Vakalar böyle giderse okullar uzaktan eğitim olarak tamamlanır

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Ülkemizde Mart başında başlayan normalleşme ile birlikte vaka sayıları günlük olarak artışa geçmiş ve son olarak 60 bin sınırını aşmıştı.

Vaka sayılarında ki bu artış sonrasında kabine toplantısından yeni kısıtlama kararları geldi ve eğitim alanında bir çok kademede tam zamanlı uzaktan eğitime geçildi.

Şu an alınan güncel kararla birlikte anaokulları, ortaokul 8. ve lise 12. sınıflarda yüz yüze eğitim devam ediyor. Ancak bilindiği gibi yüz yüze eğitim veli isteğine tabi olduğu için zaten okullarda olması gereken öğrenci sayısıda epey az.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Devlet anaokulları da dün itibariyle uzaktan eğitime geçtiler.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
gereksiz normalleşme (sanki normalmişiz gibi) adımları sonucu bugünlere geldik. ne kısıtlamayı doğru düzgün yapabildik, ne normalleşmeyi. her işimiz karışık, kuruşuk.
Daha önce de ifade ettim.

Bende hacı abi gibi bir hayat sürsem, her şeyi geçen Nisan ayında normalleştirirdim, hatta hiç kısıtlama yapmazdım... Çünkü, onların derdi halk değil, koltukları ile cepleri... ?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Uzaktan veya yüz yüze olması pratikte çok da birşey farketmiyor zaten. Yine boş, yine boş.
Dün öğrendim şok oldum.
208 tane üniversite varmış canım ülkemde... Avrupa genelinde de, 130

:durt

Ağzını açtığında bu rakamla övünenlere ne diyebiliriz ki... Ağzının ortasına kürekle vurma hissiyatından başka.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
eğitimde nicelik, niteliğin önüne geçti. üniversite sayısının çok olması değil, az olsa da üniversitelerin nitelikli, kaliteli olması önemlidir. binayı yap, içine ahbap-çavuş akademisyen doldur, ile eğitimde başarılı olamazsın.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Önceleri yapılan hizmetlere bak diyen vatandaşlar, konu tam kapanma olunca "ekonomimiz o kadar güçlü değil" diyor.
Bir karar verseler iyi olacak. :kiskis
Mart ayında ekonomi ile övünürken hacı abi, buzdolabından girmiş, her evde neredeyse iki araba var'a gelmişti... İşler kötüye gittiğini hissedince Eylül ayında "her evde iki araba var, el insaf bu israfa girer" demişti...

6 ay içinde böyle "R" olmaz ama bizde mümkün. terör örgütüyle aynı yatağa girerken sorun yoktu, hamile kalınca bastılar yaygarayı... :slap

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Eğer sosyal medyada dönen hesap doğru ise, şu meşhur 128 Milyay Dolay Buhar olup gitmeseydi ülkede kişi başına 12.000 Türk Lirası düştüğü, 4 kişilik ortalama bir aileye 48.000tl denk geldiği, bu para ile aylarca rahatça TAM KAPANMA yapılabileceği belirtiliyor ama malum bu sosyal medyada yalancı ve abartıcı çok o yüzden itibar etmiyoruz.

Sahi ya, ortada bir ''128 Milyar dolar nerede?'' furyası esip duruyor, ben stüdyoma kapandım ve millete teknoloji videoları çekecem diye gündemden uzak kalmışım, nedir ki bu konu acaba? :alala

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Nedir ki bu konu acaba? :alala
Yedikleri içtikleri, peşkeş çektikleri meblağın müttefikimiz, her daim "arkamızda duran" ameriganın para birimi cinsinden ifade edilmiş tutarı hocam...

Tıpkı;

Kanuni'den sonra başa gelen hemen hemen tüm ülke yöneticilerinin, halkın parasını halka rağmen yediği gibi... :alsana

O dönemlerden bu güne hesap etsek buhar olan akçeleri, herhalde tüm dünya bizim olurdu. ?

Özetle;

Bu coğrafyadan bir cacık olmaz.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Eğer sosyal medyada dönen hesap doğru ise, şu meşhur 128 Milyay Dolay Buhar olup gitmeseydi ülkede kişi başına 12.000 Türk Lirası düştüğü, 4 kişilik ortalama bir aileye 48.000tl denk geldiği, bu para ile aylarca rahatça TAM KAPANMA yapılabileceği belirtiliyor ama malum bu sosyal medyada yalancı ve abartıcı çok o yüzden itibar etmiyoruz.

Sahi ya, ortada bir ''128 Milyar dolar nerede?'' furyası esip duruyor, ben stüdyoma kapandım ve millete teknoloji videoları çekecem diye gündemden uzak kalmışım, nedir ki bu konu acaba? :alala
Hoca belli ki duyduğun, bildiğin bir şeyler var paylaş, Merkez bankasın da bile bilinen hiç o kadar döviz para yoktu, sadece halkın 204 milyar dolar bankalarda var bilinen. Millet zaten olmayan (dijital) parananın içine dalmışken bunu söyleyenler ne olduğunu da biliyor olmalı, açıklanmasını beklemek vatandaşın hakkı. Sorunun muhatabı açıklamıyorsa, soruyu soran açıklamalı vatandaşı her ikisinin de keriz yerine koymaya hakları yok.

Merkez bankası açıklamış soruyu ama halk diliyle anlayan beri gelsin tercüme etsin.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Hoca belli ki duyduğun, bildiğin bir şeyler var paylaş, Merkez bankasın da bile bilinen hiç o kadar döviz para yoktu, sadece halkın 204 milyar dolar bankalarda var bilinen. Millet zaten olmayan (dijital) parananın içine dalmışken bunu söyleyenler ne olduğunu da biliyor olmalı, açıklanmasını beklemek vatandaşın hakkı. Sorunun muhatabı açıklamıyorsa, soruyu soran açıklamalı vatandaşı her ikisinin de keriz yerine koymaya hakları yok.

Merkez bankası açıklamış soruyu ama halk diliyle anlayan beri gelsin tercüme etsin.

Bir çok kişi bir çok gerçekleri biliyor... Fakat, gidişatı değiştiremiyor...

Çoğu kimse şu soruyu soramıyor.

Bu coğrafya, bin yıllardır çok iyi yönetildiyse, ben neden bu yoksulluğu (maddi-manevi) çekiyorum??

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt