Uydu alıcı şifre kırarmı ? Kıramazmı ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Kıran zaten uydu alıcısı değil,içindeki emu(emülatör) dediğimiz (eskiden öyle denirdi) yazılıma anahtarları verirsen çözer,bir nevi karşı cihazı (tarafı) kandırmak gibi yani, işin aslı anahtarlar olmadan bir işe yaramaz cihaz,diğer sistemlerde aynı yöntemle çalışır ,mesela xxxcam misali,tek farkı onlar bir web üzerinden alırlar anahtar dediğimiz dizileri (diyeyim).Gerçi ben çok anlamam bu işlerden ,benim tahminim bu yöndedir :)

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kıran zaten uydu alıcısı değil,içindeki emu(emülatör) dediğimiz (eskiden öyle denirdi) yazılıma anahtarları verirsen çözer,bir nevi karşı cihazı (tarafı) kandırmak gibi yani, işin aslı anahtarlar olmadan bir işe yaramaz cihaz,diğer sistemlerde aynı yöntemle çalışır ,mesela xxxcam misali,tek farkı onlar bir web üzerinden alırlar anahtar dediğimiz dizileri (diyeyim).Gerçi ben çok anlamam bu işlerden ,benim tahminim bu yöndedir :)
usta, kim ne biliyorsa dinlemeye hazırım, A Alperentoy arkadaş dinle dedi, dinliyorum ,kendisinin derin ve büyük bilğisini ve görüşlerini yazarsa onu da dinlemek isterim, buyursun anlatsın :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
usta, kim ne biliyorsa dinlemeye hazırım, A Alperentoy arkadaş dinle dedi, dinliyorum ,kendisinin derin ve büyük bilğisini ve görüşlerini yazarsa onu da dinlemek isterim, buyursun anlatsın :ok
Aynı işlemciyi kullanan 2 cihaz ,birisi powerleri ,hani nasıl desem bilemedim "tamam" diyor ,diğeri yok arkadaş ben anlamam diyor ,neden ,çünkü yazılımında power emü yok, peki neden cihazları dönüştürüyoruz ,çünkü aynı işlemciyi kullanan markaların sırf fazladan para ödemek istememesinden kaynaklı vurdum duymazlıklarını kapatmak için :)
Dedim ya ,çok anladığım bir konu değil ,ordan-burdan duyumlarla yazıyorum diyeyim :)

M Çevrimdışı
18 Kas 2020
727
43
videodaki bilgi tamamen yanlıştır sistem epeydir vardı zaten bir siteye bağlandığı doğru ama sitede php sistemi içine entekre edelen kod çözücü mevcuttur
ilgili video pid chanel id vs tüm bilgileri site arası alışveriş yapmaktadır bu kodlara göre online decrypty etmektedir elimde bazı kanallara ait örnekleri mevcuttur yani videoyu kim çekmişse bilip bilmeden hatalı bilgiler vermektedir

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
videodaki bilgi tamamen yanlıştır sistem epeydir vardı zaten bir siteye bağlandığı doğru ama sitede php sistemi içine entekre edelen kod çözücü mevcuttur
ilgili video pid chanel id vs tüm bilgileri site arası alışveriş yapmaktadır bu kodlara göre online decrypty etmektedir elimde bazı kanallara ait örnekleri mevcuttur yani videoyu kim çekmişse bilip bilmeden hatalı bilgiler vermektedir
Hımm, bende duyumlarımda haklı çıktım yani sevgili memoli :)

M Çevrimdışı
18 Kas 2020
727
43
dostum bu sistem çok populer ama çalışma mantığını kimse bilmiyor yani senin benim veya başkaları gibi sistem başında bekleyen birisi yoktur
online kod çözücü bir sistemdir kodu saniyeler içinde çözer uydu alıcısına download eder böylelikle yayınlar izlenir

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
dostum bu sistem çok populer ama çalışma mantığını kimse bilmiyor yani senin benim veya başkaları gibi sistem başında bekleyen birisi yoktur
online kod çözücü bir sistemdir kodu saniyeler içinde çözer uydu alıcısına download eder böylelikle yayınlar izlenir
İşte bu yüzden "emu" deniliyor ,kullanıcı bilmez,yani emülatöre anahtarları girdiğinde emu kart gibi davranıyor ve karşı tarafı(yayıncıyı) bir anlamda kandırıyor :)
Senin dediğin sanırım sharing (paylaşım) ,tıpkı xxxcam gibi v.s :ok

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,652
59
elbetteki tüm cihazlar şifre kıramaz bu cihazın donanımıyla vede yazılımıyla alakalı bir konu memoli ustamız yakın geçmişteki ancak firmaların destek vermediği cihazlar ile alakalı yazılımlar yapmaktatır kendisine teşekkür ediyorum vede memoli ustamız gibi nice yazılım ustalarımız var ancak yine haklarını alamadıkları içindir,ki bu tip cihazlarla uğraşmıyorlar öyle cihazlar satıyorlarki allayıp pullayıp ancak bir bakıyorsunuzki 1,2 yıl içinde cihaz adeta çöp olmuş çok ileri teknoloji cihazlarda var işte bunlar,a hem iptv hemde Cccam,oscam vesaire yüklenerek aynı anda kullanılabiliyor fakat bu cihazlar tr,de aşırı pahalı fiatları uçmuş durumda bu cihazların yaptığını yeni mini cihazlarda yapıyor ancak bunlarında ya donanımları yetmiyor yada destek verilmiyor neden çünkü firmalar cihaz satıp para kazanacak bir çok cihaz çeşitli donanımla çıkarılıyor aynı marka bir çok çeşit çıkarıyor seçenek sunuyor en iyisi bu para diyor fakat bir bakıyorsun en fazla 3 yıl sonra desteği kesmiş bu benim başıma çok geldi hep iyi cihazları almaya gayret gösterdim ama ne yazıkki başa çıkacak gibi değil bundan sonra hem basit ve stabil çalışan cihazları tercih ediyorum teknoloji ilerliyor fakat bizler haklarımızı savunamıyoruz bu telefonda,da televizyonda elektronik ürünlerin bir çoğunda var. sonuç olarak yeterki yapmak istesinler her türlü yayın açılır bu firmaların ve ustaların isteğine bağlı saygılarımla.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
elbetteki tüm cihazlar şifre kıramaz bu cihazın donanımıyla vede yazılımıyla alakalı bir konu memoli ustamız yakın geçmişteki ancak firmaların destek vermediği cihazlar ile alakalı yazılımlar yapmaktatır kendisine teşekkür ediyorum vede memoli ustamız gibi nice yazılım ustalarımız var ancak yine haklarını alamadıkları içindir,ki bu tip cihazlarla uğraşmıyorlar öyle cihazlar satıyorlarki allayıp pullayıp ancak bir bakıyorsunuzki 1,2 yıl içinde cihaz adeta çöp olmuş çok ileri teknoloji cihazlarda var işte bunlar,a hem iptv hemde Cccam,oscam vesaire yüklenerek aynı anda kullanılabiliyor fakat bu cihazlar tr,de aşırı pahalı fiatları uçmuş durumda bu cihazların yaptığını yeni mini cihazlarda yapıyor ancak bunlarında ya donanımları yetmiyor yada destek verilmiyor neden çünkü firmalar cihaz satıp para kazanacak bir çok cihaz çeşitli donanımla çıkarılıyor aynı marka bir çok çeşit çıkarıyor seçenek sunuyor en iyisi bu para diyor fakat bir bakıyorsun en fazla 3 yıl sonra desteği kesmiş bu benim başıma çok geldi hep iyi cihazları almaya gayret gösterdim ama ne yazıkki başa çıkacak gibi değil bundan sonra hem basit ve stabil çalışan cihazları tercih ediyorum teknoloji ilerliyor fakat bizler haklarımızı savunamıyoruz bu telefonda,da televizyonda elektronik ürünlerin bir çoğunda var. sonuç olarak yeterki yapmak istesinler her türlü yayın açılır bu firmaların ve ustaların isteğine bağlı saygılarımla.
Şifre kıran cihaz değil,içindeki yazılımdır,,hatta o da yetmez emu gömmek gerekir ,açık kaynak olunca,biraz da anlıyorsa ,elbette yazılım yapar ,ki kaynak kodlar önemli, tabii bir de kişinin tabiri caizse "deli "olması ,yani "deli" deki kastım anlaşılmıştır umarım :) ,benim gibi diyeyim ki anlaşılsın ,ver eline,kurcalayıp dursun :kiskis
Yoksa her "ben şundan anlıyorum" diyenin yapacağını sanmıyorum ,zamanında çöp olan binlerce cihaz var ,yani her cihaz adam olmuyor maalesef ,örnek korax v4, ancak tabii başka markaya dönerse belki :)

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
şöyle birşey anlatayım, cihaza otomatik biss şifre özelliği olan bir yazılım yükledim ve test etmeye başladım, Türksat'da bulunan biss şifreli kanalları açtı evet, sadece 1 tanesi hariç , kanal üzerinde baya bekledim yok kardeşim açmıyor, kanal yayınımı sorunlu diye düşündüm ,kanalı kayıt ettim ve şifreyi kırmak için x bir yazılımla işlemi başlattım ve bir süre sonra hop şifre elimde, şifreyi girdim aha yayın açıldı, eyer şifreyi online deşifre edebilseydi ederdi demekki bilinen bir şifreyi cihaza ekliyor ama deşifre edilmemiş bir şifre varsa işe yaramıyor :fiskos
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

videodaki bilği tamamen doğrudur, nedenmi ? anlatılan arka plandaki işlem değilki, adam nediyor cihaz kendi biss şifreyi kıramaz diyor doğrumu doğru, internet bağlantısı yoksa zaten veriyi çekemez, hadi internet var veriyi çekti deşifre edilmemiş bir şifreyide zaten açamıyor yukarda bahsettiğim yazımda anlatım, olayın özünde uydu alıcının bis şifreyi kıramayacağı anlatılıyor, zaten kıramaz , bence doğru , olaya nerden baktığına bağlı, cihaz bilinmeyen bir şifreyi kırabiliyormu hayır eeee:ciks

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt