Ürünlerinizi Yanlış Ellere Teslim Etmeyiniz

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tüketicilerin sıklıkla aldatılma yoluna gidildiği bir sektör olan panel onarım faaliyetleri esnasında arka planda nasıl dolaplar dönüyor bunu anlatabilmek için yarın (11 07 2021) yayınlayacağım video öncesinde, bir panel onarım faaliyeti nasıl ilerler ve panel ne ile nasıl tamir edilir sizlere bunu anlatmak gerektiğini düşündüm o nedenle bu gün Eğitim faaliyetleri esnasında çekilmiş bir videodan sizlere kesit paylaşmak istedim.

Yarın kameralar karşısında bu sektörde dönen alicengizleri ifşa edeceğim sizlere.

Daha önce bu konuda defalarca yayın yapmış olmama rağmen tüketiciler ısrarla panel onarım merkezleri yerine normal tamircilere ürün teslim ediyorlar. Bu da ne yazık ki beraberinde, sizlere yarın anlatacağım örnekte olduğu gibi art niyetli sonuçları getirmektedir. Video serisi bittiğinde her şey daha net anlaşılacaktır diye düşünüyorum.

Serinin ilk videosunu öncelikle bir panel nasıl tamir edilir onu anlatarak başlatmak istediğim bu parça ile başlatıyorum.

Son düzenleme:
forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
Yine bir solukta izlediğim bir video oldu, öncelikle ağzına ve emeğine sağlık Adem abi. Videoda anlattığın olayları aramızda yaşamayan yoktur. Hele ki ilk defa gittiğimiz bir tamirci ise ben bu adamı kazanayım, daimi müşterim olur demek yerine, acaba bunu ne kadar yolabilirim diyorlar maalesef.

Yakın zamanda bir yakınımın yaşadığı olayı anlatayım. Ps4 pro cihazı bozuluyor, kalkıp yetkili servise(sözde yetkili tabi) götürüyor. Açıp bakalım, masraf neyse telefonda bilgi vericez size diyolar. Arkadaş kendi kendine diyor ki 500-600 liradan fazla olmaz inşallah, neyse arıyolar arkadaşı 1-2 güne. 950 lira masraf, yaptıracak mısınız? Napalım, mecbur yaptıracağız diyip tamam diyor. 1 hafta sonra tekrar arıyorlar, sanıyo ki tamir oldu, gel al cihazı dicekler. Adam demiş ki, sorun daha büyükmüş, 3900 lira masraf çıktı yaptıracak mısınız? Arkadaş şok içinde tabi, cihazın sıfırı kaç para biliyorsunuz değil mi diyor, karşı taraf ukala bir şekilde, fiyat bu, ya yaptırın ya gelin alın. Dediklerine göre içinde yarı iletken bir parça mı ne varmış, onu ithal ediyolarmış da, o çok pahalıymış. Aynı videoda anlattığın gibi hikaye anlatıyor yani. Muhtemelen başka yerden fiyat alıyor o tamirci, komisyonu da koyunca ortaya inanılmaz bir fiyat çıkıyor. Arkadaş da mecburen gidip cihazı geri alıyor, sıfır alırım daha mantıklı diye. Sadece tamirci-teknik serviste değil, her alanda dürüst ve işini hakkıyla yapan insanlara hasret kalıyoruz.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yine bir solukta izlediğim bir video oldu, öncelikle ağzına ve emeğine sağlık Adem abi. Videoda anlattığın olayları aramızda yaşamayan yoktur. Hele ki ilk defa gittiğimiz bir tamirci ise ben bu adamı kazanayım, daimi müşterim olur demek yerine, acaba bunu ne kadar yolabilirim diyorlar maalesef.

Yakın zamanda bir yakınımın yaşadığı olayı anlatayım. Ps4 pro cihazı bozuluyor, kalkıp yetkili servise(sözde yetkili tabi) götürüyor. Açıp bakalım, masraf neyse telefonda bilgi vericez size diyolar. Arkadaş kendi kendine diyor ki 500-600 liradan fazla olmaz inşallah, neyse arıyolar arkadaşı 1-2 güne. 950 lira masraf, yaptıracak mısınız? Napalım, mecbur yaptıracağız diyip tamam diyor. 1 hafta sonra tekrar arıyorlar, sanıyo ki tamir oldu, gel al cihazı dicekler. Adam demiş ki, sorun daha büyükmüş, 3900 lira masraf çıktı yaptıracak mısınız? Arkadaş şok içinde tabi, cihazın sıfırı kaç para biliyorsunuz değil mi diyor, karşı taraf ukala bir şekilde, fiyat bu, ya yaptırın ya gelin alın. Dediklerine göre içinde yarı iletken bir parça mı ne varmış, onu ithal ediyolarmış da, o çok pahalıymış. Aynı videoda anlattığın gibi hikaye anlatıyor yani. Muhtemelen başka yerden fiyat alıyor o tamirci, komisyonu da koyunca ortaya inanılmaz bir fiyat çıkıyor. Arkadaş da mecburen gidip cihazı geri alıyor, sıfır alırım daha mantıklı diye. Sadece tamirci-teknik serviste değil, her alanda dürüst ve işini hakkıyla yapan insanlara hasret kalıyoruz.
Ben bu anlattığınızın üstüne çok daha değişik bir senaryo yazarım fakat günah almayayım şimdi neyse :)

İnşallah geri gelen PS in içi, sizin PS in içidir :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt