Vatan Bilgisayar Artırılmış Fiyat Pişmanlığı

M Çevrimdışı

multimesut

Yeni Üye
3 Ara 2021
6
37
Cuma günü beğendiğim bir bilgisayarı almaya gittim. Personele biraz indirim yapmasını istedim. Bir bilgisayara baktı geldi zaten dip fiyat hiçbir şey olmaz dedi. Anlıyorum dedim peki 20 liralik bir Mouse hediye edin bari dedim. Abi zararına satış şudur budur dedi uzatmadım tamam dedim aldım.

Bir gün sonra arkadaşım bilgisayarı çok beğendi nerden kaça aldın dedi. Bende dolar sürekli yükseliyor fiyatı artmıştır bir bakayım siteden sende alırsın dedim. Bakmaz olaydım ürün 1500lira 1 günde düşmüş. Desem ki dolar düştü aksine o gün dolar artmıştı. Desem ki kara Cuma indirimi fln var Cumartesi olmuş ve ben bu yazıyı yazarken pazartesi hala indirimli. Neyse dedim bilgisayar kutusunda kullanmadım zaten müşteri hizmetleri ile görüşeyim belki bir hediye çeki verir veya iade alır indirimli fiyattan verir.

Temsilci internet üzerinden almadığınız için mağaza ile görüşmeniz lazım dedi. Peki dedim mağazayı aradım. Sonra Vatan Bilgisayarın politikasını öğrenmiş oldum. ÜRÜNÜ SATANA KADAR! Mağazada satılan cihazların iadesi olmadığını söyledi. Dedim daha önce birçok teknoloji marketinin 14 gün koşulsuz iadesi var. Sizde yok mu? Maalesef efendim bizim politikamızda yok. Dedim ki neden gittim Vatan Bilgisayardan aldım. Almaz olaydım. Zaten zararına satıyoruz deyip 1 günde 1500 liralık indirim nasıl yapabilirsiniz. Hadi yaptınız sattığınız müşterileri düşünün. Yazıklar olsun fiyatları böylemi şişiriyorsunuz. Şimdiye kadar bir ton alışveriş yaptım ama hiç bu durumla karşılaşmadığım için Vatan Bilgisayarın yüzünü yeni gördüm. Bir daha alış veriş yapmayacağım yer olduğunu anladım.

vatan-bilgisayar-artirilmis-fiyat-pismanligi-2.jpg
vatan-bilgisayar-artirilmis-fiyat-pismanligi-1.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Eskiden Pazarları indirim olurdu. Ben genelde internetten alıyorum. Mağazalar pahalı, ürünü görmeye gerek yok. Müşteri yorumları veya firmaya göre alışveriş yapıyorum. Ben mesela bu teknoloji mağazalarının web sitelerinden de pek ürün almam. Oradaki satış sonrası destekleri de sıkıntılı. Ülkemizdeki dükkanların sadece adı var. Amazon Türkiye hariç sorunsuzca iş halledebileni pek görmedim. Ki orada da bazen sıkıntı yaşayanlar oluyor, iade ürünün başkasına gönderilmesi gibi.

Yani ürünü görerek alma kafasının artık bitmesi lazım çünkü hepsi sadece ticarethane bunların. Ve yaptırımı da kusurlu veya eksik olduğu için etikte sorunları var. Sadece Vatan için demiyorum. Yani ürünü görüyorsunuz ama 2 gün sonra bir arızası çıksa yapacakları aksiyon muhtemelen servise göndermek olacak. Oradan da bir 20 gün rahat kaybınız olacak. Ki sonucun lehinize çıkıp çıkmayacağı da belli değil. Mağazanın giderlerini karşılamanın bir mantığı yok bu devirde açıkçası. İnternetten alın geçin.

Hepsiburada, Amazon, Sinerji, Webdenal, gibi firmalara bakabilirsiniz.

Mediamarkt, Teknosa, Vatan Bilgisayar dan uzak durmayı tercih ediyorum. Hem pahalılar hem destek konusunda sınıfta kalıyorlar.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Herşeyi internet üzerinden alıyorum sıkıntı halinde 14 günlük cayma hakkı kapsamında
Sorunu çözüyorum Mağzadan alınan ürünlerde
Cayma hakkı malesef yok satıcı firma keyfine kalıyor işler ayık olmak lazım.

Keşke internetten alsaydınız

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Herşeyi internet üzerinden alıyorum sıkıntı halinde 14 günlük cayma hakkı kapsamında
Sorunu çözüyorum Mağzadan alınan ürünlerde
Cayma hakkı malesef yok satıcı firma keyfine kalıyor işler ayık olmak lazım.

Keşke internetten alsaydınız
Ondan sonra vay efendim internetten ürün mü alınır?
Ya nereden alaceğidik? Bu şapşiklerden mi? :sopa1

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Geçtiğimiz salı Samsun vatan computeri gezdim. Gerçekten aşırı abartı fiyatları vardı. Tamam dolar molar uçtu ama bunlar Kuveyt dinarı ile yarışıyor gibime geldi... Mağaza düzeni de hoşuma gitmiyor oranın...Samsunun göbeğinde yakışmayan bir elektro avm.. İnternetin gözünü seveyim. ?

U Çevrimdışı

uyunusoglu

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Oem bolumunde adamlar montaj yaptiklari sistemi bile sacma sapan topluyorlar. Kac kez hatali montaj nedeniyle sikinti yasayan tanidiklarim oldu parcalarda, soyleyince de kemkum ediyorlar. Fiyatlar desen indirim gosterip bindirim oluveriyor. İade konusunda da epey ugrastiriyorlar. Vatan,Mediamarkt,Teknosa asla urun almam bu uc firmadan. Hele ki mediamarktin sifir diye kutudan carik curuk cikan telefonlarina sahit olduktan sonra. Parcalari alirim netten montajini kendim yaparim yari yariya da uyguna almis olurum. Bazi parcalari amazondan veya ebayden getirtirim. Gumruk ucreti ciksa dahi bunlardan alacagim fiyattan her turlu hesapli oluveriyor. Vatan iyice tekel konumunda suan. Eskiden mavibilgisayar vardi nispeten fiyatlar hesapliydi. Ortaklariyla sikinti yasadiklari icin kapanip gittiler. Mavi bilgisayar varken nispeten fiyatlar rekabet olayina daha uygundu.

M Çevrimdışı

multimesut

Yeni Üye
3 Ara 2021
6
37
Valla arkadaşlar haklısınız, insan dili yanınca anlıyor. Artık beğendiğim ürün sadece orada var ise, mağazada bakarım, mağazanın internet sitesinden alırım. Bu noktadan sonra direk al sayfası kapandı bendede. Alsaydım internetten hemen iade edecektim. Bizi keriz yerine koyuyorlar. Sen bu ürünü 10.000 e satarken de kazanamıyoruz deyip kar ediyorsun. 8.500 e satarken de. Birde kazanamıyoruz deyip yanında bir Mouse bile hediye etmeyince inan acıdım yazık be dedim :))))

A Adem Helvacı çok haklısınız :) İnsanları internet alışverişine yönlendiren bir video yapmalısınız bence. Mağazada insanlar dolandırılmamalı.

N Çevrimdışı

Nordre

Yeni Üye
1 Ara 2021
24
41
Geçmiş olsun, Vatan Bilgisayardan monitör almıştım, normal çalıştı, bir gün sonra açınca ekranın kırılmış olduğunu fark ettim. O gün çocuklu bir akrabamız bizde kalmıştı. Vatan bilgisayar'a götürünce siz kırdınız dediler, tabii bir şey diyemedim, ne olduğunu bilmiyorum ama 8 ay taksitini ödemek çok zoruma gitmişti...

M Çevrimdışı

multimesut

Yeni Üye
3 Ara 2021
6
37
Geçmiş olsun, Vatan Bilgisayardan monitör almıştım, normal çalıştı, bir gün sonra açınca ekranın kırılmış olduğunu fark ettim. O gün çocuklu bir akrabamız bizde kalmıştı. Vatan bilgisayar'a götürünce siz kırdınız dediler, tabii bir şey diyemedim, ne olduğunu bilmiyorum ama 8 ay taksitini ödemek çok zoruma gitmişti...
Geçmiş olsun, Ben bütün internet alışverişlerimde detaylı video çekerek açıyorum. Kırık çıkar veya içinden salatalık çıkar diye :)

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Valla arkadaşlar haklısınız, insan dili yanınca anlıyor. Artık beğendiğim ürün sadece orada var ise, mağazada bakarım, mağazanın internet sitesinden alırım. Bu noktadan sonra direk al sayfası kapandı bendede. Alsaydım internetten hemen iade edecektim. Bizi keriz yerine koyuyorlar. Sen bu ürünü 10.000 e satarken de kazanamıyoruz deyip kar ediyorsun. 8.500 e satarken de. Birde kazanamıyoruz deyip yanında bir Mouse bile hediye etmeyince inan acıdım yazık be dedim :))))

A Adem Helvacı çok haklısınız :) İnsanları internet alışverişine yönlendiren bir video yapmalısınız bence. Mağazada insanlar dolandırılmamalı.
Ben sırf bu yüzden 2004 den beri intenetten alışveriş yaparım. Hatta ilk alışverişim Siemens cx65 cep telefonu idi. Neler aldım neler.. Hiçte başıma bir iş gelmedi çok şükür..
Fakat görerek almakta ayrı bir konu.. Nette son zamanlar bazı ürünlerde resim farklı size gelen farklı.. Geçen ilk defa Amazondan kılıf siparişi verdim. Fakat resimdeki ile aynı gelmedi. İade oluşturdum. Amazon, ürünü göndermenize gerek yok para iadeniz yapılacaktır dedi. Dedimki helal olsun. İnşallah amazon bozmaz kendini..
Fiyatlar iner çıkar ama en üzücü noktası tecrübesiz eleman satıcının mausu salakça geri çevirmesi olmuş. ?

Son düzenleme:
U Çevrimdışı

uyunusoglu

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben sırf bu yüzden 2004 den beri intenetten alışveriş yaparım. Hatta ilk alışverişim Siemens cx65 cep telefonu idi. Neler aldım neler.. Hiçte başıma bir iş gelmedi çok şükür..
Fakat görerek almakta ayrı bir konu.. Nette son zamanlar bazı ürünlerde resim farklı size gelen farklı.. Geçen ilk defa Amazondan kılıf siparişi verdim. Fakat resimdeki ile aynı gelmedi. İade oluşturdum. Amazon, ürünü göndermenize gerek yok para iadeniz yapılacaktır dedi. Dedimki helal olsun. İnşallah amazon bozmaz kendini..
Fiyatlar iner çıkar ama en üzücü noktası tecrübesiz eleman satıcının mausu salakça geri çevirmesi.. ?

Oda yeni moda oldu evet.

mattik Çevrimdışı

mattik

Aktif Üye
29 Kas 2021
74
40
M multimesut merhabalar
Daha önce yasadigimiz benzer bir konuya benziyor durumunuz.
Arkadaşiniz bilgisayari satin aldi mi?
Acaba yetkli servisi arayip ürünün daha önce serviste "onarim gorup gormedigini" sorabilir misiniz?
Bu denli fiyat indirimlerinde orjinal garanti suresi ile onarim yapilmis urunler satılabiliyor.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt