Ülkemizdeki Cehaletten Bir Kare

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567
3 çok fazla değil aslında onların 2 tanesi yetişkinliğe erişse çok bir kalabalıklaşma yapmaz. 4-5 tane doğuran çoksa ancak o kadar çoğalma olabilir. Tabi tam sayı o kadar mı emin olamadım ama. Huyları da ilginç kedilerin garip bir durum tam anlam veremedim. Hiç mi başka sokağa mahalleye uzağa giden taşınanı yok
yok hocam 3 noktayı tutmuşlar bahse konu olan alanın çapı 200mt geçmez
3 yavru veren kedi daha genç sürekli benim aracın üstüne yatıyor ordan biliyorum

1. anacadde (bizim binanın hemen önü)
2. bizim bina yan 2 bina
3. parkın olduğu yer (boş alana çok yakın)

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
yok hocam 3 noktayı tutmuşlar bahse konu olan alanın çapı 200mt geçmez
3 yavru veren kedi daha genç sürekli benim aracın üstüne yatıyor ordan biliyorum

1. anacadde (bizim binanın hemen önü)
2. bizim bina yan 2 bina
3. parkın olduğu yer (boş alana çok yakın)
Kedi beslendiği yerde durmaz sürekli hareket eder yani her türlü çevrede gezinir öyle bir hayvan da yemeği belli yerlerde vermek biraz disiplin sağlayabilir. Birde yatmamaları gereken bir yere yatınca rahatsız edip kaldırmak. Başlarına buyruk olsalar bile sürekli rahatsız edilince sıkılıyorlar zamanla. Arabanın üzerinde gördüğünüz anda kovarsanız zaten kaldıracak düşüncesiyle başka yere yatabilir belki. Besleyenler eğer uzağa vermeyi kabul etmiyorsa belki biraz kuytu olan bir yere düzenli bir noktaya vermeye ikna edebilirsiniz. Misal çok kapı pencere önü olmayan bahçenin bir köşesi gibi olursa yemek beklentisi ile binaya saldırmazlar. Tabi kedi köpek gibi olmadığından pek sınır, laf tanımaz yine üçüncü kata tırmanmayı deneyen manyak bir tane çıkabilir ama en azından daha az rahatsızlık verebilir. Bir de dişileri sahiplendirmeyi deneyebilirsiniz dişi kediye talep çok olur. Gömmeden dışkılama olayı için de aklıma şu ihtimal geldi belli bir tanesi sürekli yapıyorsa hastadır. Sindirim sistemi problemi olan kedilerde gömmeme ya da orta yere yapma gibi bir olay oluyor. Ev kedileri de yapıyor bazen.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567
Bu aşiret sürekli burda ha 50mt ileri 50mt geri ama burdalar.
üzülerel söylüyorum o kadını ikna etmek imkansız amacı hayvanları görünür yerde besleyerek ilgi toplamak yoksa kendisine daha fazla imkan konusunda yardımcı olacaktım.
Sokakta yatan-kalkan hayvanı kimse sahiplenmek istemez. çevrem görüyorum cins kediye dünya para verip alıyorlar ama sokaktan 1 kediyi sahiplenmezler.
hastalık olayına vakıf değilim cimenlerin üzerine direk pisliyorlar.
çimlerin arası komple dışkı, çimler biçilince hepsi ortaya çıkıyor.

kovma işe yaramıyor defalarca denedik yüzsüzlükte sınır tanımıyorlar hele 3'er doğum yapan en yüzsüzleri. İnatla araç üzerine yatıyor ve tel çekmemize rağmen tellerden tırmanıp evlere çıkmaya çalısıyor.

Ufak fino köpek atıp problemi kökünden çözmek istiyorum ama bahçeye binamızdaki çocuklar oyun için iniyorlar.
Köpek ısır vss kaş yapalım derken göz çıkarmayalım.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Orada olacam o adamları tutacam bir güzel çin işkencesi yapacam günler boyu bunuda sosyal medya ya koyup ibret olsun başkalarına deyip yazacam.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Orta vadede sokak hayvanların toplum için çok büyük sorun oluşturmaya başlayacak.
Neden mi
Bol yiyecek nedeniyle hayvanlar kontrolsüz şekilde çoğalıyorlar

Birkaç yıl önce binamızın çevresinde beslenen 3-5 kedi vardı. Şimdi bakıyorum 100 tane rahatlıkla sayarım...
Binamızın giriş ve 1. katlarını komple tellemek zorunda kaldık.
İnsanların evine,mutfağına giriyorlar
Balkonlara serilen çamaşır-halılara sürtünüyorlar
Ardiyeler-depo vb yerlerden kuş,kemik parçaları topluyoruz
Fazla verilen ve yenmeyen yemlere haşereler hucum ediyor ve haşere problemiyle uğraşmak zorunda kalıyoruz.
Genelikle araçların üzerinde yatıyorlar ve aracı çizdirmeden indirmek mümkün değil.
Benim bildiğim kedi dışkısını gömer bunlar sağa-sola zıçıyor.
Sota Sota hocam Kediler temiz hayvanlardır profil resmimdeki kediler son baktığım bizim evde tavan arasında doğan kediler ikiside çalındı kayboldu bizim ev bahçeli müstakil bizim bahçeye dışkılama yapmazlardı komşunun bahçeye o işi yaparlar ayrıyeten dışardan bahçeye gelen kedileri kovarlardı şimdi birtane tekir var düzenli geliyor ona bakıyoruz maması ayrı tavuğu ayrı balığı ayrı elimden geldiği kadar besliyorum kediler kendi yaşadıkları yeri temiz tutar 5 sene baktığım kedim çok hastalandı ölüyordu can çekişirken tuvaletini yapmak için sürüne sürüne kum kabına gitti oraya yaptı 2saat sonra öldü içim çok acıdı üzüldüm yanılnız kediler akıllı hayvanlar hiç unutmam bir kedi vardı birkaç sever yemek verdik sonra birkaç kere daha geldi mama bulamadığı için kapının önüne etmiş kızdık mama vermedik ertesi gün yine etmiş bu böyle devam etti sonra kovduk kovduk gelmeyi kesti bir kedi dışkısını gömmüyorsa kesin o siteden birilerine kızmış gönül koymuş inadına sinirlendirmek için yapıyor yani kediler o hareket ile bir nevi küfür ediyor

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567
@denysmih6, kedi mevzusu bizi çok uğraştırdı.
oyuzden bayağı doluyum.
geçtiğimiz yaz çatıya yani 12. katin üstüne nasil cikti bilmiyorum çıkmış ve geride inememiş kaç gün orda kaldiysa
sesini duyanlar bize haber verdi.

neyse çıktık çatıya bizi görünce duvarın üstüne cıktı kendini aşağıya atacak.
kapı açık bıraktık merdivenden gider diye
yok inmedi
2-3 kişi yönlendirme yapalim dedik yok kendini aşağıya atmaya çalışıyor.

birisi bizi o halde çekse hayvana işkence ediyor diye gazetelere kapak ederdi ama isin özü oyle değil
kedi mevzusu bina yönetimi olarak bizi fazlasiyla yordu.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt