Uydu sorunu help !

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
545
55
Sorun kaynağı çözüldü. TV terzi işyerinde bulunuyor. Buharlı ütünün buhar düğmesine basıldığı an görüntü git gel yapıyor. Ütü ve TV iki ayrı üçlü priz ile aynı prize takılı.. Aynı priz üzerinden voltaj kaynaklı sanırım...
Bildiğim kadarıyla terzi ütüleri 3000Volt ile çalışıyor. İlk çalıştırmada çok yüksek akım çektiği için TV açıkken aniden git-gel yapabilir.
Örneğin bizim mutfakta da TV açıkken, ocağın çakmağını çaktığımız zaman TV gidip yeniden geliyor. Bu da yüksek akımdan meydana geliyor diye düşünüyorum. Siz sorunu belki şöyle de çözebilirsiniz: Ütü ile kullanılan üçlü fiş ile TV'ye giden elektrikleri ayırırsanız sorun kalmaz diye tahmin ediyorum.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ohhh,hadi sevindim, demek sadece çanak-kablo-lnb değil ayrıca prizlere de bakmak gerekiyormuş sevgili tkartal,öğrenmiş oldum sayende :)
Evet ilginç gerçekten..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bildiğim kadarıyla terzi ütüleri 3000Volt ile çalışıyor. İlk çalıştırmada çok yüksek akım çektiği için TV açıkken aniden git-gel yapabilir.
Örneğin bizim mutfakta da TV açıkken, ocağın çakmağını çaktığımız zaman TV gidip yeniden geliyor. Bu da yüksek akımdan meydana geliyor diye düşünüyorum. Siz sorunu belki şöyle de çözebilirsiniz: Ütü ile kullanılan üçlü fiş ile TV'ye giden elektrikleri ayırırsanız sorun kalmaz diye tahmin ediyorum.
Farklı bir priz denedim onda da yaptı. Galiba aynı sigortaya gidiyor. Bir priz daha var onu denicem. Birde buhar düğmesine peşpeşe iki defa basınca yapıyor. Yüklü geliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri