Uyku Modu Hakkında

KOSOVALI Çevrimdışı

KOSOVALI

Aktif Üye
11 Ocak 2018
119
İyi geceler herkese. Şimdi bizde Sanyo marka bir klima var ne zaman taktırdık bilmiyom. Bu yaz bunun kumandasını yere düşürünce bozuldu hemen, çok nazlıymış bunun kumandalar hemen bozulur kırılırmış böyle şeylere. Neyse aldığımız klimacı da tamir etmeye çalıştı edemedi, ayrıca çok nadide bir kumandaymış bu çok zor bulunurmuş ayrıca biraz pahalıymış neyse buldu hine de klimacı bu kumandayı aldık bizde nerelerden geldiyse 2-3 hafta bekletti bizi. 50 60 lira falandı galiba yeni gelen kumanda aldık bizde aldıkda uyku modunun tuşu yok! Uyku modu tuşunun olduğu yer boş! Bak sen şu işe kim neden yaptıysa artık neden boş bırakmış orayı anlamış değilim. Bildiğin gereksiz boşluk koymuşlar oraya foto da atıcam. Uyku moduda şöyle işe yarıyordu yazları sıcak oluyor gece baya uyutmuyor sıcaktan burada, balkonda yatıyom hine uyuyamıyom o derece, bizde uyku modunu açar ailecek odada yatardık koltukta kanepede yer falan iyi oluyordu hafif serin baya iyiydi ama uyku modsuzda da üşüyorduk, yükseğe alıyoz hine üşütüyodu nasıl bir klimaysa artık illa uyku moduna alıcan başka türlü uyuyamıyon. Benim merak ettiğimde bu uyku modunu üstünden açmanın bi yolu var mı klimanın üstünden onu merak ettim. Başka yollara da açığım ayıca. :ok: Tekrardan iyi geceler dilerim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Yatmadan Once Klımanızın Fan Hızını En Düsüge Alıp Deneyın Bırde

Sadece Sogutma Amaclı Dıyorum Bunu, Isıtmada En Dusuk Fana Alınması Onerılmez... :ok:

KOSOVALI Çevrimdışı

KOSOVALI

Aktif Üye
11 Ocak 2018
119
Öyle denedim hine fazla üfürüyordu soğuğu. Olmadı kullanmayız öyle artık yapacak bir şey yok.  :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
clearidas' Alıntı:
Konuya başka yerden giriyorum ama neden önerilmez ben alıyorum :)

Isinan Hava Yukselir Bildigin Uzere
Zemine Dogru Isiyi Ulastiramazsin Dusuk Fanda

Buna Paralel Olarak Tuketim Fark Edelir Sekilde Artacaktir
Hava Debisinin Azligi Nedeniyle
Klimanin Üflediği Hava Geri Donmeyecegi icin
Surekli Yuksek Frenkansta Calisacaktir

Onceki Sene Gree Uretimi Olan Tum Cihazlar
Dusuk Fanda Kullanimda H5 Hatasi Veriyordu

Cihaz Sisip Kendini Korumaya Aliyordu

Vehasil Isitmada En Dusuk Fanda Kullanim Dogru Degil
Orta yada Yüksek Tercih Edilmeli

Sogutmada istediğin kademede kullanabilirsin
Ama
Su bir gercek dusuk fan herzaman tuketimi arttirir...

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Sota' Alıntı:
clearidas' Alıntı:
Konuya başka yerden giriyorum ama neden önerilmez ben alıyorum :)

Isinan Hava Yukselir Bildigin Uzere
Zemine Dogru Isiyi Ulastiramazsin Dusuk Fanda

Buna Paralel Olarak Tuketim Fark Edelir Sekilde Artacaktir
Hava Debisinin Azligi Nedeniyle
Klimanin Üflediği Hava Geri Donmeyecegi icin
Surekli Yuksek Frenkansta Calisacaktir

Onceki Sene Gree Uretimi Olan Tum Cihazlar
Dusuk Fanda Kullanimda H5 Hatasi Veriyordu

Cihaz Sisip Kendini Korumaya Aliyordu

Vehasil Isitmada En Dusuk Fanda Kullanim Dogru Degil
Orta yada Yüksek Tercih Edilmeli

Sogutmada istediğin kademede kullanabilirsin
Ama
Su bir gercek dusuk fan herzaman tuketimi arttirir...
Bende aklimca tasarruf için düşük fan yapıyorum valla alırım en yükseğe hamam gibi otururum  :krokop:

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Ben uyku modu . düşük fan hızı hepsini denedim . Gece uyurken hepsi üşütüyor en güzeli vucüduna uygun dereceyi bulup klimayı otomatiğe alacaksın ben her yaz 26 ya sabitlerim hiç hasta olma yada üşütme gibi bir durum söz konusu olmadı yıllardır

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
KOSOVALI KOSOVALI merhaba. Öncelikle geçmiş olsun.
Önceki klima duruyorsa o tuşu oradan oraya aktarmayı deneyebiliriz.:kiskis

Kumandanın fotosunu atabilir misiniz?

KOSOVALI Çevrimdışı

KOSOVALI

Aktif Üye
11 Ocak 2018
119
Sağolun Umut hocam, klima duruyor. :kiskis Fotosunu ise eve geçince atarım sıcaktan ötürü evde kalmıyoruz artık dayanılmıyor şehrin sıcağına. Umut Barış Umut Barış

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Ben uyku modu . düşük fan hızı hepsini denedim . Gece uyurken hepsi üşütüyor en güzeli vucüduna uygun dereceyi bulup klimayı otomatiğe alacaksın ben her yaz 26 ya sabitlerim hiç hasta olma yada üşütme gibi bir durum söz konusu olmadı yıllardır

Ben de gece modu kullanmam, hava durumuna göre 27-28 lerde kullanırım.. Kumanda üstünde bir timer var ama ne amaçla kullanılır hiç denemedim.. (marka dd cool-line 18.000 btu) klasik tip, inverter değil..

T Çevrimdışı
8 May 2019
48
34
Uyku modu şudur

Cihaz fanı kısar. Ses azalir. Uflenen derece değismez. On of cihazlardan bahsediyorum. Havayi yavas üfler buda size direk gelmesini engeller. Bu yüzden üşümezsiniz. Üzerinden yapamazsiniz akıllı kumanda alırsanız o şekilde işiniz çözülür büyük ihtimalle

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri