :haha:tara
Sağlam kaynaklara dayanan iyi bir çalışma ile bence kendi konunu aç forum üzerindeki incelemelerin bittikten sonra.

Veya dilersen mevcut tavsiye konusundan devam et, duruma göre gerekirse konuyu sana devrederiz.

Yeter ki seninle ilgili herkesin beynini kemiren o soru işaretleri ortadan kalksın.

Dallas ne kadar tarafsız?
Dallas ne kadar objektif?

Ya bir de cidden merakımdan soruyorum.

Normal hayatında ne iş yapıyorsun sen?
Yani asıl uzmanlık alanın nedir, Kaç yaşındasın vs

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
D dallas ;
İşin aslı bende panel mevzusunda yazdığım gibi merak etmiyor değilim bu konuyu,ben mesela aslen kurutemizlemeden emekliyim,ütücüyüm yani :) ama 14 yaşımdan beri elektronik ve 1987 yılından beridir de yazılımla ilgileniyorum,mesleğim değil ,yani bir getirisi olsun diye yapmadım desem yeridir(eh biraz para kazanmadım da değil tabii ,hiç kazanmadım dersem yalan olur)
Biraz konuları okudum,verilen cevapları da okudum,anlaşılan panel mevzusunda epey iyisin diye düşündüm,sanırım sevgili ademde aynı şeyi düşünüyor ki "Gerekirse konuyu sana devrederiz" demiş.
Bende buna istinaden,sevgili ademin sorduğu soruları tekrarlıyayım müsade edersen :) ,panel işi (böyle yazdım kabaca) asıl mesleğin mi ,veyahut iş kolun elektronik mi .

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Benim kurduğum tek bir cümlemden yola çıkarak (genel ifadesi kullanılsada) aba altından sopa yada yolu göstermek açıkçası şık olmamış..

Bizzat ado olarak benim bu zamana kadar bir üyeye hakaret yada küfür ettiği mi gördün mü?
Damardan kastımın asla hakaret küfür değil "Nasıl olsa forumun sahibi adem hocam anında duruma el atar" düşüncesinde olduğumu anlamış olmanı beklerdim...

Evet sıradan vatandaş olduğumu bizzat söyledim ama
Sıradan bir üye olduğumu söylemedim
Şahsen öyle olduğumu düşünmüyorum...

Ben bulunduğum ilgili bölümde bir farkındalık yaratırım ve o konularda bir haraketlilik başlar
Çünkü; insanlar genelde tekdüze olan bakış açılarında değişkenlikten hoşlanmazlar, "rutin" düşünce yapılarına ters olan bir beyan görünce ister istemez savunma mekanızması devreye girer.
Ama seninde üzerinde durduğun gibi farklı bakış açılarının getirdiği bu durum,
Böylesi kulvarlarda bilgi paylaşımı konusunda forum(lar)a, (kimilerine göre öyle olmasada) eksi değil artı değer katar...
Ki belki bilirsin ilgili forumda zamanında millet "ebat ve fiyat tartışmalarından öteye geçemezlerken",
VA-İPS-OLED-Hertz-Kontrast-Siyah performansı-işletim sistemi vs.gibi konularla yeni bir bakış açısı getirmiştim,
(Şu anda, Forumlara yeni üyeler kazandıran google gibi arama sitelerine dahi ilgili kelimeler yazıldığında yüzlerce mesajım çıkıyor)
Tabiki bu durum yukarda dediğim gibi doğal olarak yeni tartışmaları beraberinde getirsede,
(Düzeyli olmak kaydıyla) bu tartışmalar yine dediğim gibi forumlara hem bir haraketlilik hemde artı getiriyor. (kanısındayım)

Öte yandan
Bir öz eleştiri olarak bu forumla ilgili ilk olarak şöyle bir gözlemim oldu..
Ben kullanıcı gruplarını alt orta üst olmak üzre üç sınıfa koyarım.
Gördüğüm kadarı ile üst "detaycı" bir kullanıcı olarak foruma gelen ve tavsiye isteğinde bulunacak olan bir üye yada misafirlerin bu forumda ilk gözlemleyeceği şey "üst segmet ve pahalı olan panellerin kandırmaca ve reklamdan ibaret olduğu, aynı performansı çok daha ucuz marka modellerin dahi verebileceği" söylemlerini duymak ve buna istinaden Tavsiye konusu ve açılan yeni konularda dahi "sıkça/sürekli" önerilen ancak alt ve orta kesime hitap edebilecek awox, sunny, vestel,grundig, gibi marka/modelleride görünce,(lütfen bu cümlemdende yerli mallarımıza karşı olduğum anlamı çıkarılmasın)
Aklındaki tavsiye isteğinin burada karşılık blumayacağından şüphe etmesine sebep olup üye olma dürtüsünü ortadan kaldırmış olur
Oysa ki bu tür forumlarda çok üye ve buna bağlı mesaj sayısı önem arzediyor. (kanısındayım)

Buna bağlı olarak
Ben bu forumlara kadar ulaşıp tavsiye isteğinde bulunan Forumdaşların "sıradan" kullanıcı olduklarını düşünmüyorum hiç bir zaman düşünmedim
Çünkü sıradan bir vatandaş bir tekno mağazaya girer panelin tipine bakar şu model der alır çıkar.
Bu anlamda, ben kriterlere göre önereceğim model "regalde" olsa regalin en perdormanslı modelini tavsiye ederek bu arkadaşların her zaman en iyisine sahip olabilmeleri için çaba gösteririm.

Adem hocam biliyorum biraz uzun bir mesaj oldu ama bilirsin yerine göre açıklanması gereken şeylerin iyi anlaşılması için böylesi mesajları daha uygun bulurum.
Sadede gelirsem
Niyetim yeni bir Tavsiye konusu konusu açmak ve forumdaşların istifade edebilmesi için mesaimden harcamaktı ama
ne yalan söyleyim şu soğuk ilk ifadelerin beni biraz geriye (kapıya :) doğru yöneltti...

bu forumda fikirlerine mesleğine üslubuna yaşına saygı duyduğum hatta sevmediğim tartıştığım belki de kavga ettiğim yüzlerce üye tanıdım fakat hiç kimsenin kendini bu kadar övdüğünü ve bir cümle içerisinde bu kadar '' BEN '' yazdığını görmedim , açık açık söylüyorum ki asla bu konularda çekinmeyeceğimi çoğu üye arkadaşım bilir ; çok yanlış yerdesin , hatta cümlenin tam karşılığı şu olmalı '' neden bir değişiklik yada macera arıyorsun ki ne gerek var buna ''

bunları yazarken bir yandan da acaba kendini övmek konusunda abartıyor muyum , arkadaş bu kadar ego sahibi olunca acaba fazla mı üzerine gidiyorum diye düşünürken , malum internet çağındayız google'da bir arama yapayım dedim , arama çubuğuna '' kendini sürekli öven ''diye yazdım entere bastım görsellerde duvar yazısı gibi yazılar çıkıyor (bu özelliği çok seviyorum eskiden ilçeden il kütüphanesine giderdik ödevi görselle desteklemek için şimdi herşey bir tık uzakta , neyse konumuz bu değil) , hepinizi temin ederim 1 tane bile olumlu güzel bir söze rastlamadım , yok . bazılarını biliyordum gerçi ama bu sayede bilmediklerimi de öğrenmiş oldum hatta cümle dağarcığıma yeni tanımlar ekledim bu sebeple teşekkür etsem mi etmesem mi muallakta kaldım , mübalağayı hiç sevmem merak edip benim gibi aydınlanmak isteyenler için denemesi bedava tarifi verdim .

bu arada gelelim foruma , diğer arkadaşlarıda haricen uzun uzun anlatırım icap ederse ama 2 kişi için 2 kelam edeceğim , Sota Sota forumun sahibidir köyün ağası gibi düşünün , ama daha 1 kere bile marabalarıyla böyle konuştuğunu görmedim, bazen özelden kızarım niye açtığım konu görünmüyor diye bana garezin mi var diye laf ederim , adam bir kere bile '' la gardaş sen ne diyon kime hesap soruyon'' dememiştir naif yapıcı bir arada tutmaya çalışan güzel bir insan severiz kendisini , A Adem Helvacı'yı '' 80 milyon bizi izliyor '' sözündeki izlenen tanınan kişi olarak biliyoruz , internet aleminde tv arayışında olan yolu bir şekilde tv ile yazılımla kesişen herkesin tanıdığı insan , çok şey yazılır bilgisi birikimi vs... ama ben bunları tekrar yazıp övmeyeceğim kendisini , yaşım 37 şu sanal alemde gördüğüm en sabırlı insandır kendisi açık ve net tartışmam bile , hatta geçen sene aldığı eğitim ve sertifikaların içinde dikkatimi çeken öfke kontrolü konusunda fikir bile almışımdır işin özü nedir nasıl beceriyorsun diye, gördüm ki sertifika vs... hikayesi işin adam başka bir seviyede dalaylama gibi , bazen yazılanları okuyorum verdiği cevaplara bakıyorum kızıyorum , birisine patlayacak o da bizde rahatlayacağız diyorum yapmıyor , şimdi onlarında konu içindeki mesajlarına bakıyorum herkes gergin , bazen sabır sınırları zorlanmış git diyememişler ama kal hiç diyememişler , üzüldüm hatta acıdım o hallerine vallahi ne yalan söyleyeyim , dağ gibi yiğitler sırf birisini kazanmak için resmen sabır niyetine bağra basılan kara taş gibi sabır çekmişler :)

bilirsin duymuşsundur mutlaka '' bir mıh bir nalı , bir nal bir atı , bir at bir komutanı , bir komutan bir orduyu , bir ordu bir vatanı kurtarır '' benim sana gocunmadan diyebileceğim burada bir şeyler yapmaya çalışan paylaşan herkes birer mıh , beklenti yok çıkar yok kibir yok , arada benim gibi tek tük köyün delileri var onun dışında herkes naif kibar anlayışlı , bir şekilde ortamdanda etkileniyorlar iyilik iyilik doğuruyor çoğu zaman tavırlar konuşmalarda değişiyor , şimdi tüm bunlara rağmen hala diyorsan ne mıhı kardeşim ben komutanım , o zaman yorma bizi soğutma tavsiye forumundan derim , herhangi bir yerde herhangi bir zaman diliminde daha asker olmadan ben komutanım diyen birisini gördüğümde tübitakın başına atanan Atatürk orman çiftliği müdürü geliyor aklıma , sevmiyorum bu işleri gerek yok bu muhabbetlere .

selametle kal , esenlikler dilerim ,,,

D Çevrimdışı

dallas

Aktif Üye
6 Ocak 2020
130
49
Doğru yol budur dedikçe tali yollara sapanlar
Dişçi koltuğuna oturup saç traşı bekleyenler
Dişçiye ise tutup sen yanlış yerdesin diyenler
Ellerine makas alıp Traş yapmaya başlamışlar

Ben berber değil dişçiyim diş ağrısını keserim
Bembeyaz dişler için "En iyi Macunu" söylerim
Dişlerini fırçalamayıp Hekimliğime laf ederek
Ağrıdan Sızlananların çürük dişlerini sökerim

D dallas ;

İşin aslı bende panel mevzusunda yazdığım gibi merak etmiyor değilim bu konuyu,ben mesela aslen kurutemizlemeden emekliyim,ütücüyüm yani :) ama 14 yaşımdan beri elektronik ve 1987 yılından beridir de yazılımla ilgileniyorum,mesleğim değil ,yani bir getirisi olsun diye yapmadım desem yeridir(eh biraz para kazanmadım da değil tabii ,hiç kazanmadım dersem yalan olur)
Biraz konuları okudum,verilen cevapları da okudum,anlaşılan panel mevzusunda epey iyisin diye düşündüm,sanırım sevgili ademde aynı şeyi düşünüyor ki "Gerekirse konuyu sana devrederiz" demiş.
Bende buna istinaden,sevgili ademin sorduğu soruları tekrarlıyayım müsade edersen :) ,panel işi (böyle yazdım kabaca) asıl mesleğin mi ,veyahut iş kolun elektronik mi .
Kardeşim ben özel bir firmada çalışıyorum,
Mesleğim tabiki diş hekimliği değil :) Elektrikçiyim.
Hani kimi insanın Araba, kimisinin Balık, Kimisinin Futbol vs hobisiyken
Benim en sevdiğim hobim Elektronik cihazlardır
Oldum olası severim bu alanı :)
Özellikle TV gibi görsel cihazlarda, bir çok kişinin farkedemeyeceği detayları fark ederim
Yani baya baya detaycıyımdır.
Şu bana yazılan çarşaf çarşaf yazılanlardan dahi bu konularda sıradan bir üye ve kullanıcı olmadığım dikkatinden kaçmamıştır.
Doğru yol ve doğru olan tek iken bana sürekli bazen yanlış şeylerde söyle deniliyor ancak
İtiraf edeyim ben bu konuda iyi değilim
Bu konuda İyi olmadığım için sürekli şahsıma yüklenilir durum bu... :bye

Sağlam kaynaklara dayanan iyi bir çalışma ile bence kendi konunu aç forum üzerindeki incelemelerin bittikten sonra.

Veya dilersen mevcut tavsiye konusundan devam et, duruma göre gerekirse konuyu sana devrederiz.

Yeter ki seninle ilgili herkesin beynini kemiren o soru işaretleri ortadan kalksın.

Dallas ne kadar tarafsız?
Dallas ne kadar objektif?

Ya bir de cidden merakımdan soruyorum.

Adem hocam ısrarla
Ne kadar tarafsız olup
Ne kadar objektif olduğumu soruyorsun
(Dh'den gelen) bir kaç üyenin söylemini bırak
Bu konularda bizzat senin bir kuşkun mu var?
Söyle ki ona göre bir yol çizeyim.
Çünkü benim bu konularda çizgim bellidir bunu sana en başından söyledim.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Doğru yol budur dedikçe tali yollara sapanlar
Dişçi koltuğuna oturup saç traşı bekleyenler
Dişçiye ise tutup sen yanlış yerdesin diyenler
Ellerine makas alıp Traş yapmaya başlamışlar

Ben berber değil dişçiyim diş ağrısını keserim
Bembeyaz dişler için "En iyi Macunu" söylerim
Dişlerini fırçalamayıp Hekimliğime laf ederek
Ağrıdan Sızlananların çürük dişlerini sökerim
Şiir bana değildir herhalde ,hani "kurutemizlemeden emekliyim" dedim ya :haha1

D Çevrimdışı

dallas

Aktif Üye
6 Ocak 2020
130
49
Şiir bana değildir herhalde ,hani "kurutemizlemeden emekliyim" dedim ya :haha1
Tabiki değil kardeşim :ok
Sözüm *meclisten dışarı adresler zaten belli...

bu forumda fikirlerine mesleğine üslubuna yaşına saygı duyduğum hatta sevmediğim tartıştığım belki de kavga ettiğim yüzlerce üye tanıdım fakat hiç kimsenin kendini bu kadar övdüğünü ve bir cümle içerisinde bu kadar '' BEN '' yazdığını görmedim , açık açık söylüyorum ki asla bu konularda çekinmeyeceğimi çoğu üye arkadaşım bilir ; çok yanlış yerdesin , hatta cümlenin tam karşılığı şu olmalı '' neden bir değişiklik yada macera arıyorsun ki ne gerek var buna ''

bunları yazarken bir yandan da acaba kendini övmek konusunda abartıyor muyum , arkadaş bu kadar ego sahibi olunca acaba fazla mı üzerine gidiyorum diye düşünürken , malum internet çağındayız google'da bir arama yapayım dedim , arama çubuğuna '' kendini sürekli öven ''diye yazdım entere bastım görsellerde duvar yazısı gibi yazılar çıkıyor (bu özelliği çok seviyorum eskiden ilçeden il kütüphanesine giderdik ödevi görselle desteklemek için şimdi herşey bir tık uzakta , neyse konumuz bu değil) , hepinizi temin ederim 1 tane bile olumlu güzel bir söze rastlamadım , yok . bazılarını biliyordum gerçi ama bu sayede bilmediklerimi de öğrenmiş oldum hatta cümle dağarcığıma yeni tanımlar ekledim bu sebeple teşekkür etsem mi etmesem mi muallakta kaldım , mübalağayı hiç sevmem merak edip benim gibi aydınlanmak isteyenler için denemesi bedava tarifi verdim .

bu arada gelelim foruma , diğer arkadaşlarıda haricen uzun uzun anlatırım icap ederse ama 2 kişi için 2 kelam edeceğim , Sota Sota forumun sahibidir köyün ağası gibi düşünün , ama daha 1 kere bile marabalarıyla böyle konuştuğunu görmedim, bazen özelden kızarım niye açtığım konu görünmüyor diye bana garezin mi var diye laf ederim , adam bir kere bile '' la gardaş sen ne diyon kime hesap soruyon'' dememiştir naif yapıcı bir arada tutmaya çalışan güzel bir insan severiz kendisini , A Adem Helvacı'yı '' 80 milyon bizi izliyor '' sözündeki izlenen tanınan kişi olarak biliyoruz , internet aleminde tv arayışında olan yolu bir şekilde tv ile yazılımla kesişen herkesin tanıdığı insan , çok şey yazılır bilgisi birikimi vs... ama ben bunları tekrar yazıp övmeyeceğim kendisini , yaşım 37 şu sanal alemde gördüğüm en sabırlı insandır kendisi açık ve net tartışmam bile , hatta geçen sene aldığı eğitim ve sertifikaların içinde dikkatimi çeken öfke kontrolü konusunda fikir bile almışımdır işin özü nedir nasıl beceriyorsun diye, gördüm ki sertifika vs... hikayesi işin adam başka bir seviyede dalaylama gibi , bazen yazılanları okuyorum verdiği cevaplara bakıyorum kızıyorum , birisine patlayacak o da bizde rahatlayacağız diyorum yapmıyor , şimdi onlarında konu içindeki mesajlarına bakıyorum herkes gergin , bazen sabır sınırları zorlanmış git diyememişler ama kal hiç diyememişler , üzüldüm hatta acıdım o hallerine vallahi ne yalan söyleyeyim , dağ gibi yiğitler sırf birisini kazanmak için resmen sabır niyetine bağra basılan kara taş gibi sabır çekmişler :)

bilirsin duymuşsundur mutlaka '' bir mıh bir nalı , bir nal bir atı , bir at bir komutanı , bir komutan bir orduyu , bir ordu bir vatanı kurtarır '' benim sana gocunmadan diyebileceğim burada bir şeyler yapmaya çalışan paylaşan herkes birer mıh , beklenti yok çıkar yok kibir yok , arada benim gibi tek tük köyün delileri var onun dışında herkes naif kibar anlayışlı , bir şekilde ortamdanda etkileniyorlar iyilik iyilik doğuruyor çoğu zaman tavırlar konuşmalarda değişiyor , şimdi tüm bunlara rağmen hala diyorsan ne mıhı kardeşim ben komutanım , o zaman yorma bizi soğutma tavsiye forumundan derim , herhangi bir yerde herhangi bir zaman diliminde daha asker olmadan ben komutanım diyen birisini gördüğümde tübitakın başına atanan Atatürk orman çiftliği müdürü geliyor aklıma , sevmiyorum bu işleri gerek yok bu muhabbetlere .

selametle kal , esenlikler dilerim ,,,
Bakanlar Başkanlar yaptıkları eserleri
Bir mimar yaptığı binaları
Bir çiftçi yetiştirdiği ürünleri
Bir yazar yazdığı romanları
Bırakın bunları
Bir avcı avcılığını vurduğu avları anlatırken
BEN bir TV bölümünde adı dahi geçmeyen Elzem konuları dile getirerek tv bölümünde bir farkındalım yarattım deyince,
Sürekli ben diyen bir Egoist oluyorum öyle mi?
O zaman evet tesbitin doğru bu anlamda ben bir egoistim!
O halde SEN nesin?
Sırf onlardan destek bulmak adına
Bazı Arkadaşlara övgü dolu sözler edip sözümona kibarlık söylemleriyle, şahsımı hakaretvari bir şekilde kısaca yontulmaya muhtaç birisi olarak tanımlayan, kendini insan sarrafı sanan birisi yada bir Psikolog mu?
Veya başkalarına yazılan mesajların dahi savunuculuğunu yapan bir Avukat mı?
SEN avukatsan BEN (bu konuya) Hakimim
Bu yüzden iddiaların ve ithamların reddedildi
Otur yerine...

Hadi bunlar bir yana
Hobisi Teknoloji olan ve bu konulara kafa yoran birisi olarak BEN Teknik konuları ele alarak kanıtlanmış veri ve göresellere dayanarak/paylaşarak forumdaşlara nokta atışı tavsiyelerde bulunup çok uzun yıllar insanlara yardımcı olmuşken,
İnsan sarraflığı ve avukatlığı dışında bu tür forum ve ilgili bölümlerde bu güne kadar, tavsiye babında bir iki hi-level türevi model önermekten başka senin kime ne yardımın dokundu?
Hadi gelişigüzelde olsa tavsiye anlamında dokundu diyelim,
Peki ya asıl bu konularda çok daha önemli olan ama gördüğüm kadarıyla yasaklı şeylermiş gibi malesef forumda fazlaca adları geçmeyen
FİLMCİ, OYUNCU ve DETAYCI kesim için olmazsa olmaz olan IŞIK-KONTRAST-SİYAH PERFORMANSI-HERTZ- PANEL TİPİ vs gibi Teknik konularda SEN ne yaptın bu güne kadar ne paylaştın?
ilgili tavsiyelerini hangi veri ve kriterlere göre yaptın?

Bu arada kendini, bana bunları yazabilen ilk kişiymiş gibi sanma, bana bu tür yazılar yabancı değil ama
Bir genelleme yaparsam, ilgili yıllar içinde yardımcı olup deşekkür aldığım insanların yanında,
Henüz şahsımı tanımadan yargısız infaz yapanların sözleri devede tüy kaldı.
Bilmem anlatabildim mi...

Meyva veren ağaç her zaman taşlanmıştır
Bu tür insanlara bir şeyler verebilmek/anlatabilmek ise deveye hendek anlatmakla aynı şeydir...

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt