Uydu sinyal yükseltici

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Sinyal seviyesini %5 yükselttiğini okumuştum bir forumda.. Next in bir ürünüydü yanılmıyorsam..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kablo bağlantıları kontrol edildi mi? Kablo ile ucundaki kollektör iyi bağlanmamış olabilir.
Onun haricinde santralde boş port varsa, kablonuzu başka bir porta da takmayı deneyebilirsiniz.
Onun haricinde havalandırma gibi yerden kablolar veriliyorsa, dairenize gelen kabloyu daha kaliteli bir alternatif ile değiştirebilirsiniz.

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
Sinyal yükseltici iyi ayarlanmalı işe yarar fakat daha kötüde yapabilir

zyadas Çevrimdışı

zyadas 

Aktif Üye
4 Tem 2019
55
Ben kullanıyorum, sinyal yükselmiş gibi görünüyor ama kırılma olan kanallarda bir değişiklik olmuyor yani sanal olarak yükselttiği doğrudur.

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Aynı sorun bendede vardı bu yükseltici denilen şeyi deneyip getireyim diyerek ödünç aldım ve hiçbir faydasını göremeyip iade ettim.
Sorun apartmandaki dağıtıcı/santral değiştikten sonra düzeldi

M Çevrimdışı

metin1975 

Aktif Üye
15 Nis 2019
131
48
Tamamen aldatıcı diye bilirim, kesinlikle paranızı sokağa atmayın. Onun yerine sisteminizi kontrol edin LNB ve çanak ayarında kayma varsa ona bakın veya bir ustaya baktırın, oda çözüm olmazsa kaliteli bir LNB alın derim.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
kablonun size yakın ucunda sinyal seviye ve kalitesi zaten düşmüş ve bozulmuş durumda. Yükseltseniz ne olacak ki? Bu aletin işe yaraması için sinyalin daha yüksek ve kaliteli olduğu bir yere, yani diğer uca yakın konulması lazım.

Bu durumda bile pek verim alınacağını sanmıyorum. Kaliteli eksiz kablo ve ekipman ile zayıflamayı azaltmak daha uygun bir çözümdür bence.

M Çevrimdışı

metin1975 

Aktif Üye
15 Nis 2019
131
48
Ayrıca şunu deneye bilirsiniz
Merkezi sistemden gelen kabloyu ev içine tüm odalar dağıtım yapan Multiswitch varsa onu devreden çıkartıp hangi o da da izliyorsanız ona direk bağlantı yapın veya birde birden fazla tv fişi takılıysa solan veya oturma odası diyelim izlenmediğiniz yerdeki cihazın kablosunu çıkartarak bir deneyin. Merkezi sistemlerde bazen böyle sinyal düşmeleri olmaktadır.

byhasibo Çevrimdışı

byhasibo 

Aktif Üye
18 Kas 2019
128
35
Arkadaşlar vestel 58ud8200 model tv de Azerspace uydusundan sinyal alamıyorum neden acaba 11175 ve 11135 frekanslarında %0 11095 frekansında %30 sinyal geliyor ama farklı bir uyduda bu sinyaller %100 e yakın sorun nedir acaba ? ?

M Çevrimdışı

metin1975 

Aktif Üye
15 Nis 2019
131
48
Olasılıklar her zamanki gibi ilk başta çanak ayarı ve ekipman kontrolü olmalı bunlardan eminim diyorsanız başka bir uydu alıcı ile deneyin derim . Benim şahsi düşüncem çanak ayarı, ayrıca başka uydularda %100 demişsiniz aynı çanakla mı denediniz ? motorlu siteminiz mi var ? LNB açısını kontrol edin bunlara da bir açıklık getirirseniz iyi olur Türksat ta göre daha doğu yönüne çevrik olmalı saat 55 geçe yönüne yakın olmalı

byhasibo Çevrimdışı

byhasibo 

Aktif Üye
18 Kas 2019
128
35
Diseq arızalı idi demişimini yaptım sorun çözüldü teşekkür ederim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt