Ütü tavsiyesi

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
35
Arkadaşlar ütü yapmasını bilmiyorum ama mecburen öğrenip kullanmak zorundayım.özellıkle tshirt ve pamuk keten tarzı pantolonları ütülemek için
ütü masasıyla beraber almayı düşünüyorum.şöyle kullanımı basit uygun fiyata tavsiyelerinizi bekliyorum

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Bim ve A101 aktuelleri takip edin.

uygun fiyatli urunler siksik geliyor.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
İyi bir şey olsun dersen Philips ve Tefal tavsiye ederim. Ortalama bir şey için Arzum işini görür.

Gök Kurt Çevrimdışı

Gök Kurt 

Aktif Üye
9 Eki 2018
129
Komik ama 1 haftalık araştırma sonucunda aldım. Garibanlık yapacak bir şey yok.

Screenshot_2019-05-17-23-35-55-352_com.pttem.epttavm.png

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
35
Bim ve A101 aktuelleri takip edin.

uygun fiyatli urunler siksik geliyor.
ütü makınesi olmasada masasını n11,gg gibi sitelerden almayı düşünüyorum.çünkü taşımak için aracım yok.kargonun direk adresıme getırmesını istiyorum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İyi bir şey olsun dersen Philips ve Tefal tavsiye ederim. Ortalama bir şey için Arzum işini görür.
aynen ortalama bireşy olsun istiyorum.tabi aralarında fark nedır bılmıyorum.kullanması kolay olsun ve uzun süre dayanıklı olsun yeter.

Komik ama 1 haftalık araştırma sonucunda aldım. Garibanlık yapacak bir şey yok.

Screenshot_2019-05-17-23-35-55-352_com.pttem.epttavm.png
bunun neresi garıbanlık.209 tl de çok ucuz değil :)

Gök Kurt Çevrimdışı

Gök Kurt 

Aktif Üye
9 Eki 2018
129
ütü makınesi olmasada masasını n11,gg gibi sitelerden almayı düşünüyorum.çünkü taşımak için aracım yok.kargonun direk adresıme getırmesını istiyorum

aynen ortalama bireşy olsun istiyorum.tabi aralarında fark nedır bılmıyorum.kullanması kolay olsun ve uzun süre dayanıklı olsun yeter.

bunun neresi garıbanlık.209 tl de çok ucuz değil :)
Kullanılabilecek en ucuz ütü malesef o. Daha önce 250 tl ye almış oldugum Philips azur 600 tl olmuş. 150 tl nin altina inerseniz başınız dertten kurtulmaz.

diner06 Çevrimdışı

diner06

Yeni Üye
18 Ara 2018
28
23

Ben annem bunu aldım 100 liraya fiyat yükselmiş 120 lira olmuş.Ama annem kullandı memnun kablosu esnek yapmışlar dizayn felan gözüme güzel gözükdü ürün f/p ürünü bütçeye göre alınabilir bir bakın derim.

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
35
Kullanılabilecek en ucuz ütü malesef o. Daha önce 250 tl ye almış oldugum Philips azur 600 tl olmuş. 150 tl nin altina inerseniz başınız dertten kurtulmaz.
tefal ütülere baktım 600 t l den aşağıya yok

Ben annem bunu aldım 100 liraya fiyat yükselmiş 120 lira olmuş.Ama annem kullandı memnun kablosu esnek yapmışlar dizayn felan gözüme güzel gözükdü ürün f/p ürünü bütçeye göre alınabilir bir bakın derim.
fiyatı bayağa uygunmuş.daha önce bizımkılerın kullandığı eski ütüyü kullanacaktım su doldurdum baktım alt tarafından sızıyor.markası beko
ama anneniz profesyonel olabilir.ben acemiyim bununla ütü yapmayı becerebilirmiyim :)yani ütü yapacağım çamaşırlara zarar vermeyecek ve hemen ütü yapabilecek birşey arıyorum.birde ütü yaparken ütü bezı kullanmak şart mı?sağlam ütü masasıda önerirseniz memnun olurum.yani iki günde kırılmasını istemıyorum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
... ben acemiyim bununla ütü yapmayı becerebilirmiyim :)yani ütü yapacağım çamaşırlara zarar vermeyecek ve hemen ütü yapabilecek birşey arıyorum.birde ütü yaparken ütü bezı kullanmak şart mı?sağlam ütü masasıda önerirseniz memnun olurum.yani iki günde kırılmasını istemıyorum
Emekli kurutemizlemeci olarak cevap veriyorum :)
400-800 tlye ben şahsen ütü almam,sonuçta elimle üstten tutup,suyunu koyup ileri-geri götürüp duruyorum,otomatik gitmiyor yani :) Arzumda seramik tabanlıymış ,naylon karışımı fazla kumaşta her ütü kumaşı parlatır,tefalde parlatır, kefalde :) <-- esprili olsun istedim sadece
Buharsız durumda kullandığında ısı ayarını yüksek ayarlarsan kumaşı her türlü "saratırsın" ,o leke de çıkmaz,ütü yaparken bir yerde uzun tutmayacaksın ki yine kumaş sararmasın,ilk yazdığım gibi gezdirip duracaksın ,tabii bu arada yıkarken de kumaşın etiketine dikkat edeceksin, yazdığı derecenin üzerinde yıkarsan değil tefal ,kefal olsa düzeltemezsin :)
Sağlam ütü masası olarak metal olanı seç,profili iyi olmalı ,gerçi üzerine çıkıp oturulmayacak ama sağlam olursa yıllarca kullanırsın,masayı aldığında üzerinde ince bir bezle gelir,bir koltukçuya gidip 5-7 mm sünger kestirip üzerine döşe ki, ütü makinası kumaşı daha iyi tutsun ,(sonuçta o da basit bir makina)
Ütüyle işin bittiğinde ütü masasına sertçe koyma ki içindeki rezistansı kopmasın,er ne kadar içi kaplı olsa da mutlaka kopar ,iyi markaya bakmaz, kötü marka gibi elinde kalır ütü,tabanı birleşik olduğundan yeni ütü alman daha mantıklı olur bu durumda,ayrıca işin bittiğinde de içinde su varsa mutlaka boşalt ki kısa zamanda içi kireç dolmasın,
Bu arada herkes sormadan yazayım,evde ütüyü ben yapmıyorum ,hanım yapar,ben bazı kumaşlarda "fikrimi" söylerim sadece :)

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
35
400-800 tlye ben şahsen ütü almam,sonuçta elimle üstten tutup,suyunu koyup ileri-geri götürüp duruyorum,otomatik gitmiyor yani :) Arzumda seramik tabanlıymış ,naylon karışımı fazla kumaşta her ütü kumaşı parlatır,tefalde parlatır, kefalde :) <-- esprili olsun istedim sadece
Buharsız durumda kullandığında ısı ayarını yüksek ayarlarsan kumaşı her türlü "saratırsın" ,o leke de çıkmaz,ütü yaparken bir yerde uzun tutmayacaksın ki yine kumaş sararmasın,ilk yazdığım gibi gezdirip duracaksın ,tabii bu arada yıkarken de kumaşın etiketine dikkat edeceksin, yazdığı derecenin üzerinde yıkarsan değil tefal ,kefal olsa düzeltemezsin :)
Sağlam ütü masası olarak metal olanı seç,profili iyi olmalı ,gerçi üzerine çıkıp oturulmayacak ama sağlam olursa yıllarca kullanırsın,masayı aldığında üzerinde ince bir bezle gelir,bir koltukçuya gidip 5-7 mm sünger kestirip üzerine döşe ki, ütü makinası kumaşı daha iyi tutsun ,(sonuçta o da basit bir makina)
Ütüyle işin bittiğinde ütü masasına sertçe koyma ki içindeki rezistansı kopmasın,er ne kadar içi kaplı olsa da mutlaka kopar ,iyi markaya bakmaz, kötü marka gibi elinde kalır ütü,tabanı birleşik olduğundan yeni ütü alman daha mantıklı olur bu durumda,ayrıca işin bittiğinde de içinde su varsa mutlaka boşalt ki kısa zamanda içi kireç dolmasın,
Bu arada herkes sormadan yazayım,evde ütüyü ben yapmıyorum ,hanım yapar,ben bazı kumaşlarda "fikrimi" söylerim sadece :)
ben ütü yapmasını bilmesemde çokı nadirde olsa elime ütü almışlığım var :) genelde yazları ütü yapmak zorunda kalıyorum.çünkü kışın kazak kot falan giydiğimden ütüye gerek kalmıyor.sırf ütü yapmamak için gömlek giymiyorum :)
polyersterli ürünler genelde yıkandıktan sonra pek kırışmadığından ütüye gerek kalmıyor ama artık pamuk-likra ve keten tarzı ürünler kullanmaya başladığımdan mecburen her ne kadar yıkarken makınede hassas program ve kolay ütülemeyi seçsemde yinede kırışıyor.tshirt ütüleme kolay oluyor ama nedense keten pamuk tarzı pantolanları ütülemeyi beceremıyorum .pantolonun bir yüzeyin ütülerken çevirip arka tarafına bakıyorum kırışıklık izi kalmış.nerde hata yapıyorum bilmiyorum.bu arada ütü model olarak da öneride bulunursan çok memnun olurum :)

S Çevrimdışı

SHADOW

Federal
Aktif Üye
8 Eyl 2018
75
hocam sen bilirsin o zaman ütü işlerinden anlıyosundur
verdiğim linkteki ütü iş görür mü, bizde fakir asos 500 mü ne öyle bi ütü vardi, illlallah dedirtti bize, anneme alacagım eger bu model güzel ise
hesaplı bi ürün arıyorum maalesef bütçe bu kadar :bilmiyom

up
yeni konu yerine burayı uplayayım dedim ütü tavsiyesi olanlar yazabilirse sevinirim
:)

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Arçelik K4624 In Love kullanıyoruz. Çok güzel bir ütü her şeyini kendi ayarlıyor. Ama biraz uçmuş fiyatı. Bu arada ütülere çeşme suyu koymayın. Ne kadar dayanıklı deselerde yeni ütüyü bozduk verdik garantiye değiştiler tabanıyla içini. Hazır içme suyu kullanıyoruz tertemiz. Kireç felan damlatmıyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
hocam sen bilirsin o zaman ütü işlerinden anlıyosundur
verdiğim linkteki ütü iş görür mü, bizde fakir asos 500 mü ne öyle bi ütü vardi, illlallah dedirtti bize, anneme alacagım eger bu model güzel ise
hesaplı bi ürün arıyorum maalesef bütçe bu kadar :bilmiyom
Evet iş görür,çok para vermeye değmez,sevgili muratala53'ün dediği gibi de çeşme suyunu kullanmayın yeter :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt