Ütü mü? Buhar kazanlı ütü mü?

U Çevrimdışı

uglything

Yeni Üye
19 May 2018
9
45
Merhaba arkadaşlar foruma daha yeni katıldım sitenin yapımında ve devamında yorumlarıyla emeği geçen herkese teşekkürler öncelikle. Evdeki ütümüz artık eskisi gibi verimli çalışmayınca evde yoğun baskılar sonrasında ütü arayışına girdim. Şu an için 2 kişilik bir aileyiz (yani kazanlı ütü önceliğim değil) Biraz araştırdığım kadarıyla ütü konusunda dikkat edilmesi gerekenler, buhar gücü en az 2000-2400 W, basıncı en az 5.5 bar, en iyi kayganlık için seramik tabanlı olanlar tercih edilmeli, kireç önleyici olmalı vs.
Bu kapsamda aklıma gelmeyen özellikler olabilir. Tavsiyelerinizi bekliyorum
İyi akşamlar

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selamlar kardeşim hoşgeldin;

Aslında artık nanoseramik tabanlara odaklanmak gerekiyor lakin söz konusu ürün ütü ise tabandan daha önemli olanı birim başına buhar gücü ve ütünü kendi ağırlığıdır.

Ayrıca Buhar kazanlı ve normal arasındaki tercihte belirleyici etken sizsiniz.

Sık aralıklarla az çamaşır ütülüyorsanız kesinlikle buhar kazanlı değil normal ütü almalısınız.

Biriktirip bir kerede ütülüyorsanız Buhar kazanlı hayat kurtarıcı ve daha ekonomiktir.

Teknik verilere göre hareket edersek rakamsal bir kaç bilgi paylaşayım

Kırışıklık açmak için 2400 watt dan aşağı ütü olmaz.
Sabit buhar gücü 40 gram/dakikadan aşağı olmamalı
Şok buhar gücü 90-120 gram civarı idealdir (daha üstü de makbuldür)
Tabanda buhar amaçlı açılan deliklerin çok olması ve kendi kendine kapanma özelliklerine dikkat edilmeli.
Anti drip olursa avantaj olur

Çok profesyonel bir ürün isterseniz PHILIPS azur
Orta karar bir şey isterseniz ARNİCA 3000 gibi modelleri size fikir vermesi adına inceleyebilirsiniz :ok

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Vestel v press serisi tavsiyemdir.

images-3-jpeg.jpg

U Çevrimdışı

uglything

Yeni Üye
19 May 2018
9
45
Bu ütü de dikkatimi çekmişti ama basıncı 5 bar altında olunca ikinci plana atmıştım ama eğer siz kullanıp memnunsanız tekrar değerlendirebilirim.

U Çevrimdışı

uglything

Yeni Üye
19 May 2018
9
45
Bir de tefal in de buhar kazanlı ütüleri var onlar hakkında ne dersiniz. Bir de geçen araştırma yaparken bazı buhar kazanlı ütülerin gerçekten buhar kazanlı olmadığını öğrendim bu konuda da görüşlerinizi bekliyorum

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bir de tefal in de buhar kazanlı ütüleri var onlar hakkında ne dersiniz. Bir de geçen araştırma yaparken bazı buhar kazanlı ütülerin gerçekten buhar kazanlı olmadığını öğrendim bu konuda da görüşlerinizi bekliyorum

O nun ne demek olduğunu anlayamadım açıkçası?

Buhara kazanlı gibi görünüp kazanı olmayan ütüler mi varmış? :alala

O kadar çok marka ile ilişki içerisindeyim ki, böyle bir şey olsa kulağıma gelirdi diye düşünüyorum :alala

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
740
O nun ne demek olduğunu anlayamadım açıkçası?

Buhara kazanlı gibi görünüp kazanı olmayan ütüler mi varmış? :alala

O kadar çok marka ile ilişki içerisindeyim ki, böyle bir şey olsa kulağıma gelirdi diye düşünüyorum :alala
A Ado Ustam, Arkadaş sanırım ütü esnasında suyu bitince soğumasını beklemeden suyu eklenenlerden bahsediyor. Ya da içinde suyu görünen şeffaf plastik olanlardan.
Bende bu vardı, taş gibi çıktı valla üretimi durdu ama hala kullanıyorlar, ütüyü naylona sür cos diye yakmıyor ama öyle bir buharı varki açamadığı kırışık yok sanırım :kiskis

B Çevrimdışı

Bjenige

Yeni Üye
4 May 2018
30
34
Ütü konusunda çok fikir sahibi değilim ama evimizde kazanlı ütü varken, birde Tefal Turbo Pro FV5648 bu ütüyü almak durumunda kaldık. Ben toplu ütü yapabilen biri değilim, her sabah işe gitmeden önce tişört ütülemek adına kazanlı ütünün ısınma sürecini beklemekten sıkıldığım için eşimin normal ütü tavsiyesi üzerine aldık bu ütüyü, gerçekten muazzam hızlı ısınıyor ve tek seferde ütü işi tamamlanıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ütü konusunda çok fikir sahibi değilim ama evimizde kazanlı ütü varken, birde Tefal Turbo Pro FV5648 bu ütüyü almak durumunda kaldık. Ben toplu ütü yapabilen biri değilim, her sabah işe gitmeden önce tişört ütülemek adına kazanlı ütünün ısınma sürecini beklemekten sıkıldığım için eşimin normal ütü tavsiyesi üzerine aldık bu ütüyü, gerçekten muazzam hızlı ısınıyor ve tek seferde ütü işi tamamlanıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

Benim eşim de kazanlı ütüden vazgeçmiyor, ben pratikçiyim normal ütü kullanıyorum TEFAL. Eşim ise VESTEL Buhar kazanlı olan yukarıda resmi bulunan ütüyü kullanıyor geçinip gidiyoruz işte, gerçi ben en son ütü yapalı 6 ay olmuştur da neyse :kiskis

K Çevrimdışı

kralkarga

Aktif Üye
9 May 2018
75
39
Merhaba arkadaşlar foruma daha yeni katıldım sitenin yapımında ve devamında yorumlarıyla emeği geçen herkese teşekkürler öncelikle. Evdeki ütümüz artık eskisi gibi verimli çalışmayınca evde yoğun baskılar sonrasında ütü arayışına girdim. Şu an için 2 kişilik bir aileyiz (yani kazanlı ütü önceliğim değil) Biraz araştırdığım kadarıyla ütü konusunda dikkat edilmesi gerekenler, buhar gücü en az 2000-2400 W, basıncı en az 5.5 bar, en iyi kayganlık için seramik tabanlı olanlar tercih edilmeli, kireç önleyici olmalı vs.
Bu kapsamda aklıma gelmeyen özellikler olabilir. Tavsiyelerinizi bekliyorum
İyi akşamlar
Hocam acil bi kıyafetin ütülenmesi gerekiyosa normal ütü daha mantıklı bence, aslında evde uzun ütüler için bi kazanlı bi de acil ütüler için bi normal ütü olması daha mantıklı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri