Ürün garantisi için kurulumu Yetkili Servisin yapması şart mı?

M Çevrimdışı

metal67 

Yeni Üye
13 Eki 2018
18
52
AWOX dan bahsediyorsak eğer hiç bir şey yapamazlar. Servis gelir ''Aaabi bu normal'' der ve gider.

Bu tabi ki servisin kötülüğünden kaynaklanmıyor zira yetkili servislerin adı yetkilidir, teknik olarak karar mekanizmasında zerre kadar yetkileri yoktur.

Kurumdan destek ister alamazlar, kuruma sorunlar ile ilgili yazar ama buna da bu sefer cevap alamazlar.

Kurumun başıboşluğu, servisin size hiç bir belge vermemesi, imzanızı almamasından ahi belli olur. Firma boşveriyor ise servis neden uğraşsın?

Olan sonuç itibari ile vatandaşa oluyor o nedenle AWOX markası bu aralar oldukça hedef tahtamızda yer ediniyor kendisine.
Adem bey servis çağırdıktan sonra tv normal derseler tüketici hakem heyetine gidersem ne gibi sonuçla karşılaşırım.

N Çevrimdışı

NaysRT

Yeni Üye
1 Nis 2019
5
23
LG tv lerde ürün TR garantili değil ise servis kurulum yapmıyormuş. Peki ürünü alırken kutusundan TR garantili olup olmadığını anlamak mümkün mü?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
LG tv lerde ürün TR garantili değil ise servis kurulum yapmıyormuş. Peki ürünü alırken kutusundan TR garantili olup olmadığını anlamak mümkün mü?
Distribütör mantığı ile satılan ürünlere zerre kadar güvenmem. Alanı belli değil, satanı belli değil, kimin kime ne sattığı belli değil, Çakalın biri bir dönem ucuz tv satıyordu, bir baktık tv nin üzerindeki bandroller tv değil radyo bandrolü çıktı. Yani devlete daha az vergi ödediği için ürünü de daha ucuza satabiliyordu vs vs

Kutuda TR yazsa dahi eğer bu konuda art niyetli, yaklaşmak isteyen birisi var ise gerçekten bir yolunu buluyorlar.

Bu söylemim biraz siyasi gibi algılanabilir ancak arkadaş hakikaten ülkemde GERÇEK temsilciliği bulunmayan hiç bir ticari veya sosyal işletme benim ülkemde barınsın istemiyorum. LG markası bu ülkede mal mı satacak kardeşim? Tamam o halde önce gel LG TÜRKİYE olarak benim ülkemde bulun, benim ülkemin kanunlarına göre hareket etmeyi öğren. Şimdi sizler ''Zaten var'' diyeceksiniz biliyorum ama onlar GERÇEK temsilci değil, Bizim ülkemizden buldukları kıytırık firmalar aracılığı ile pazara mal sokmalarından bahsetmiyorum ben :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt