üyelik silme talebi

• Konbuyu başlatan ysrccc
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yalın Hayat..

2015 yılındaki Vestelden istifa sürecimde Allahtan tek dileğim bu olmuştu zira insanoğlu kendisinden o derece bıktırmıştı. Telefon sesi duymayacağım, İNSAN YÜZÜ GÖRMEYECEĞİM, kimse ile muhatap olmayacağım bir dağ başında, saygı duyduğum doğanın kuralları doğrultusunda yaşamak, derdimi ekmeğe katık edip toprak ile uğraşmaktı tek dileğim.

Şu an yaşadığım köy yerine taşınmamın başlıca nedeni bu olmuştur ve her ne kadar dağ başı istesem de eşimin korkusu nedeniyle en azından dağ olmasa da bari bir köyde yaşayalım istedim ve hiç kimseyi tanımadığım, hiç kimsenin beni tanımadığı bir yerde yaşamayı tercih ettim.

Fakat insan karakteri öyle bir garip ki FAYDALI OLABİLMEK gibi bir dürtü var içimde sürekli. Bana göre bu da psikolojik bir bozukluk ve önüne geçemiyorsunuz.

Dağ başı olsun, insandan uzak olsun, telefon bile çalmasın diye çıktığım yolda bu gün içinde bulunduğum duruma bakaranız, hayaller ile gerçekler bu hayatta ne yazık ki örtüşmüyor.

Konu sahibini anlıyorum, Ayrıca nezaket ölçüsündeki yaklaşımından dolayı da hem tebrik hem de teşekkür ediyorum kendisine. Kararına saygımız sonsuz, çocuğunun da gönlünü alması dileklerimle o konuyu kapatıyoruz.

İlaç konusu ise bana göre tamamen ticarete dökülmüş bir SAVAŞ konusudur.

Bakmayın siz tv lerde insanlara dayatılan ve adı haber ancak içi bomboş konuşma metinlerine, savaş çığırtkanlıklarına. 20 inci Yüzyılın başından beri ve hatta irdelesek çoook eski tarihlerden beri bu İLAÇ denen illet aslında zaten sürekli devam eden bir savaştır insanoğlu arasında.

Çok çok ileri seviyeye gitmediği, başımı duvara vuracak kadar olmadığı sürece baş ağrısı için dahi ilaç kullanmam. Takıntı değil benimkisi, sadece eğer imkan var ise doğal yollardan, mesela tavsiye edildiği üzere bir ağrıkesici yerine 10 kiraz yemek, Talcid yutmak yerine Süt içmek gibi kendi yöntemlerimi geliştirdim yıllarca.

Mecbur değilsem, ölüm sancısı gibi dert çekmiyorsam ne doktora ne de hastaneye gitmem zira sağlık sektörüne güvenim, itimadım yok.

Hayatımda toplasanız sanırım 3 kere doktora gitmişimdir, birisinde 90 lı yıllarda ya nezaret ya da cezaevindeki pis koşullar nedeniyle kaptığım paratifo hastalığı, birisinde çok şiddetli karın ağrısı nedeniyle gittiğimde 2016 da koyulan safra taşı teşhisi (ki sonradan o olmadığı ortaya çıktı ve ne olduğu halen bilinmiyor) 3 üncüyü ya hatırlamıyorum ya da demek ki gitmemişim yani o derece :)

Rabbim hiç kimseyi sağlığı ile sınamasın, hiş kimseyi hastane kapılarında bekletmesin, derdine derman aratmasın.

Hele ki yeni dünya düzenine ayak uydurup da hastalık gibi ciddi ve hayati bir konuyu artık SAĞLIK TURİZMİ adı altında TAMAMEN ticarete döken bu zihniyete mümkünse hiç bir şekilde işim düşmesin.

Sağlık bakanının hastane, Eğitim bakanının özel okul sahibi olduğu ülkede mümkünse ikisine de işim düşmesin :ok

Mecbur değilseniz ilaç kullanmayın, Başınız ağrıyor ise gidin sessiz bir ortamda biraz kafanızı dinleyin, uyumaya çalışın. Mideniz yanıyorsa doğal yollardan bunu halledecek kekik gibi mucizelerimizi deneyin vs vs

İlaç denen illet hem ülke ekonomisine dert, hem de belli bir kesime rant demektir unutmayın.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
anksiyeteden ziyade okb de var.bende okb liyim takıntılıyımdır. kafandaki meseleyle sürekli mücadele edersin sonuca ulaşırsın. ama acabalar oldumu bu mücadele yeniden başlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri